Készült: 2024.05.24.04:19:15 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

306. ülésnap (2013.09.30.), 325. felszólalás
Felszólaló Kepli Lajos (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:13


Felszólalások:  Előző  325  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

KEPLI LAJOS (Jobbik): Köszönöm szépen, elnök úr. A legutóbbi egy órában elhangzott hozzászólások vagy legalábbis azok szakmai része csak erősítette bennem azt az elképzelést, amit már az előző kétpercesemben felvezettem, hogy tudniillik így, ebben a formájában, ezzel a javaslattal ez a rezsicsökkentés csak egy választási hazardírozásnak tűnik. Ugyanis valóban, ahogy Szilágyi Görgy képviselőtársam is elmondta, ezek a gáztároló kőzetek, gáztároló rétegek a nemzeti vagyon részét képezik, hiszen Magyarország területén fekszenek, ezek magyar nemzeti kincsnek számítanak, és ezek kapacitását rontani a párnagáz felhasználásával mindenesetre erős kétségeket vet fel, hogy mennyire veszik tekintetbe a közvagyon értékét.

Az a másik kérdés, ami felvetődik, hogy vajon nem az egyetlen vagy legfőbb célja az E.ON gáztárolói visszavásárlásának pontosan a párnagáz felhasználása volt-e. Hiszen önök láthatták korábban, szintén már az önök kormányzásának ideje alatt, hogy az E.ON rendkívül szemfüles módon ugye, átminősíttetett 200 millió köbmétert párnagázból mobilgázzá, majd ezt saját hasznára, bármilyen országgyűlési jóváhagyás nélkül értékesítette. Most önök próbálnak egy országgyűlési jóváhagyást kicsikarni, ami nyilvánvalóan működni is fog a kétharmadnak köszönhetően, arra vonatkozóan, hogy a maradék 120 millió köbmétert is értékesíteni lehessen, és ezzel önmagában mintegy megtámogatni a rezsicsökkentés egyébként jelen formájában eléggé ingatag rendszerét.

Ugyanez igaz a szénfillérre is. Amiért mondtam az előbb, hogy ez hosszú távon nem tartható fenn, az az, hogy ugyan a lakossági fogyasztóktól elveszik a szénfillért, és valóban, ezáltal olcsóbban fogják kapni a villamos áramot, azonban ezt a nem lakossági fogyasztókra terhelik rá, ahol nemegyszer duplájára vagy még nagyobb mértékben nő. És ez nem a multinacionális cégeket fogja nehéz helyzetbe hozni, hanem megint csak a magyar hazai kis- és középvállalkozói szektort, ahol megint fejlesztések fognak elmaradni, munkahelyek szűnnek meg, ezáltal a gazdaság versenyképessége megint csak tovább romlik. Ezért mondom, hogy hosszú távon erre valami jobb megoldást kell kitalálni.

Köszönöm szépen. (Szórványos taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  325  Következő    Ülésnap adatai