Készült: 2024.04.28.17:04:04 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

264. ülésnap (2013.03.25.), 215. felszólalás
Felszólaló Volner János (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka Önálló indítvány indokolása
Videó/Felszólalás ideje 4:15


Felszólalások:  Előző  215  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

VOLNER JÁNOS (Jobbik): Köszönöm szépen, elnök úr. Tisztelt Képviselőtársaim! A javaslatban arra tettem indítványt, hogy az ezer négyzetméternél kisebb alapterületű üzleteknél a pénztárgépek online bekötése olyan módon valósuljon meg, hogy annak a teherviselő fele maga a magyar állam legyen. Amivel indoklom ezt a javaslatot: nyilvánosságra került a Nemzetgazdasági Minisztérium hatástanulmányából az a részlet, mely szerint ennek az intézkedésnek a minisztérium számításai szerint 97,5 milliárd forint többletbevétele lesz a költségvetés számára, tehát ilyen módon az állam közel 100 milliárd forintos többlettel tud ennek az intézkedésnek a hatására gazdálkodni.

Nyilvánvaló, hogy ebből a 100 milliárd forintból megvan a költségvetési fedezete ennek az intézkedésnek. Teljesen nyilvánvaló az is, hogy a gazdaság fehérítése egy támogatható cél. A Jobbik ebben az esetben is mellé áll. Egyetértünk azzal, hogy a pénztárgépek online bekötése valósuljon meg, de azt nem tudjuk támogatni, hogy a vállalkozók rovására, a vállalkozók költségére valósuljon meg ilyen módon a pénztárgépek online bekötése.

Emlékeztetném a képviselőtársaimat, hogy átlagosan 30 és 60 ezer forint közé teszik a becslések egy-egy pénztárgépre vonatkozóan ennek a bekötésnek a költségét, és ezenkívül vannak a rendszeres üzemeltetési díjak, a havi csekkek, amelyeket a vállalkozók be kell hogy fizessenek ebben az esetben.

(19.20)

Azt javasoltuk tehát, hogy az állam a rendelkezésére álló 97,5 milliárd forint bevételből fordítson vissza, fordítson arra egy részt, hogy ezeknek az intézkedéseknek a terhét ténylegesen levegye a vállalkozók válláról. Én tisztában vagyok azzal, hogy jelenleg feszített helyzetben van a költségvetés. Tisztában vagyok azzal, hogy nem lehet elengedni a költségvetési hiányt, hogy a kormány kezét nagyon sok minden köti ezzel kapcsolatban. Azonban, mint minden egyes jobbikos szakmai javaslatnál, ebben az esetben is megjelöljük az intézkedés forrását. Az pedig teljesen nyilvánvalóan az a költségvetési többletbevétel, amivel a kormány jelenleg kalkulál.

Emlékeztetném önöket, képviselőtársaim, arra, hogy a vállalkozói szektor jelenleg Magyarországon rendkívül nehéz helyzetben van. Megcsappant a kereslet, a vállalkozók megrendeléshiánytól szenvednek, és a kormány az elmúlt időszakban csak folyamatosan növelte a különböző intézkedésekkel a vállalkozók terheit. Emlékeztetnék rá, hogy például a minimálbér növelése azt jelentette, hogy a jelenlegi 94 ezer forintos bruttó minimálbér 11 700 forint többletterhet jelent adott esetben egy munkavállaló részére is, a vállalkozó részére is, mint egyébként 2010 tavaszán. Emlékeztetnék arra, képviselőtársaim, csak hogy érzékeljük a magyar vállalkozók helyzetét, hogy a legalább 5 főt foglalkoztató vállalkozásoknál hároméves mélyponton van jelenleg a foglalkoztatás. Hároméves mélyponton van a legalább 5 főt foglalkoztató vállalkozásoknál a foglalkoztatás, tehát mindenféle kormányzati propaganda és a közmunkások tömeges felvétele ellenére is a foglalkoztatási helyzet romlik. Piaci körülmények között egyre kevesebb embert tudnak Magyarországon foglalkoztatni.

Azt kérem, képviselőtársaim, önöktől, hogy ilyen gazdasági környezetben vegyék le ezt a terhet a vállalkozók válláról. Ne elégedjünk meg azzal, hogy a kormány egy, ennek a töredékére elegendő pályázati forrást kínál a vállalkozásoknak, hanem az állam legyen annyira gavallér, és a rendelkezésére álló 97,5 milliárd forintos kalkulált többletbevételből állja ennek az intézkedésnek a költségét.

Köszönöm szépen, elnök úr. (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  215  Következő    Ülésnap adatai