Készült: 2024.04.29.20:21:17 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

231. ülésnap (2012.10.29.), 361. felszólalás
Felszólaló Szilágyi György (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 7:12


Felszólalások:  Előző  361  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

SZILÁGYI GYÖRGY (Jobbik): Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! Már az általános vita során is - egyébként az 1., 2., érintve a 3. és 14. ajánlási számhoz szeretnék hozzászólni - azt mondtam, és most a részletes vitánál is teljes meggyőződésemmé vált, hogy ennek a törvényjavaslatnak a legfőbb eredménye, hogy pontosan jól látható, hogyan áll hozzá az MSZP ehhez a kérdéshez jelen pillanatban, a mostani felszólalásokban is, azt mondom, szinte vérlázító.

Mit kellett volna tennie az MSZP-nek? Föl kellett volna állni, és azt mondani, hogy mi nem ezeknek az embereknek, akikről mondjuk, szó van, a szellemi örökösei vagyunk, mi egy más szellemiséget képviselünk, elítéljük a kommunista diktatúrát. Itt nem ez történik. Megpróbálják folyamatosan összemosni a XX. századi diktatúrákat, önkényuralmi diktatúrákat, megpróbálják összemosni más önkényuralmi diktatúrákkal. Erre vonatkozik, ahogy itt Varga László is megpróbálta védeni, sőt proponálni Molnár Csaba benyújtott módosító javaslatát. Vagy ahogy utalt mondjuk Lendvai Ildikóra - aki ugye nem vesz részt most ebben a vitában, elég furcsa is lenne szerintem, ha részt venne jelen pillanatban -, de majd konkrétan szeretnék is ezekből a benyújtott módosításokból idézni.

Miért csinálják vajon ezt? Azért csinálják, tehát először is kezdjük ott, hogy miért is kell most arról beszélnünk ennél a törvényjavaslatnál, aminek a címe a XX. századi diktatúrákról szól, miért is kell a kommunista diktatúra utcaneveiről beszélni? Mert, kérem szépen, ezek vannak ma Magyarországon. Tehát más önkényuralmi diktatúrákból önök nem találnak utcaneveket, nem találnak szobrokat. Egyedül a kommunista diktatúrának találhatók meg az utcanevei, és találhatók meg szobrok a mai napig is. Tehát itt ne mossuk össze, és most nem akarok történelmi vitákba belemenni, de azért azt engedjék meg az MSZP-s képviselőtársak, hogy azért Horthy Miklóst ne hasonlítsuk már éppen Kun Bélához, vagy pedig engedjék meg azt is, hogy mondjuk, egy trianoni emlékpark vagy trianoni emlékmű ne legyen már összemosható, mondjuk, az önök diktatúrájában alkalmazott dolgokkal.

Ismételten azt kell föltenni: miért is csinálják ezt? Azért, mert itt is deklarálják azt, hogy önök az MSZMP jogutódja. Önök ugyanannak a diktatórikus rendszernek a mai képviselői. Hogyha most olyan egypártrendszer lenne, maguk ugyanolyanok lennének, ugyanúgy szolgálnák ki, mint ahogy az önökkel egy padsorban ülő Lendvai Ildikó, aki hajlandó volt benyújtani most törvénymódosítást, ugyanúgy kiszolgálta ezt a diktatúrát. Ebben a diktatúrának ugyanúgy a kiszolgálója volt, és ugyanúgy a magyar emberek ellen vétett. És ez a Lendvai Ildikó bead jelen pillanatban egy törvénymódosítást, aminek az indoklásában a következőt mondja: "A törvény céljának megfelelő, azaz - és e felől nem lehetnek kétségek - a baloldalhoz kötődő személyek nevének elnevezésként történő használatát tiltó szabályozás ellen határozottan fel kell lépni." Tehát még most is azt mondja: határozottan fel kell lépni, mint annak idején cenzorként különböző dolgokat mondott.

És hogy mi az MSZP ma, itt a végén elmondja: "A kormánypártok ezzel a törvényjavaslattal is újrafestik a történelmet, szelektíven és hamisan, úgy, hogy a baloldal csak a fekete lapokra kerülhet, a jobboldal meg a fehérekre. Humanista és demokrata polgárok - például Lendvai Ildikó gondol itt saját magára -, felelős törvényhozók ezt nem hagyhatják." Tehát ez van. Akik a diktatúrát kiszolgálták, ma már mint humanista demokraták tetszelegnek, és próbálják meg meghatározni nekünk, hogy mit gondolhatunk, mit mondhatunk történelmi eseményekről, és határozzák meg azokat a dolgokat, amiket ők úgy gondolnak, hogy ez megfelelő. És a legfontosabb az MSZP szempontjából az, hogy egyre kevesebb a szavazójuk. (Derültség, közbeszólások az MSZP padsoraiban.) Tehát azok az idős emberek, akik még megmaradtak önöknek, és annak idején át tudták mosni az agyukat, önök is tudják, egyre inkább fogyóban vannak. Mit szeretnének? Megszerezni a fiatalokat, és egy olyan ideologizált dolgot szeretnének csinálni... (Közbeszólások az MSZP padsoraiból.) Bárhogy tetszik, képviselőtársam, nyomjon egy gombot, mert maga, kedves... (Dr. Simon Gábor közbeszólása.) Elnök úr, megkérem, hogy a fiatal kommunistákat, akik Kun Béla örökösei, próbálja meg rendre inteni, hogy próbáljanak meg a Ház méltóságához képest viselkedni, ha már ebben az országban nem voltak méltók arra, hogy normálisan viselkedjenek, és még ma is azokat az embereket tartják az elődeiknek, akik ebben az országban nagyon sok embernek nagyon sok problémát okoztak.

Tehát a fiatalok számára próbálnak egy ideologizált képet kialakítani a kommunizmusról - ami ugye nem is létezett -, a szocializmusról. Ilyen például - hogy hozzak egy példát önnek - mondjuk, az a Che Guevara-kultusz, amit megpróbáltak önök ebben az országban meghonosítani. Hiszen most megint nem történelmileg kell Che Guevaráról beszélni, hogy most Che Guevara egy lánglelkű forradalmár volt, vagy pedig más szerepet töltött be, egy biztos, amit nem lehet elvitatni Che Guevarától, hogy tömeggyilkos volt. Önök, mondjuk, egy tömeggyilkosnak ugyanúgy megpróbálják ideologizálni a munkásságát, ugyanezt próbálják tenni olyan emberekkel, akik ebben az országban nagyon sok embernek okoztak problémákat.

Azt is kérték, hogy legyen konkrét ez az egész. Konkrétan azt mondom, hogy a volt kommunista diktatúrára utaló utcanevek és szobrok, műemlékek tűnjenek el Magyarország közterületeiről. Azt hiszem, ez a magyar állampolgároknak és minden felelős politikusnak is az érdeke, és ezt végig kellene vinni.

Az pedig, hogy Molnár Csabának, a DK - nem is tudom, mit jelent igazából - egyik képviselőjének önök képviselik itt az érdekeit, az is mutatja, hogy önök egy tőről fakadnak, és ugyanazokat az elveket vallják. Molnár Csaba ebben az indoklásban, amit benyújtott, a következő neveket veszi a szájára, ami véleményem szerint abszolút felháborító. Azt mondja, hogy igenis be kellene tiltani Tisza István, Horthy Miklós, Teleki Pál, Prohászka Ottokár, Wass Albert, Nyírő József nevét, ezekről az emberekről ne készülhessenek szobrok. Önök megpróbálják összemosni ezeket az embereket - még egyszer mondom - olyan tömeggyilkosokkal, olyan ideológiát képviselő emberekkel, mint mondjuk, Lenin vagy Kun Béla volt. Az önök szellemisége és az önök eszmeisége sokkal több halálos áldozatot követelt a világban, mint mondjuk, a második világháború. Ez, ha tetszik önöknek, ha nem, akkor is így van, tehát önök egyszerű kis kommunisták maradtak, és azok is lesznek világéletükben. (Taps a Jobbik soraiban. - Dr. Simon Gábor: Gratulálok, szép volt, Gyuri!)




Felszólalások:  Előző  361  Következő    Ülésnap adatai