Készült: 2024.09.20.15:49:19 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

27. ülésnap (2018.10.03.), 60. felszólalás
Felszólaló Manninger Jenő (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:30


Felszólalások:  Előző  60  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

MANNINGER JENŐ (Fidesz): Tisztelt Képviselőtársaim! Engedjék meg, hogy én csak szelíden egypár gondolatot mondjak el, hogy miért kellett volna visszautasítani minden magyar képviselőnek a Sargentini-jelentést. Azt mondani, hogy ez nem politikai támadás, elég képtelenség. Túl azon, hogy tele van tárgyi és egyéb állításokkal, amelyek nem felelnek meg nyilvánvalóan a valóságnak, a legfontosabb mégis az, ha megnézzük, hogy milyen politikai helyzetben történik ez. Én azt gondolom, hogy ezért is minden magyar képviselőnek, az ellenzéki képviselőknek, akik nem utasították vissza, látnia kellett volna a történelmi folyamatokat, és nem pedig a rövid távú vélt érdekek alapján szavazniuk vagy állást foglalniuk.

Az illegális migrációról beszélni Európában, ezt tapasztalhatjuk minden olyan fórumon, amit a politikai elit rendez, gyakorlatilag úgy kezdődik, hogy elmondják, hogy a migráció jó dolog, a migrációt támogatni kell, aki ez ellen van, az korszerűtlen, rasszista, nacionalista és így tovább. Tehát van egy ilyen, a politikai elit által gerjesztett hangulat, amelyet egyébként az ottani politikai, pénzügyi és médiaelit is természetesen támogat. Az egyébként sajtószabadságot hirdető médiák ilyen esetekben még attól sem riadnak vissza, hogy néhány esetben videókat trükközzenek meg. És ha már kisebb ilyen trükközéstől tartunk, ez csak egy apróság, de itt is elhangzott az egyik ellenzéki képviselő részéről, hogy van egy olyan felmérés, amely szerint a magyarok többsége elfogadta volna a Sargentini-jelentést. Hát, nem hiszem, hogy ez a mondat kellő súlyú már, de én megnéztem azért ezt a felmérést, ami teljes képtelenség az eredményeket nézve, hiszen azt tartalmazza a részletes adat, hogy a Fidesz szavazóinak 90 százaléka nem szavazta volna meg, sőt még az MSZP szavazóinak a 18 százaléka sem, tehát így már meg is van az 50 százalék (Derültség az MSZP és a DK soraiban.), úgyhogy kíváncsi vagyok, hogy hogy jött ki nekik a kisebbség. (Korózs Lajos közbeszól.) Nagyon egyszerű, csak súlyozni kell a pártokat  ezt az egyet nem tették meg.

(15.00)

De egyébként ez egy lényegtelen dolog, csak egy apróság; sajnos ezt az apróságot láthatjuk nagyon sokszor a politikai elit működésében is Strasbourgból és Brüsszelből is, hogy az ilyen kis kegyes csalásoktól sem riadnak vissza akkor, amikor a jogállamiság mentén próbálnak érvelni.

Elhangzott itt a Jobbik részéről is, hogy a Fideszt az Európai Néppárt is cserben hagyta. Nem akarom ezt különösebben elemezni, de meg kell mondjam, hogy ennek egyetlen lényeges oka van, hogy nem együtt szavazott most; a migrációban nem ugyanaz az álláspont, magát a Néppártot is megosztja az illegális migráció, a migráció kérdésében való álláspont. Látszik is, mert csökken is nemcsak ezeknek a nagy pártoknak a népszerűsége; választásról választásra veszítik el szavazóikat.

Hogy mit jelent a politikai klíma, és miért mondom azt, hogy a történelmi folyamatokat figyelni kell: az európai politikai elitben a politikai korrekt beszéd fontos. Ennek az első elemét akkor tapasztalhattuk meg, amikor az MSZP képviselője, Ujhelyi képviselő úrnak az elődje, Kovács László, az akkori biztos azt mondta itt Magyarországon egyszer, amikor ő európai biztos volt, hogy ott Brüsszelben nem úgy beszélünk, hogy a mi hazánk, tehát nem így beszélünk Magyarországról, hanem úgy, hogy az az ország, amit a legjobban ismerek. Na, én épp ezért gondolom azt, hogy igenis fontos az, hogy lássuk ezeket a folyamatokat, és egy ilyen klímában tudni kell azt, hogy hogyan kell szavazni. (Közbeszólások az ellenzéki pártok soraiban.)

Gyurcsány Ferencről nem érdemes, azt hiszem, itt különösebben beszélni, habár szemmel láthatóan próbál…  van annak valami bája, amikor egy ifjúkommunista, aki korábbi állami vagyonból gazdagodott meg, beszél a politika és a gazdaság kapcsolatáról. (Ungár Péter és dr. Varga-Damm Andrea közbeszól.)

Engedjék meg, hogy inkább még nagyon röviden arra reagáljak, ami egyébként már egy komolyabb érvelés volt, az LMP képviselőjének összefoglalójára, amikor azt mondta, hogy egyébként a Fidesznek és Magyarország Kormányának nincs elképzelése, nincs koncepciója a migrációról, és nem beszélünk a távolabbi jövőnkről. Azt gondolom, elég lett volna, ha idézte volna azokat a javaslatokat, amiket a magyar kormány és a miniszterelnök letett Európa asztalára. (Közbeszólások az LMP soraiban.) Nem gondoltuk azt, hogy azokat a pontokat majd az európai nagy államok homlokukra csapva el fogják fogadni, ez természetesen nem így van, egy tízmilliós állam nem határozhatja meg a nagyhatalmak politikáját, azt hiszem, ezzel mindenki tisztában van, de igenis volt koncepció, és annak a koncepciónak egyes elemei itt vissza is köszönnek.

Ugyanakkor talán pont ezért látszik az, hogy az illegációs migrációt (Derültség és közbeszólás az ellenzéki pártok soraiban.) támogató elit egyre inkább támadásba lendül, ez a helyzet, ezért volt sürgős a Sargentini-jelentés elfogadtatása, és azt gondolom, ezt kellett volna helyesen képviselni úgy, hogy elutasítják (Közbeszólás a Jobbik soraiban.), mert nem a kormánynak, hanem Magyarországnak lett volna érdeke a Sargentini-jelentés elutasítása. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:  Előző  60  Következő    Ülésnap adatai