Készült: 2024.09.19.00:21:12 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

165. ülésnap (2012.02.21.), 305. felszólalás
Felszólaló Pörzse Sándor (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 10:30


Felszólalások:  Előző  305  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

PÖRZSE SÁNDOR (Jobbik): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! Tisztelt Elnök Asszony! Én elsősorban is szeretném leszögezni azon véleményemet, hogy az a munka, amelyet itt a kezemben fogok, egy parádés munka. Szerintem maga az elemzés, ami 2010-ről szól, egy igazán komoly könyv, látszik rajta, hogy nagyon sok ember nagyon sok órát dolgozott vele. Komolyan mondom, olyan témák is felvetődnek benne, ami józan paraszti ésszel egész egyszerűen nem is jut senkinek az eszébe, igazán átfogó, nagyon komoly munka, és ezt nagyon őszintén mondom, úgyhogy gratulálok hozzá az elnök asszonynak is meg a stábjának is.

De van itt benne öt oldal, ami mellett nem tudok elmenni szó nélkül, egész egyszerűen azért, mert ha ezt az öt oldalt valamiféle paródiának szánták volna valamelyik nemzeti radikális hírportálon, ez még ott is durva lenne. Ez egész egyszerűen olyan, mintha mondjuk, egy Vásárhelyi Mária, Kertész Ákos, Heller Ágnes alkotta trió írta volna, de lehet, hogy ők is írták, nem tudom. Őszintén szólva, teljesen megdöbbent. Azt hiszem, aki tudja, hogy honnan jöttem, az nem vádolhat azzal, hogy az Echo TV iránt valamiféle pozitív elkötelezettséggel vagy elfogultsággal lennék. Itt mind a kettő műsor, amit kiemelnek, az Echo TV-vel kapcsolatos, és akkor kitérnék arra, ami a "Gyűlöletbeszéd, közösségek méltóságának védelme" címszó alatt található. Itt arról van szó, hogy ilyen és ilyen bekezdés alapján a műsorszolgáltatás alkalmas volt egyes szomszédos nemzetek, magyarországi nemzeti kisebbségek, valamint a zsidóság elleni gyűlölet keltésére, és jó következményként két órára felfüggesztette a műsorszolgáltatási jog gyakorlását, tehát helyben vagyunk.

Miről is van szó? A Világpanoráma című műsorban a műsorvezető a következőt mondta: "örök lakóparkot építő liberális és demokrata déli hadseregcsoport". Megnéztem ezt a műsort, ez hangzott el, ez alkalmas arra ezek szerint, itt a későbbiekben ezt megmagyarázza, ugyanis a kifejezés egyértelmű, vonja le a következtetést a könyv, illetve hát az elemző: "Egyértelmű utalás volt a kortárs hazai antiszemita publicisztikákban megjelenő vádra, miszerint a zsidó tőkéből épülő lakóparkok nagyrészt a betelepülő zsidók számára épülnek, akik megszállóként átveszik az ország irányítását." Kérem szépen, aki erről soha nem hallott, abban biztos vagyok, hogy ebből az egy mondatból ilyet, ha megfeszül, sem tudna kitalálni.

Hogy mi van a dolog mögött, hát ezt én szeretném elmondani, és hogy miért tartozik ez a véleményformálás kategóriájába. A Barikád Magazin körülbelül másfél évvel ezelőtt Budapesten és nemcsak Budapesten, hanem Budapest környékén is végzett egy felmérést, hogy igaz-e az a városi legenda, miszerint Magyarországon, illetve Budapest környékén zsidó lakóparkok épülnek: majdnem egy tucatot talált, nagy részben üreseket. Tehát erről nem beszélni, az bizony nem jelenti azt, hogy ez valamiféle elfogultság lenne, ráadásul még mindig nem tisztázott az a tény, hogy mit mondott vajon Simon Peresz azzal, ahogy Magyarországot gyarmatosítani kívánják, vagy már ez a gyarmatosítás le is zárult.

Szeretném elmondani, hogy véleményem szerint a magyar lakosság igen nagy hányada ezen bizony elgondolkozik, és véleményt alkot erről. Tehát ha egy műsorvezető egy műsorban erről beszél, azt szankcionálni két óra elsötétítéssel - sőt itt nincs benne, de még 500 ezer forinttal meg is büntették -, bizony mondom, ez egy kicsit furcsának tűnik, különösen annak tükrében, hogy mondjuk, az ATV-n aztán olyan dolgok hangoznak el nemzetükkel szemben, amihez bizony föl kell kötni a gatyát, hogy az ember otthon maradjon.

(23.10)

Ott bezzeg nem olvasni hasonló szankciókról! Fölteszem a kérdést, hogy miért.

Aztán folytatnám a sort. "A műsorszám legproblémásabb részei alkalmasak voltak egyes, Magyarország szomszédságában élő népek, illetve hazai nemzeti kisebbségek megsértésére, elítélésére, akik hazánk területén élnek antantsegédlettel." Ezt emelte ki a médiahatóság. Teljesen nyilvánvaló, hogy nem a mostani Magyarországról beszélt a műsorvezető, hanem a valamikori Magyarországról beszélt, és bizony ez ténykérdés, ezt kár lenne tagadni, hogy azok a kisebbségek, amelyek a történelmi Magyarország elcsatolt részein élnek, bizony antantsegédlettel élnek ott. Ezért megbüntetni egy műsort 500 ezer forintra, és két órára elsötétíteni, bizony aránytalanságnak érzem.

Aztán menjünk tovább! A műsorvezető ugyanebben a műsorban megállapítja a románsággal vagy a románokkal kapcsolatosan, hogy sosem leszünk barátok. Ezt is kifogásolta a Médiatanács. Kérem szépen, menjenek el Székelyföldre, kérdezzék meg őket, hogy leszünk-e valaha barátok. Nem leszünk. Föl lehet itt vázolni valami egyfajta óriási nagy európai összeborulást, de ez nem lesz. Amíg vannak olyan történelemkönyvek, amelyeket még most olvasni lehet, és remélem, sosem kerülnek bezúzásra, bizony, sosem leszünk barátok, mert le is vonja a műsorvezető a következtetést, hogy "aki meglopja a szomszédját, ne tartson igényt kifosztott áldozatok barátságára".

Kérem szépen, ez egy vélemény. Miért kell ezt elhallgattatni? Lehet, hogy valaki nem ért vele egyet, valaki úgy gondolja, hogy valamikor a két nemzet össze fog borulni; én azt mondom, bizony a Székelyföldön nehéz lesz összeborulni. Ez egy vélemény, ezt elhallgattatni, szerintem ez a véleményszabadság megtiprása.

És itt van még egy mondat, ami meg egészen elképesztő, Ukrajnára utalva: "A narancsos forradalmárok belénk rúgták az utolsót magyarellenes nyelvtörvényükkel." Ezt kifogásolják. Ez önök szerint alkalmas arra, hogy itt az ukránokat megbélyegezzék? Amekkorát az ukránok rúgtak a magyarságba azzal a törvénnyel, azzal a nyelvtörvénnyel, amit ott elfogadtak, az majdnem példaértékű, azt már csak a szlovák tudták felülmúlni. Erről nem beszélni? Miért? Kimondta az igazságot. Ez még csak nem is vélemény, ez kifejezetten tény.

"Mindezek a kijelentések alkalmasak voltak a gyűlöletkeltésre - vonja le a következtetést a Médiatanács -, hiszen a műsorvezető gonosz lelkű, magyarellenes szövetségként határozta meg az európai nemzeteket." Ebből kiolvasni? Megnéztem a műsort. Mi az, hogy gonosz lelkű, magyarellenes szövetségként határozta meg az európai nemzeteket? Ilyenről szó sincs.

Úgyhogy azért mondom, ez már olyan, mint egy publicisztika, amikor mondjuk, például Heller Ágnes a műsor kapcsán ír egy publicisztikát, és levonja belőle azokat a következtetéseket, aminek alapján önök a televízió képernyőjét két órára elsötétítették, és 500 ezer forintra megbüntették.

A másik műsor a Korrektúra, szintén az Echo Televízión, ahol a műsor témája a magyar-szlovák viszony, a nyelvtörvény, a Szécsényben tartott szlovák-magyar miniszterelnöki találkozó, valamint Sólyom László Szlovákiából való kitessékelése, a hazai cigánykérdés és a homoszexuális kisebbség rendezvényei voltak. "Pusztító világerő említésekor a zsidóságra próbált meg utalni - mármint a két vendég, aki a műsorban meghívott volt -, amit az uzsoramaffiára és az SZDSZ-re tett utalásaival erősített meg." Itt csak ugyanazt tudom mondani, amit az előbb. Ez egy vélemény, lehet vele egyetérteni, és lehet vele nem egyetérteni, de ez a vélemény bizony sokak szemében megalapozott.

Ha ezeket a kérdéseket kibeszélné a magyar társadalom, nem pedig elhallgattatná, akkor legfeljebb meg lehetne cáfolni, és annak az egymillió, másfélmillió vagy kétmillió embernek, akik ezeket a dolgokat komolyan veszik, és féltik a hazájukat a Simon Peresz-i kijelentésektől, azt legfeljebb tisztázni lehetne, bár igen erősen - ez a magánvéleményem - kételkedem benne, hogy tisztázni lehet. Igenis, így van, Magyarországon legalább egymillió ember fél attól, amit itt a műsorvezető vagy a vendégei fölvázoltak. Én is ezek közé tartozom.

Elnök asszonynak mondom, hogy valamikor álltunk mi egy oldalon is, és pontosan az ilyen helyzetek másképp kezelése okozta azt, hogy ön ott van, én meg itt vagyok. Mind a ketten jól érezzük magunkat saját szerepükben, ezzel nincsen baj.

Úgyhogy ezt szánom zárószónak, amikor mindenáron gyűlölettel tekintenek ránk onnan ide, és azt gondolják, hogy a kritika az egész egyszerűen azért fogalmazódik meg az emberben, mert ellenzékben ül. Nem, hanem azért, mert úgy gondolja, hogy igaza van. És ha az igazát megpróbálják elhallgattatni, az bizony fáj.

Köszönöm szépen. (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  305  Következő    Ülésnap adatai