Készült: 2024.09.20.10:11:33 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

287. ülésnap (2006.02.13.), 182. felszólalás
Felszólaló Dr. Gombos András
Beosztás környezetvédelmi és vízügyi minisztériumi politikai államtitkár
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kérdés megválaszolva
Videó/Felszólalás ideje 2:29


Felszólalások:  Előző  182  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. GOMBOS ANDRÁS környezetvédelmi és vízügyi minisztériumi államtitkár: Tisztelt Elnök Úr! Köszönöm a szót. Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselő Úr! Hasonló címmel, hasonló, megegyező tartalommal volt szíves januárban egy írásos választ igénylő kérdést föltenni nekem, amit január 25-én három oldalban részletesen megválaszoltam. Ezért most szabad legyen az általam öt csokorba köthető kérdésekre csak nagyon röviden válaszolni.

Mint ahogyan ön is említette, a kormány az alapvető fejlesztési céljait az Országgyűlés által 2005 decemberében elfogadott országos területfejlesztési koncepcióban, országos fejlesztési koncepcióban, valamint az erre épülő nemzeti stratégiai referenciakeretben határozta meg, amelyben a környezetfejlesztési és területfejlesztési források is rendelkezésre állnak. A Velencei-tó revitalizációja az ágazati és a regionális operatív programokban lesz megoldható. Ezen túlmenően szeretném megemlíteni, hogy jelentős beruházások történtek különböző, például környezetvédelmi, szennyvízkezelési programok tekintetében. Gárdony gesztorságával hat település szennyvízelvezetését KIOP-os pályázattal mintegy 6 milliárd forintos költséggel valósítjuk meg. Jelen pillanatban ez a beruházás folyik; 84 kilométer gravitációs csatorna, 14 kilométeres nyomóvezeték, valamint megduplázódik a szennyvíztisztító-kapacitás.

Ami az eseti szennyvízbekötések által okozott problémát jelenti, úgy gondolom, ez jogellenes cselekedetet feltételez, és ennek megoldása önkormányzati feladat, mert hiszen a belvíz-elvezetési rendszer az önkormányzatok kompetenciájába tartozik, és erre különböző források állnak egyébként rendelkezésre támogatási szinten.

Az ivóvízellátással kapcsolatban felvetett kérdésekre az a véleményünk, hogy Székesfehérvár, Pázmánd vízellátása megoldott, Velence, Gárdony, Agárd, Kápolnás-nyék, Petend, Sukoró, Nada, Pákozd és Dinnyés települések vízellátását biztosítja a velencei-tavi regionális vízmű megfelelő biztonsággal és megfelelő minőségben.

Ami pedig a Vértesben és a Velencei-hegységben jelentkező különböző természetvédelmi problémák fölvetését jelenti, szeretném szintén figyelmébe ajánlani, hogy a környezeti operatív programban az ilyen típusú károkra, ezek megoldására jelentős források állnak rendelkezésre (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az idő leteltét.), valamint 2007. július 1-jével indul be a Natura 2000 program, ami szintén jelentős (Az elnök ismét csenget.) forrásokat fog majd biztosítani ezeknek a kérdéseknek a megoldására.

Köszönöm szépen.




Felszólalások:  Előző  182  Következő    Ülésnap adatai