Készült: 2024.05.16.19:25:01 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

107. ülésnap (2020.02.24.), 109. felszólalás
Felszólaló Szatmáry Kristóf (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 2:23


Felszólalások:  Előző  109  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

SZATMÁRY KRISTÓF (Fidesz): Köszönöm szépen, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Államtitkár Úr! A 2010-ben hivatalba lépő polgári kormány célul tűzte ki, hogy Magyarország gazdasága megerősödjön, és ami talán ennél is fontosabb, hogy ezt a magyar emberek is érezzék mindennapjaikban. Ezt azért is fontos hangsúlyozni, mert ha visszaemlékezünk arra, hogy 2010-ben honnan indultunk, hol kellett ennek a kormánynak megkezdeni a munkát, milyen állapotban volt a magyar gazdaság, bizony szerencsére mondhatjuk, hogy mérföldekre vagyunk az akkori államcsődközeli gazdasági mélyrepüléstől. Akkoriban ki se látszottunk az adósságból, és egymást követték a megszorítások.Szerencsére ez már mind a múlté. Az elmúlt tíz év fenntartható gazdasági növekedése példátlan az utóbbi évtizedekre visszatekintve, de talán az egész XX. századra is elmondható lenne. A fegyelmezett fiskális politikának köszönhetően az államadósság a GDP 70 százaléka alá csökkent, a megszorításokat felváltották az adócsökkentések. A segélyalapú társadalom helyett ma már a munkaalapú társadalomról beszélhetünk. Fontos eredmény, hogy a foglalkoztatottak száma tartósan 4,5 millió felett van, a munkanélküliségi ráta pedig 3,5 százalékra csökkent. Ezzel együtt a bérek is növekedtek, a minimálbér és a garantált bérminimum összege mára megduplázódott.

Az elmúlt tíz év gazdaságpolitikai intézkedéseinek eredményei mára vitathatatlanok. A gazdasági növekedésünk most már jelentősen meghaladja az uniós átlagot. Az elmúlt évben nemcsak a beruházások értékét, hanem az exportot is sikerült rekordmagasságokba fölvinni, Magyarország folyamatosan erősödő gazdasága pedig kedvező környezetet teremt mind a kis- és középvállalkozások számára, mind a nemzetközi cégek számára. Itt legfőképpen talán a kis- és középvállalkozásokat szeretném kiemelni, amelyek nyertesei a kormány következetes politikájának.

A fentiekre tekintettel kérdezem államtitkár urat, milyen további gazdaságfejlesztési intézkedések várhatók 2020-ban. Várom megtisztelő válaszát. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:  Előző  109  Következő    Ülésnap adatai