Készült: 2024.05.17.16:30:42 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

242. ülésnap (2001.11.27.), 97. felszólalás
Felszólaló Erkel Tibor (MIÉP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 1:51


Felszólalások:  Előző  97  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ERKEL TIBOR (MIÉP): Köszönöm, elnök úr. Tisztelt Államtitkár Úr! Az ISM-hez tartozó állami tulajdonú Sportlétesítmények Rt. idén februárban eladott több római-parti ingatlant egy magáncégnek, nevezetesen az R Projekt Kft.-nek, a területeken levő csónakházakkal. Ezen csónakházak több száz kispénzű magyar családnak nyújtottak lehetőséget a hétvégi pihenésre, nyári üdülésre és nagy múltú dunai vízi sportok űzésére. A bérleti díjakat sok esetben már több évtized óta rendszeresen fizetők és a csónakházakat szinte már sajátjukként kezelők az önök jóvoltából november 30-áig, vagyis e hét végéig el kell hagyják ezeket az új tulajdonos felszólítására. A csónakházak privatizációjának hivatalos indoklása az volt, hogy azért kell eladni őket, hogy a maradék hármat fel lehessen újítani.

Tisztelt Államtitkár Úr! Suchman Tamás is mindig ezzel érvelt a Horn-éra alatt, miközben eladta az országot. A MIÉP már bizottsági üléseken kifejtette, hogy nem ért egyet sem ezzel, sem az ehhez hasonló privatizációkkal. Ebben az ügyben azonban már csak az a kérdés, hogy az R Projekt Kft. 50 milliós kötbére elég biztosíték-e arra, hogy a több száz milliót érő Duna-parti területet továbbra is csónaktárolási és csónakházi funkcióra használja. Ha netán igen, nem szorulnak-e ki ezekből a több évtizede bérlőként itt lévő magyar családok a magas bérleti díjak miatt, és jönnek majd helyükbe a vastag bukszájú plázatulajdonosok?

Államtitkár úr, mi garantálja a római-parti csónakházak bérlőinek bérleményben maradását, és kiknek hozott hasznot az ISM ezen privatizációja? (Taps a MIÉP soraiban.)

 




Felszólalások:  Előző  97  Következő    Ülésnap adatai