Készült: 2024.09.26.21:24:33 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

182. ülésnap (2004.11.04.), 130. felszólalás
Felszólaló Varga Mihály (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 1:57


Felszólalások:  Előző  130  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

VARGA MIHÁLY (Fidesz): Köszönöm a szót, elnök úr. Wiener képviselőtársunk sokat beszélt a múltról, de valószínűleg azért, hogy ne kelljen beszélnie a jelenről és a jövőről.

De ha már a múltról beszélt, képviselőtársam, hadd egészítsem ki néhány adattal, amit részben pontatlanul mondott, részben pedig nem mondott. 1996-97-ben azért csökkent az államadósság mértéke, mert önök eladták az energiaszektort, az áramszolgáltatókat és a gázszolgáltatókat, és az abból befolyó 4,5 milliárd dollárral csökkentették az államadósságot. A kérdés az a magyar emberek részéről, hogy ez vajon megérte-e. És megérte-e úgy, hogy ehhez még 8 százalékos eszközarányos nyereséget is garantáltak az új tulajdonosoknak? (Dr. Wiener György: Nem erről beszéltem!)

A második: 11 ezer milliárd forint fölött van jelenleg a magyar állam államadóssága, a kormányváltáskor ez 8200 milliárd forint volt. (Közbeszólások a Fidesz soraiból: Ez az, amit kihagytál! Elfelejtetted!) Képviselő úr, ez testvérek között is most már több mint 3000 milliárd forintos államadósság-növekedés az elmúlt időszakban.

A következő: a reálkereset. 1996 óta nem csökkent a reálkereset az országban. Idén augusztusban sikerült ezt önöknek teljesíteni. És sikerült azt teljesíteni, hogy a közszférában, pedagógusoknál, ápolónőknél, egészségügyben dolgozóknál pedig 3,6 százalékkal csökkent a reálkereset. (Közbeszólás a Fidesz padsoraiból: Úgy van!) Erről sem beszélt, képviselő úr.

NATO-szerződés. Milyen dolog az, hogy önök nem tartják be a választási ígéreteiket, nem tartják be a kormányprogramot - de még a nemzetközi szerződéseket sem akarják betartani, képviselő úr? Ez az ország biztonságáról szól, és arról szól, hogy Magyarország nemzetközi megítélése milyen legyen.

És végül még egy dolog, ha már baloldali gazdaságpolitikáról beszélt. Ön szerint az baloldali gazdaságpolitika, amely legelső lépésként a tőkéből származó árfolyamnyereséget nem kívánja megadóztatni?

Köszönöm szépen a szót, elnök úr. (Taps az ellenzéki pártok padsoraiban.)




Felszólalások:  Előző  130  Következő    Ülésnap adatai