Készült: 2024.04.29.13:25:33 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

182. ülésnap (2008.12.01.), 130. felszólalás
Felszólaló Juhász Gábor (MSZP)
Beosztás igazságügyi és rendészeti minisztériumi államtitkár
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kérdés megválaszolva
Videó/Felszólalás ideje 2:08


Felszólalások:  Előző  130  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

JUHÁSZ GÁBOR igazságügyi és rendészeti minisztériumi államtitkár: Köszönöm szépen. Tisztelt Elnök Úr! Kedves Képviselő Úr! A helyzet elemzése és a szükséges intézkedések elkészítése érdekében egy országos helyzetfelmérést végeztünk, hiszen nemcsak a tanyavilágban, hanem más kistelepülési struktúrákban is úgy látjuk, hogy a közbiztonság helyzete érdemben változott, és ezekre a kihívásokra ma még nem mindenütt találtuk meg a megfelelő eszközt.

A helyzetfelmérésnek az lett a végeredménye, hogy kiszűrtük a bűnügyi, közbiztonsági helyzetből különösen veszélyeztetett településeket, ezek mintegy 12 megyében vannak, elsősorban Észak-Magyarországon, az Észak-Alföldön valamint a dél-dunántúli régióban, egy része a Kecskemét környéki tanyavilágban is van. Földrajzilag furcsa módon ezek ilyen sávosan helyezkednek el, nyilván ön ezt ismeri.

A helyzetelemzés eredményeinek figyelembevételével komplex programot dolgozunk ki annak érdekében, hogy javuljon a kistelepülések közbiztonsági helyzete, amely alapvetően három lábon áll. Az egyik a körzeti megbízotti hálózat fejlesztése. Elmondható, hogy mára ott tartunk, hogy az üres kmb-helyek feltöltésére már a tervünk készen van, a finanszírozás a jövő évre vonatkozóan rendben van, tehát minden bizonnyal az év elején ez el fog kezdődni.

A második pillér, hogy a csapaterőben szervezett rendőri állomány megerősítését tervezzük, a Készenléti Rendőrség keretei között egy újabb bevetési főosztály három regionális osztállyal kerül felállításra, éppen annak érdekében, amire ön is célzott, hogy ne eseti kampányok legyenek, hanem ahol szükség van, ott érdemi rendőri fellépés legyen, és ne úgy, hogy máshonnan vonjuk el az erőt. Ezért vidéken három ilyen osztály kerül kialakításra.

Ezenkívül a miskolci Rendészeti Szakközépiskola a jövő év tavaszán elkezdi a fegyveres biztonságiőr-képzést olyan személyek részére, akik hátrányos helyzetű településen vagy településcsokorban élnek, és a mai meglévő szakképzettségük nem tenné lehetővé, hogy bekerüljenek rendészeti feladatra.

A hátralévő egy percemben folytatnám majd a válaszadást. Köszönöm szépen.




Felszólalások:  Előző  130  Következő    Ülésnap adatai