Készült: 2024.04.26.06:00:41 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

152. ülésnap (2011.12.12.), 199. felszólalás
Felszólaló Halász János (Fidesz)
Beosztás nemzeti erőforrás minisztériumi államtitkár
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kérdés megválaszolva
Videó/Felszólalás ideje 2:02


Felszólalások:  Előző  199  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

HALÁSZ JÁNOS nemzeti erőforrás minisztériumi államtitkár: Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselő Úr! 2010-ben a kormány azzal a céllal vezette be a Széchenyi-pihenőkártyát a béren kívüli juttatások rendszerében, hogy az üdülést, pihenést, egészségmegőrzést és ezek révén a belföldi turizmus élénkítését egy modern elektronikus formátumú, egyszerűen használható, és a lehető legolcsóbban működő juttatási forma szolgálja.

A kártya kibocsátásának és felhasználásának részletes szabályait lefektető kormányrendelet ebben a szellemben készült el 2011 áprilisában. A SZÉP-kártya megjelenésével az üdülési csekk fenntartása, tekintve, hogy a két elem profilja nagyon hasonló, indokolatlanná vált, ezért azt 2011. október 1-jétől kivezettük a béren kívüli juttatások rendszeréből, amelyet 2012-től jelentősen átalakítunk. A változások fő célja, hogy a jelenleginél világosabban elkülönüljenek egymástól a gazdaságfejlesztési, a szociálpolitikai és az öngondoskodást szolgáló juttatási formák.

A gazdaságfejlesztési célú béren kívüli juttatások 2012-től döntően a Széchenyi-pihenőkártyába integrálódnak. A SZÉP-kártya a munkavállalók és a munkáltatók számára ingyenes, az elfogadóhelyek pedig csak egy rendkívül alacsony, 1,5 százalékos jutalékot fizetnek a kibocsátóknak.

Ez úgy lehetséges, hogy a kártyát jelentős piaci tapasztalattal és országos lefedettségű ügyfélszolgálati hálózattal rendelkező vállalatcsoportok bocsátják ki, amelyeknél különösebb többletbefektetés nélkül rendelkezésre állnak a bevezetéshez szükséges erőforrások.

A SZÉP-kártya piaci bevezetését és a gazdaság élénkítését többek között az alacsony jutalék garantálja, így nem vonható párhuzam az üdülési csekk korábbi működésével, amely során a magas jutalék egy része szolgált szociális üdültetési célokat. A rászorulók számára a szociális üdültetés rendszerét a kormány új alapokra kívánja helyezni, az ezzel kapcsolatos előterjesztést a kormány hamarosan megtárgyalja.

Köszönöm szépen a kérdéseit. (Szórványos taps a Fidesz soraiban.)




Felszólalások:  Előző  199  Következő    Ülésnap adatai