Készült: 2024.09.19.11:12:15 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

197. ülésnap (2012.06.04.), 163. felszólalás
Felszólaló Mirkóczki Ádám (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 4:21


Felszólalások:  Előző  163  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

MIRKÓCZKI ÁDÁM (Jobbik): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Ház! Erről a javaslatról, azt gondolom, az általános vitában már mindent elmondtunk, ami elmondható. Két kiváló módosító indítvánnyal éltünk. Nem támogatták, ezért elfelejthetik azt, hogy naponta tíz percet rettegjenek itt a Házban, amit igyekeznek minden egyes alkalommal megtenni.

Önök ma, 2012. június 4-én nem érezték fontosnak azt, hogy néhány percben részt vegyenek a magyar történelem, a magyar nemzet számára legfontosabb és legtragikusabb eseményén, ellenben fontosnak érezték azt, hogy név szerinti szavazást kérjenek egy ilyen, hogy is mondjam, a kettős mérce legklasszikusabb elemeit felvonultató javaslatról.

És akkor térjünk egy picit a lényegre: önök folyamatosan büntetőjogi kérdésekben akarnak politikai eszközöket formálni, politikai eszközökre szert tenni. Csak egyetlenegy példát szeretnék ezzel kapcsolatban elmondani. Például itt van az önök által is folyamatosan számon kért eset, amikor a Jobbik valamely képviselője valamilyen hozzászólásában kimondja azt a bizonyos fogalmat, hogy cigánybűnözés - minden egyes alkalommal elmondtuk, hogy nem kollektíve értjük, hanem egy sajnálatos jelenség szociokulturális értelmében -, akkor önök minden esetben összehívták a rendkívüli házbizottságot, az ENSZ BT-t, a NATO-csúcsot és minden olyan létezőt és létezhetetlent, amellyel úgy érezték, hogy felléphetnek ellene. Ugyanezt tette a magyar közszolgálat több különböző csatornája a kampányfilmünkkel, amelyben benne volt ez a kifejezés. Aztán mi történt? A Legfelsőbb Bíróság megállapította, hogy igen, nem kollektív megbélyegzésről van szó, hanem egy jelenség leírásáról. Ennyit erről. Mi a törvényeket tartjuk, úgyhogy ehhez kívánjuk az önök hozzáállását is a jövőre nézve.

Még egyszer: önök föl akarnának, föl szeretnének állítani egy olyan bizottságot, amely majd megmondja, hogy mi szélsőséges és mi rasszista, vagyis majd önök akarják elmondani, hogy ki kiben kelt félelmet, ki kit gyűlöl jobban. Azt gondolom, hogy ezt a kettős mércét el kellene végre felejteni. És szégyen, gyalázat, hogy önök a mai napon ezt tartják a legfontosabbnak, erre kérnek név szerinti szavazást, és ezen kezdenek el megint rettegni.

Szeretnék idézni egy klasszikust az önök indokolásából: "A Magyar Szocialista Párt képviselőinek a gyűlölet megfékezésére irányuló erőfeszítései azt célozzák, hogy az emberi méltóság hatékonyabb védelmét élvezhessék, hogy ma ne kelljen félni embereknek, békés állampolgároknak..." s a többi. "Tudjuk és valljuk, hogy a megoldás nemcsak a jog eszközeivel érhető el. A gyűlölet megfékezése valamennyiünk közös felelőssége, akár úgy, hogy a látszatát is elkerüljük a gyűlöletterjesztő nézetek, képviselők s a többi közösségvállalásával."

Na most, kérem, akkor mondok önöknek egy szót: magyargyűlölet. Ki az, aki a legtöbbet tett azért, hogy ez a jelenség napi szinten tapasztalható egyes körökben, sajtóorgánumokban, közéleti eseményeken, különböző televíziókban, újságokban, hírportálokon s a többi? És arról nem beszélek, hogy önök mit művelnek Magyarországgal és a magyar társadalommal külföldön.

Ezért nekem is lenne egy építő jellegű javaslatom az önök számára: hogy ezt a gyűlöletet megszüntessük, és hozzájáruljanak a magyargyűlölet felszámolásához, azt javaslom, hogy közéleti szinten az MSZP szűnjön meg, a magyar közéletből egyszer és mindenkorra menjenek el (Felzúdulás. - Közbekiáltások az MSZP és a Jobbik soraiból.), de előtte 2004. december 5-e miatt - mielőtt ezt megtennék - menjenek el a határon túli magyar összes háztartásba, gyónjanak meg, szórjanak a fejükre hamut, és kérjenek bocsánatot a tevékenységükért. (Az elnök csenget.)

Köszönöm szépen a figyelmet. (Taps a Jobbik és a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:  Előző  163  Következő    Ülésnap adatai