Készült: 2024.04.29.09:59:13 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

91. ülésnap (2015.06.29.), 30. felszólalás
Felszólaló Rogán Antal (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előtti felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:15


Felszólalások:  Előző  30  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ROGÁN ANTAL (Fidesz): Köszönöm szépen. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! Azt gondolom, hogy mind Magyarország, mind az Európai Unió előtt álló, talán két legfontosabb kihívás, ami tükröződött a legutóbbi európai uniós csúcson is, az egyik az illegális bevándorlók, a gazdasági bevándorlók kérdése, az Európa felé tartó népvándorlás, a másik pedig a görögországi helyzet, illetve a görögországi helyzethez vezető út, az, hogy milyen megoldási javaslatokat javasoltak eddig az Európai Unió és annak intézményei vagy éppen az IMF a görögországihoz hasonló helyzet kezelésére. Azt gondolom, hogy itt Szijjártó Péter külügyminiszter úr napirend előttijét követően a migrációs helyzettel kapcsolatos kérdésekben az álláspontok különbözősége elég egyértelművé vált. Én továbbra is szeretném azt hangsúlyozni, hogy szemben a baloldallal, akik migrációs táborokra költenének többet, mi azt gondoljuk, hogy mind Európának, mind Magyarországnak a népvándorlás előtt le kell zárnia a határait. Ez a Fidesz országgyűlési képviselőcsoportjának az álláspontja is, és azt látom, hogy az a több mint 1 millió ember, aki a nemzeti konzultációval kapcsolatos kérdőívet akár írásos formában kitöltve levélben visszaküldte vagy interneten megtette, ők is ugyanezt az álláspontot vallják.

Tisztelt Képviselőtársaim! Azt gondolom, hogy a másik kérdésről is kell azonban itt beszélnünk a tisztelt Házban, főleg azért, mert egy fontos egyezőség van: ha a magyar kormány már február óta azt az álláspontot követné, amit migrációs helyzetben a baloldali ellenzék, illetve az Európai Unió mond, akkor, tisztelt képviselőtársaim, még ma sem tartanánk sehol (Gőgös Zoltán: Miért, most hol tartunk?!), hanem még ma is azon vitatkoznánk, hogy egyébként mekkora legyen a magyar kvóta, miközben tízezrek lépik át a határainkat, kell-e még Európából is visszafogadnunk egyébként újabb és újabb bevándorlókat. Nos, tisztelt képviselőtársaim, szerencsére Magyarország itt a saját útját járta, és azt gondolom, hogy ezzel sikert is értünk el, és természetesen ezen az úton kell továbbhaladnunk. De ugyanúgy lássuk be, tisztelt képviselőtársaim, hogy a gazdasági problémák kezelésében az elmúlt években követett magyar álláspontot semmi nem igazolja vissza világosabban, mint a jelenlegi görögországi helyzet.

Tisztelt Képviselőtársaim! A különféle görög kormányok, amelyek egyébként 2010-ben még egy hasonló helyzetben lévő országot vettek át, mint amilyen 2010-ben Magyarország volt (Gőgös Zoltán: Ne mondjál ilyen hülyeségeket, te!), ne felejtsék el, 2010-ben Magyarországot és Görögországot együtt emlegették az Európai Unió úgymond két beteg országaként (Lukács Zoltán: Ki? Ti! ‑ Gőgös Zoltán: Kósa Lajos! ‑ Közbeszólások az MSZP soraiban.), többek között, Gőgös képviselő úr, az önök által támogatott kormánynak köszönhetően (Folyamatos közbeszólások az MSZP soraiból. ‑ Az elnök csenget.), mert a Bajnai-kormány és a Gyurcsány-kormány hozta ebbe a helyzetbe Magyarországot. (Közbeszólás a kormánypártok soraiból: Úgy van! ‑ Lukács Zoltán: Most akkor beszéljünk egy kicsit a hutukról meg a tuszikról! ‑ Gőgös Zoltán: Tényleg, a hutuk! ‑ Közbeszólások az MSZP soraiban.) Ehhez képest 2010 óta a görög kormányok egymást követően sorra elfogadták az IMF és az Európai Unió útmutatásait, egyre mélyebb lett a válság, egyre nagyobb a munkanélküliség, és egyre nagyobb a probléma.

Tisztelt Képviselőtársaim! Magyarország kormánya 2010-től kezdve más utat követett, mi nem a megszorítások útját jártuk, nem fogadtuk el az Európai Unió és az IMF véleményét. Magyarország a saját útját járta, és inkább a bankokat adóztattuk meg (Közbeszólás a kormánypártok soraiból: Úgy van!), a multinacionális vállalatokat adóztattuk meg, a személyi jövedelemadót csökkentettük, tisztelt képviselőtársaim (Közbeszólás a kormánypártok soraiból: Úgy van!), és családi adókedvezményt vezettünk be, és ennek köszönhetően Magyarországnak sikerült komoly gazdasági eredményeket elérni. És erről azért kell most beszélnünk, mert ahogy a baloldal különféle komoly és felelős kutatóintézetei éveken keresztül szajkózták az Európai Unió véleményét ‑ idézzük csak fel azt, amit Révész Máriusz képviselőtársam itt már egyszer elmondott az Országgyűlésben, hogy ezek az önök által oly nagyra tartott különféle baloldali kutatóintézetek éveken keresztül mondták azt, hogy itt nem lesz növekedés, a költségvetési hiány sokkal nagyobb lesz, és minden alkalommal pont az ellenkezője igazolódott be ‑, érdekes módon mindig pont ugyanazt mondták, amit Brüsszel (Kunhalmi Ágnes: A KSH-ban már nincs szegénységi adat! Megszüntettétek!) és az Európai Unió.

Tisztelt Képviselőtársaim! (Közbeszólások az MSZP soraiból. ‑ Az elnök csenget.) Ennek köszönhető(Közbeszólások és derültség az MSZP soraiban.), hogy ha mi azt a véleményt komolyan vettük volna… (Folyamatos közbeszólások és zaj az MSZP soraiban.) Nagyobb nyugalmat szeretnék kérni baloldali képviselőtársaimtól! (Az elnök csenget. ‑ Közbeszólások és taps a kormánypártok soraiban.) Ha mi komolyan vettük volna, tisztelt képviselőtársaim, azt, amit az Európai Unió kér, akkor Magyarországnak megszorításokat kellett volna alkalmaznia. (Zaj. ‑ Az elnök csenget.) Szerencsére nem vettük komolyan, hanem jártuk a saját utunkat, inkább bankokat adóztattunk, és Magyarországon személyi jövedelemadót csökkentettünk, és rezsicsökkentést valósítottunk meg. Tisztelt képviselőtársaim, és erről ma azért kell beszélnünk, mert a görögországi válsághelyzet mellett az újabb uniós országspecifikus jelentésben az Európai Unió ismét megszorításokat kérne Magyarországtól.

Tisztelt Képviselőtársaim! Én csak egyetlenegy-valamit szeretnék kérni itt a tisztelt Házban minden képviselőtől: legalább háromszor sültek fel a baloldali intézetek és az Európai Unió is az elmúlt években a Magyarországra vonatkozó gazdasági előrejelzésekkel, most se higgyünk nekik, és a kormányt is erre szeretném kérni, hogy mindenképpen a saját utunkat járjuk, és az Európai Uniónak ezt a véleményét ne fogadjuk el.

Köszönöm szépen megtisztelő figyelmüket. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:  Előző  30  Következő    Ülésnap adatai