Készült: 2024.09.18.21:08:22 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

249. ülésnap (2012.12.11.), 88. felszólalás
Felszólaló Németh Zsolt (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 6:32


Felszólalások:  Előző  88  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

NÉMETH ZSOLT (Jobbik): Köszönöm a szót, tisztelt elnök úr. Tisztelt Ház! A Jobbik Magyarországért Mozgalom nevében elmondhatom, hogy nem fogjuk tudni támogatni ezt a nemzetközi törvény kihirdetéséről szóló törvényjavaslatot, el is mondanám pár szóban, hogy miért, és hogy miért tartózkodtunk mind a két bizottságban, a külügyi bizottságban és az európai ügyek bizottságában is.

Amint már a címből is kiolvashatjuk, egészen pontosan az Európai Uniónak a Tanács keretében ülésező tagállamai között az Európai Unió érdekében kicserélt minősített adatok védelméről szóló megállapodás kihirdetéséről beszélünk most, erről van most az általános vita. Tehát a címből és magából a törvényjavaslatból, magából a nemzetközi törvényből is kiolvashatjuk, hogy itt bizony nem magyar nemzeti érdekekről van szó, itt az Európai Unió érdekeiről van szó. Mondhatnánk természetesen, hogy az Európai Unió tagjai vagyunk, egyet kéne értenünk az Európai Unió érdekeivel, csakhogy egy olyan Európai Unióról beszélünk, ami még a saját érdekeit sem tudja. Éppen egy olyan ciklusban van maga az Európai Unió - és szerintem ebben önök nem is vitáznának velem, nem is vitáznának velünk, egyet kell hogy értsenek -, amikor maga az Európai Unió is arról vitázik, hogy mi a saját érdeke. Eközben egy olyan törvényjavaslatot ratifikálni a magyar nemzeti jogba, ami a minősített adatokról szól, a minősített adatok megosztásáról, a minősített adataink Európai Unió számára való kiszolgáltatásáról és az Európai Unióhoz való hozzárendeléséről, tehát arról, hogy az Európai Unió Tanácsa és az Európai Bizottság döntsön arról, hogy a magyar minősített adatokat melyik országgal hogyan osztja meg, ez finoman szólva is, úgy gondoljuk, nemhogy váratna magára, de ebben a környezetben nincs itt az ideje, hogy egy ilyen törvényjavaslatról beszéljünk.

Miért mondom azt, hogy az Európai Unió sem tudja, hogy éppen mi a saját érdeke? Elég, ha felidézzük például a brit miniszterelnök, David Cameron szavait, aki állítólag, sajtóértesülések szerint - és a külügyi bizottságban is szakértők igazolták a szavaimat - a karácsonyi beszéde előtt arról fog beszélni, hogy esetleg pedzegeti egy népszavazás kiírását Nagy-Britannián belül, Anglián belül az Európai Uniós tagságról. Igen, jól értették, képviselőtársaim, Britanniában a britek már azon gondolkodnak, érdemes-e egyáltalán tagnak maradni az Európai Unión belül, miközben a német kancellár asszony, de az Európai Bizottságban más, egyébként néppártos politikusok is arról beszélnek, hogy itt az ideje az európai egyesült államok létrehozásának, annak az európai egyesült államoknak a létrehozásának, ahol - most idézem Merkel kancellár asszonyt - például létre kell hozni az Európai Bizottságot... - át kell alakítani egy nemzetek feletti kormánnyá. Most idézem az Európai Bizottság alapvető jogok bizottságának egyik tagját: ahol meg kell mondanunk, és egy közös pénzügyminisztert is ki kell neveznünk az Európai Bizottságon belül, akinek az lesz a feladata, hogy a saját tagállamaival szemben fellépjen, és esetleg azokat egy olyan közös költségvetési politikába kényszerítse, amely bizony az adott nemzetállamnak nem biztos, hogy érdeke.

Csak zárójelben jegyzem meg, a baloldalnak ez az állandó programja itt, tehát ők szívesen feladnák a magyar szuverenitás ezen részét, és fölolvasztanák Magyarországot egy európai egyesült államokban is, de azt hallhatjuk a Néppárt politikusaitól is az Európai Bizottságban. Nagyon remélem, hogy a kormánypártok ehhez nem szeretnének csatlakozni, nem szeretnék feladni a magyar szuverenitást, a magyar függetlenséget.

Éppen erre mondja egyébként David Cameron brit miniszterelnök, hogy ez nem járható út, és a Jobbik Magyarországért Mozgalom is azt mondja, hogy ez nem járható út. Európának nem ez a történelmi hagyatéka, hogy egy, az Amerikai Egyesült Államokhoz hasonló európai egyesült államokká váljunk, hanem nemzetek Európájában kell gondolkodnunk. Itt is kétoldalú szerződésekkel vagy európai gazdasági együttműködéssel lehetőség mutatkozik ugyanolyan gazdasági együttműködésre. Ez a törvényjavaslat egyértelműen az európai egyesült államok irányába tolja el az Európai Uniót, tolja be Magyarországot is a minősített adatok aspektusán keresztül.

Nagyon érdekes cikk egyébként a 10. cikk, ha valaki olvasta a törvényjavaslatot - amit kétlek a jelenlévők többségétől, elnézést a rosszindulatú megjegyzésért, de ha elolvassa valaki -, akkor azt olvashatjuk benne, hogy bár ez az egyezmény kegyesen engedélyezi a tagállamoknak azt, hogy más országokkal kössenek hasonló kétoldalú megállapodást - mint ahogy egyébként Magyarország az utóbbi időben három-négy megállapodást, nemzetközi egyezményt, kétoldalú egyezményt is kötött mostanában, a Ház előtt is erről vitatkozhattunk -, de csak akkor, ha nem ütközik az egyezmény olyan nemzetközi egyezménybe, ami az Európai Unió érdekeivel párhuzamos, az Európai Unió érdekeit vetíti elő. Tehát az adott nemzetállam, például Magyarország nem köthetne egy állammal olyan kétoldalú megállapodást, ami, úgy gondoljuk, az Európai Unió egyelőre ködös érdekeivel szembemerészkedik. Nem tudjuk, mik azok az érdekek, amikkel például nem szabad szembehelyezkednünk ezen nemzetközi egyezmény értelmében. Gondolhatunk most - hála az égnek - a Fidesz által is felkarolt keleti fordulatra, a keleti nyitásra, itt nem tudhatjuk majd, hogy esetleg ennek ezzel az egyezménnyel nem megyünk-e szembe a minősített adatok terén.

(12.50)

Tehát összefoglalva úgy gondoljuk, hogy Magyarországnak nem szabad a saját minősített adatait kiszolgáltatni egy, az európai egyesült államok felé haladó, a magyar vagy éppen nemzeti, tagállami kormányok felett elhelyezkedő nemzetközi kormány alá rendelnünk a minősített adatainkat, és úgy gondoljuk, hogy az egész Európai Uniónak egy más koncepcióban kell gondolkodnia, ezért nem tudunk egyetérteni ezzel a nemzetközi egyezmény kihirdetéséről szóló törvényjavaslattal.

Köszönöm szépen. (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  88  Következő    Ülésnap adatai