Készült: 2024.04.29.13:03:17 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

228. ülésnap (2012.10.10.), 82. felszólalás
Felszólaló Kőszegi Zoltán (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:32


Felszólalások:  Előző  82  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

KŐSZEGI ZOLTÁN (Fidesz): (Hangosítás nélkül:) Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselőtársaim! (Novák Előd: Cenzúra, pedig nincs itt Lendvai Ildikó. - A képviselő hordozható mikrofont kap.) Úgy látszik, hogy újabban már csak mikrofonon keresztül szólalhatok meg, pontosabban ilyen nagy mikrofonon keresztül.

Tisztelt Képviselőtársaim! Itt többen amellett érveltek, többek között Schiffer András is, hogy az önkormányzatokra például rá kellene bízni, hogy a saját közösségeiken belül döntsék el azt, hogy bizonyos utcák elnevezését meghagyják vagy sem. Én viszont tapasztalatból mondom, azt látom, hogy számos önkormányzatnál Magyarországon éppen az önkényuralmi rendszerben átvett vagy megtanult módszerek alapján hatalmi eszközökkel tartottak meg utcaneveket. Erre megvannak a hatalomtechnikai eszközeik az adott polgármestereknek, a köréjük csoportosuló képviselőknek, pontosan arra hivatkozva, amit itt Varga képviselő úr is mondott, hogy ezek már nem annyira fontosak, ezek már lényegtelenek, ennél lényegesebb dolog, hogy az ember mit eszik, hol lakik s a többi. Valóban, az embereket megpróbálja a baloldal arra a szintre degradálni, hogy ne gondolkozzanak, ne legyenek igényeik, ne legyenek kulturális, történelmi kötődéseik, hanem egy fogyasztóvá degradálódott állampolgárként fogadják el azt, hogy akik éppen a hatalmat gyakorolják, megmondják, hogy mi a jó és mi a helyes.

Énszerintem, hogyha a magyar társadalomban, több magyarországi önkormányzatban és településen nem engedték a helyi közösséget kibontakozni, és helyi kezdeményezések ellenére nem sikerült ezeket az utcaneveket megváltoztatni, akkor nekünk itt a parlamentben kell megtalálni annak módját, hogy egy jogszabállyal, egy jól megfogalmazott jogszabállyal lehetővé tegyük azt, hogy ezek megváltozzanak.

Hogy miért van erre szükség egyébként morálisan, erkölcsileg, erre majd a következő két percben szeretnék bővebben kitérni, de annyit hadd mondjak, hogy a társadalmi bajainknak és egyébként az ember egyéni betegségeinek nagyon sokszor a gyökere vagy az alapja éppen a morális problémákból fakad. A társadalom jelenkori problémái is, hogy mit együnk, hogyan éljünk, mit engedhetünk meg magunknak, a morális problémákból erednek nagyrészt. Köszönöm. (Taps a kormánypárti oldalon.)




Felszólalások:  Előző  82  Következő    Ülésnap adatai