Készült: 2024.04.29.19:17:07 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

166. ülésnap (2012.02.27.), 329. felszólalás
Felszólaló Zagyva György Gyula (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:26


Felszólalások:  Előző  329  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ZAGYVA GYÖRGY GYULA (Jobbik): Köszönöm a szót, elnök úr. A múltkori általános vitában azt hittem, hogy rosszul hallok, amikor indoklásként azt mondták önök, hogy azért kell az LMP és Gyurcsányék képviselőinek a közkegyelmet megadni, merthogy a magyar alkotmány életbe lépésének úgymond a megtisztelésére egy közkegyelmet (Szilágyi György: Alaptörvény), alaptörvény életbe lépésére egy közkegyelmet fognak önök csinálni. Ez egyébként a középkorban volt szokás, ha a királynak születésnapja volt, akkor volt közkegyelem.

Most éppen önök az alaptörvényt életbe léptetik, akkor teljesen egyértelmű lett volna, hogy ebben az országban az elmúlt öt évben, vagy az önök kormányzása előtti négy évben nagyon súlyos visszaélések és rendőri túlkapások zajlottak, illetve ezeken a kormányellenes tüntetéseken rengeteg olyan becsületes, hazafias magyar ember került bajba, akik akkor a Gyurcsány-rezsim ellen tüntettek, és a Gyurcsány-rezsim elleni tüntetésben a rendőrökkel összetűzésbe keveredtek. Most ne menjünk bele, hogy elkövettek-e esetleges erőszakos bűncselekményt vagy nem, hát erre járna a közkegyelem! Múltkor Rétvári államtitkár úr azt mondta, hogy azért nem jár őnekik közkegyelem, merthogy erőszakos cselekményeket is követtek el. Könyörgök, belekényszerültek egy helyzetbe - pontosan ezért járna nekik közkegyelem!

Az önök semmisségi törvénye, amire szoktak hivatkozni, hogy azért nem kell közkegyelem, mert van a semmisségi törvény, meg szeretném kérdezni az államtitkár urat, tudja-e, hogy a semmisségi törvény hány emberre vonatkozott eddig a gyakorlatban. Tehát hány embert mentettek fel vagy mentesítettek a semmisségi törvény alapján Magyarországon? (Szilágyi György: Hármat?) Kettőt. Kettőt a több százból, tehát ennyit erről.

Illetve van egy ügy, amit a figyelmükbe ajánlanék, ha esetleg nem hallottak volna, Dukán Dániel és társa ügye. Éliás Dávid bíró vezette a tárgyalást, és az történt, Rétvári államtitkár úr - meg a teremben helyet foglaló fideszes és KDNP-s képviselőknek is felhívnám a figyelmét -, hogy a híres, nagy semmisségi törvényt, amit meghoztak nagy csinnadrattával, Éliás Dávid bíró szépen egy ötoldalas indoklásban elküldte a bánatba, most fogalmazzunk nagyon finoman. (Közbeszólások, derültség a Jobbik padsoraiban.) Felfüggesztette, megszakította a tárgyalást, és az Alkotmánybírósághoz fordult. Itt van, hogy meghozta a végzését, a semmisség miatt Dukán Dániel és társa vonatkozásában indult eljárásban a bíróság 2011. október hó 14-én az iksz számú végzést az Alkotmánybíróság felhívása alapján az alábbiak szerint kiegészíti: a bíróság a rendelkező részben írt végzésben az eljárást felfüggesztette, és az Alkotmánybírósághoz fordult, kezdeményezve a 2011. évi XVI. törvény - a továbbiakban: Törvény - alkotmányellenességének vizsgálatát. Ennyit a nagy semmisségi törvényről, hogy egy bíró az ez alapján kiírt tárgyalást egyszerűen felfüggesztette, és még az Alkotmánybírósághoz fordult.

Tehát nem működik a semmisségi törvényük. Összesen kettő emberre lehetett eddig alkalmazni, pedig több százan lennének, és ezért is lenne nagyon-nagyon fontos a közkegyelem, amit érdekes módon Gyurcsány Ferencék megkapnak, meg az LMP-s képviselők megkapnak, a 2006-2007 és 2008-as években bajba keveredett hazafiak pedig nem.

Meg szeretném kérdezni az államtitkár úrtól külön, hogy erre mi a magyarázat. Mert értem én, hogy vannak olyan fideszes képviselők, akiknek az volt életük traumája, hogy 2011. december 23-án nem tudtak autóval bejönni a Parlamentbe - itt múltkor az általános vita során egy fideszes képviselő elmondta, hogy ő hogyan élte meg 2011. december 23-át, és az mekkora trauma volt, és ezt elkezdte sorolni, én már majdnem megsajnáltam, hogy élete traumája ez volt, hogy ő nem tudott autóval behajtani a Parlamentbe -, de azért emiatt nem kellene az LMP-s és a gyurcsányista koalíciónak vagy álkoalíciónak közkegyelmet adni, addig, amíg a 2006-2007 és 2008 jogsértettjeinek, illetve bajba keveredettjeinek nem jár.

Mi erre beadtunk egy módosító javaslatot, amiben jelezzük, hogy hogyan lehetne igazságot tenni. Kíváncsian várom az államtitkár úr válaszát, hogy van-e arra esély, hogy ezt a kormánytöbbség elfogadja.

Köszönöm. (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  329  Következő    Ülésnap adatai