Készült: 2024.09.19.14:55:12 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

102. ülésnap (2019.12.10.), 305. felszólalás
Felszólaló Nacsa Lőrinc (KDNP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:24


Felszólalások:  Előző  305  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

NACSA LŐRINC (KDNP): Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Nagyon fontos a szegénység megszüntetése, közös cél lehet, azt gondolom, hogy mindent meg kell tenni ezért, és az elmúlt kilenc évben mi nagyon sok mindent tettünk azért, hogy minél inkább csökkenjen a szegénység Magyarországon, csökkenjen a szegények száma Magyarországon. Különböző intézkedésekkel próbáltuk ezt elérni. Ennek legfontosabb eleme a munka. Ugye, önök segélyalapú társadalmat építettek, mi munkaalapú társadalmat építünk. Ezért van az, hogy 833 ezerrel több ember dolgozik, mint 2010-ben. Azt gondolom, hogy a szegénységből való kilábalás legfontosabb eszköze a munka, ezért kell a munkát folyamatosan támogatni járulékcsökkentéssel, adócsökkentéssel és különböző munkahelyteremtő akciókkal. Nagyon jó, hogy képviselő asszony szóba hozta a KSH „Háztartások életszínvonala” jelentést, amely a 2018-as évről most december elején jelent meg, és nagyon új. Ebből idéznék párat, mert úgy látszik, ön nem olvasta, vagy egy nagyon régit, egy 2009-est tetszett a 2019-es helyett olvasni, és abban olvashatott olyan rossz számokat. 35 százalékkal nőtt a fogyasztás 2010-hez képest. 2018-ban az egy főre jutó személyes célú kiadás 1 millió 223 ezer forint volt, 10,6 százalékkal haladta ez meg az előző évit, a 2017-est. Egyharmadára csökkent a súlyos anyagi deprivációval érintettek száma 2010 óta. 1,3 millióval kevesebb embernek van fizetési hátraléka, mint 2010-ben. 4 millióval több embernek van pénze váratlan kiadásokra, mint 2010-ben. 2,4 millió emberrel több tud elmenni egy hétre nyaralni, mint 2010-ben. 650 ezerrel csökkent azoknak a száma, akik nem tudják fűteni a lakásukat.

Csökkent, hála istennek, a jövedelmi szegénységi küszöb alatt élők aránya, csökkent a nagyon alacsony munkaintenzitású háztartásban élők száma, és kevesebb embert érint a szegénység vagy a társadalmi kirekesztődés kockázata. Egyébként ezekkel, a súlyos anyagi deprivációnak kitettek számában éllovasok vagyunk az Európai Unióban, az első háromban található az a csökkenés, amit 2010-2018 között a magyar kormány társadalompolitikájának, gazdaságpolitikájának köszönhetően és az emberek kemény munkájának köszönhetően el tudtunk érni. Azt gondolom, hogy ezek rendkívül jó számok.

Nem szabad itt megállni, tovább kell menni, amíg fel nem számoljuk a szegénységet, de ezek a számok az igazak, nem azok, amit önök mondtak. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok padsoraiból.)




Felszólalások:  Előző  305  Következő    Ülésnap adatai