Készült: 2024.09.21.10:44:45 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

74. ülésnap (1999.06.01.), 357. felszólalás
Felszólaló Dr. Wekler Ferenc (SZDSZ)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka ülésvezetés
Videó/Felszólalás ideje 21:19


Felszólalások:  Előző  357  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Tisztelt Országgyűlés! Felhívom figyelmüket, hogy a támogatott javaslatok elfogadása kizárja az ajánlás 3., 4., 5., 6., 7., 9., 19., 30., 31., 32., 35., 46., 47., 53., 55., 58., 85., 87., 89., 90. pontjaiban, valamint a kiegészítő ajánlás 3. pontjában lévő javaslatok elfogadását.

Most a támogatott módosító javaslatokról határoz az Országgyűlés. Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, elfogadja-e a támogatott módosító javaslatokat. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 192 igen, 10 nem szavazattal, 14 tartózkodással a javaslatokat elfogadta.

Most azokról a módosító javaslatokról határozunk, amelyekről a Házszabály értelmében még szavazni lehet.

Az ajánlás 12. pontjában Kóródi Mária az 1. § (3) bekezdése elhagyását indítványozza. Az alaprendelkezés a közterület-felügyelet ellátásának módozatait tartalmazza. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 67 igen, 161 nem szavazattal, 2 tartózkodással a javaslatot elutasította.

Az ajánlás 13. pontjában Kóródi Mária az 1. § (4) bekezdés felvezető szövegében jogtechnikai pontosítást kezdeményez. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 47 igen, 157 nem szavazattal, 10 tartózkodással a javaslatot elutasította.

A 16. pontban Fenyvessy Zoltán a törvényjavaslat 1. § (4) bekezdés e) pontjában az állami vagyon védelmét is a felügyelő hatáskörébe utalja. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 26 igen, 207 nem szavazattal, 2 tartózkodással a javaslatot elutasította.

A 18. pontban Bakonyi Tibor és más képviselők az 1. § (4) bekezdését új ponttal kívánják kiegészíteni. Lényege: a felügyelő feladata a jogszabályokban és a települési képviselő-testület, a Fővárosi Közgyűlés döntéseiben meghatározott egyéb feladatok ellátása is. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás. - Az eredményjelző táblán a következő szavazási eredmény látható: 65 igen, 102 nem, 3 tartózkodás. - Sok képviselő jelzi, hogy a szavazógépe nem működött.)

Kérem szépen letörölni a táblát, és még egyszer bekapcsolni a gépet, mert állítólag több képviselőnél nem működik. (Folyamatos zaj.) Kérem bekapcsolni a gépet! (Megtörténik.) Kérem, most szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 75 igen, 173 nem szavazattal, 1 tartózkodással a javaslatot elutasította.

A 24. pontban Zongor Gábor és Pál Béla az 1. § (6) bekezdéséből el kívánják hagyni azt a rendelkezést, amely szerint az önkormányzat rendelete olyan feladatot állapíthat meg, amelyet jogszabály nem utal más szerv hatáskörébe. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 20 igen, 216 nem szavazattal, 15 tartózkodással a javaslatot elutasította.

A 26. pontban Kóródi Mária az 1. § (6) bekezdése módosítását kezdeményezi. Lényege: a kormányrendelet ne állapíthasson meg feladatot a felügyelet számára. Az alkotmányügyi bizottság támogatja, a többi bizottság nem támogatja. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 72 igen, 170 nem szavazattal, 10 tartózkodással a javaslatot elutasította.

A 27. pontban Molnár László a törvényjavaslat 1. § (7) bekezdése elhagyását kezdeményezi. Az alaprendelkezés szerint a képviselő-testület szervezeti és működési szabályzata határozhatja meg a felügyelet szervezeti formáját, illetőleg a feladatokat. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 52 igen, 201 nem szavazattal, 3 tartózkodással a javaslatot elutasította.

A 29., a 112. és 113. pontokban T. Asztalos Ildikó az 1. és 3. § kiegészítésével, továbbá a 3. § (1) bekezdése módosításával finanszírozási, illetőleg hatályba léptető rendelkezéseket kíván megváltoztatni. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 73 igen, 184 nem szavazattal, 4 tartózkodással a javaslatot elutasította.

A 36. és 38. pontok azonos tartalmúak, míg a 37. pont ezek szövegszerű alternatíváját képezi. Mind a három indítvány a törvényjavaslat 2. § (2) bekezdése módosítására irányul. Valamennyi javaslat a felügyelőre vonatkozó alkalmazási szabályokat kívánja megváltoztatni.

Először Bakonyi Tibor és Kóródi Mária javaslatát teszem fel szavazásra a 36. és 38. pontok szerint. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 76 igen, 181 nem szavazattal, 2 tartózkodással a javaslatot elutasította.

Most Molnár László javaslatát teszem fel szavazásra a 37. pont szerint. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 76 igen, 179 nem szavazattal, 4 tartózkodással a javaslatot elutasította.

A kiegészítő ajánlás 4. pontjában Göndör István és más képviselők a törvényjavaslat 2. § (3) bekezdése módosítását kezdeményezik. Lényege: a felügyelőnek az önkormányzati rendeletek ismeretéből is vizsgát kell tennie. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 71 igen, 190 nem szavazattal, 4 tartózkodással a javaslatot elutasította.

A 40. pontban Molnár László a 2. §-t új bekezdéssel kívánja kiegészíteni. Lényege: a felügyelőt nyugdíjkedvezmény és 100 százalékos táppénz illesse meg. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 59 igen, 196 nem szavazattal, 3 tartózkodással a javaslatot elutasította.

A 41. pontban Zongor Gábor és Pál Béla a törvényjavaslatot új paragrafussal kívánják kiegészíteni. Ez a rendelkezés finanszírozási szabályokat tartalmaz. Ennek alternatívája a 42. pontban Bakonyi Tibor és Katona Béla javaslata.

Először Zongor Gábor és Pál Béla indítványát teszem fel szavazásra a 41. pont szerint. A bizottságok nem támogatják.

Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 75 igen, 185 nem szavazattal, 1 tartózkodással a javaslatot elutasította.

(21.50)

Most Bakonyi Tibor és Katona Béla javaslatát teszem fel szavazásra a 42. pont szerint. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 78 igen, 176 nem szavazattal, 1 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

Kóródi Mária a 60. pontban a törvényjavaslat 7. § (2) bekezdése kiegészítését kezdeményezi, most az ő javaslatát teszem fel szavazásra. Lényege: az intézkedéssel érintett személyről való kép- és hangfelvétel készítéséről az intézkedéssel érintett személyt előzetesen tájékoztatni kell. Frakciókérésre szavazunk. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 77 igen, 190 nem szavazattal a javaslatot elutasította.

A 66. pontban Molnár László a 11. §-ban az adatkezelés szabályait tartalmazó rendelkezésekben a "felügyelő" helyett a "felügyelet" kötelezettségét kívánja megállapítani. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 77 igen, 190 nem szavazattal, 2 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

A 68. pontban Molnár László a 13. § (2) bekezdésében azt a rendelkezést kívánja elhagyni, amely szerint a felügyelő egyes adatai közérdekű adatok és nyilvánosságra hozhatók. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 47 igen, 214 nem szavazattal, 11 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

A 73. pontban Füle István a 17. § kiegészítésével azt javasolja, hogy a felügyelő a szabálysértés elkövetőjét figyelmeztetésben is részesíthesse. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 71 igen, 189 nem szavazattal, 10 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

A 74. pontban Zongor Gábor és Pál Béla a 18. §-ban az elkobzás szabályait kívánják megváltoztatni. Ennek alternatívája a 75. pontban Bakonyi Tibor és más képviselők indítványa. Először Zongor Gábor és Pál Béla javaslatát teszem fel szavazásra a 74. pont szerint. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 62 igen, 204 nem szavazattal, 4 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

Most Bakonyi Tibor és más képviselők javaslatát teszem fel szavazásra a 75. pont szerint. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 61 igen, 207 nem szavazattal, 1 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

A 76. pontban Lezsák Sándor a törvényjavaslatot új paragrafussal kívánja kiegészíteni, amely a zajforrások okozójával szembeni eljárás szabályát tartalmazza. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 27 igen, 240 nem szavazattal, 3 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

A 78. pontban Fenyvessy Zoltán a 21. § kiegészítését kezdeményezi azzal, hogy közúti jármű feltartóztatása esetén a helyi rendőrséget is értesíteni kell. A feltartóztatás időtartama a rendőrség megérkezéséig tarthat. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 21 igen, 247 nem szavazattal, 4 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

A 80. pontban Bakonyi Tibor és más képviselők a 21. §-ban szövegpontosítást kezdeményeznek. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 83 igen, 183 nem szavazattal, 2 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

Az ajánlás 85., 87., 89., valamint a kiegészítő ajánlás 6. pontja alternatív megoldásokat kínál a törvényjavaslat 24. § (1) bekezdése módosítására. Valamennyi indítvány a felügyelő által alkalmazható kényszerintézkedések szabályainak megváltoztatására irányul. Molnár László a 85. pontban a testi kényszert, a könnygázszóró palackot, valamint a szolgálati kutya alkalmazását kívánja biztosítani. Kóródi Mária ezekre eltérő szövegezésű indítványt terjeszt elő a 86. pontban. Bakonyi Tibor és Katona Béla a testi kényszert jogos védelmi helyzetben, végszükségben, míg a könnygázszóró palackot és a szolgálati kutyát vagyonvédelmi feladatok ellátására kívánják biztosítani. A 89. pontban Kóródi Mária szolgálati kutya alkalmazását nem javasolja. A kiegészítő ajánlás 6. pontjában Weszelovszky Zoltán a kényszerintézkedések átfogó és az előterjesztő által is támogatott szabályait terjeszti elő.

Először Kóródi Mária javaslatát teszem fel szavazásra az ajánlás 86. pontja szerint. Frakciókérésre szavazunk. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 75 igen, 191 nem szavazattal, 5 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

Most Molnár László javaslatát teszem fel szavazásra az ajánlás 85. pontja szerint. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 49 igen, 198 nem szavazattal, 17 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

Most Weszelovszky Zoltán javaslatát teszem fel szavazásra a kiegészítő ajánlás 6. pontja szerint. A javaslatot a bizottságok és az előterjesztő egyaránt támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 239 igen, 13 nem szavazattal, 20 tartózkodás mellett a javaslatot elfogadta.

A 95., 98. és a 102. pontokban Kóródi Mária a 25. § elhagyását, a 26. § (1) és (2) bekezdéseinek módosítását kezdeményezi. Az indítványok szerint a felügyelő szolgálati kutyát nem alkalmazhat. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 43 igen, 219 nem szavazattal, 5 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

A 111. pontban Kóródi Mária a törvényjavaslat 29. §-át új ponttal kívánja kiegészíteni. Lényege: a belügyminiszter kapjon arra felhatalmazást, hogy irányelveket készítsen a képviselő-testületek számára a felügyelő és rendvédelmi szervek, a Határőrség, az egyéb ellenőrző szervek és a társadalmi szervezetek együttműködésének meghatározásához. Frakciókérésre szavazunk. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 85 igen, 181 nem szavazattal, 3 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

A 117. és 118. pontokban Fenyvessy Zoltán a törvényjavaslat 1. számú melléklete 1. pontjának módosításával a közalkalmazotti alapnyilvántartás adatkörét tartalmazó rendelkezést kívánja megváltoztatni. A környezetvédelmi bizottság támogatja, a többi bizottság nem támogatja. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 34 igen, 231 nem szavazattal, 5 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

Tisztelt Országgyűlés! Határozathozatalunk végére értünk. Megkérdezem, hogy van-e valakinek tudomása olyan módosító javaslatról, amelyről kellett volna, de nem szavaztunk. (Senki sem jelentkezik.) Jelentkezőt nem látok.

Tisztelt Országgyűlés! A zárószavazásra következő ülésünkön kerül sor.

Soron következik Tiszaug község Jász-Nagykun-Szolnok megyéből Bács-Kiskun megyéhez csatolásáról szóló országgyűlési határozati javaslat módosító javaslatainak határozathozatala és a zárószavazás. Az előterjesztést új változatban H/955. számon, az önkormányzati bizottság ajánlását H/955/4. számon kapták kézhez. Arra figyelemmel, hogy a két módosító javaslat nem kapta meg a szükséges bizottsági támogatást, és képviselőcsoport nem kérte a szavazást, ezekről nem határoz az Országgyűlés. Most a zárószavazásra kerül sor.

Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, hogy elfogadja-e Tiszaug község Jász-Nagykun-Szolnok megyéből Bács-Kiskun megyéhez csatolásáról szóló országgyűlési határozati javaslatot. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 243 igen, 9 nem szavazattal, 15 tartózkodás mellett a javaslatot elfogadta.

(22.00)

Tisztelt Országgyűlés! Soron következik Bakonypéterd és Lázi községek Veszprém megyéből Győr-Moson-Sopron megyéhez való csatolásáról szóló országgyűlési határozati javaslat módosító javaslatainak határozathozatala és a zárószavazás. Az előterjesztést új változatban H/956. számon, az önkormányzati bizottság ajánlását H/956/3. számon kapták kézhez.

Arra figyelemmel, hogy a módosító javaslat nem kapta meg a szükséges bizottsági támogatást, és a képviselőcsoport nem kérte a szavazást, erről nem határoz az Országgyűlés.

Most tehát a zárószavazásra kerül sor.

Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, elfogadja-e Bakonypéterd és Lázi községek Veszprém megyéből Győr-Moson-Sopron megyéhez csatolásáról szóló országgyűlési határozati javaslatot. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 251 igen szavazattal, 5 nem szavazat ellenében, 13 tartózkodással a javaslatot elfogadta.

Tisztelt Országgyűlés! Soron következik a munka törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvény, a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. törvény, a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény, az igazságügyi alkalmazottak szolgálati viszonyáról szóló 1997. évi LXVIII. törvény, az ügyészségi szolgálati viszonyról és az ügyészségi adatkezelésről szóló 1994. évi LXXX. törvény, valamint a bírák jogállásáról és javadalmazásáról szóló 1997. évi LXVII. törvény módosításáról szóló törvényjavaslat zárószavazása. Az előterjesztést T/626. számon, az egységes javaslatot pedig T/626/62. számon kapták kézhez.

Tisztelt Országgyűlés! Az egységes javaslathoz senki sem nyújtott be módosító javaslatot. Arra figyelemmel, hogy az egységes javaslat 33. §-ának elfogadásához az alkotmány 50. § (5) bekezdése alapján a jelen lévő képviselők kétharmadának igen szavazata szükséges, a határozathozatal két részben történik.

Elsőként az egységes javaslat 33. §-át teszem fel szavazásra, a minősített többséget igénylő szabályok szerint. Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, elfogadja-e az egységes javaslat minősített többséget igénylő részét. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 265 igen szavazattal, 2 nem ellenében, 7 tartózkodás mellett a javaslatot elfogadta.

Tisztelt Országgyűlés! Bejelentem, hogy az MSZP képviselőcsoportja a törvényjavaslat zárószavazása során név szerinti szavazást kért az egységes javaslat egyszerű többséget igénylő rendelkezéseiről. Most tehát erről határozunk. (Folyamatos zaj.)

Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, hogy elfogadja-e az egységes javaslat egyszerű többséget igénylő rendelkezéseit. Felkérem a jegyzőket, hogy kezdjék meg a név szerinti szavazást!

 

(A jegyzők felváltva olvassák a képviselők névsorát, majd hangosan megismétlik a képviselők állásfoglalását.
A felolvasást Molnár Róbert kezdi, majd
Kapronczi Mihály folytatja.)

Antalóczy Attila: nem.




Felszólalások:  Előző  357  Következő    Ülésnap adatai