Készült: 2024.04.29.12:16:01 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

214. ülésnap (2017.04.19.), 36. felszólalás
Felszólaló Hollik István (KDNP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka vezérszónoki felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 12:37


Felszólalások:  Előző  36  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

HOLLIK ISTVÁN, a KDNP képviselőcsoportja részéről: Köszönöm szépen. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Képviselőtársaim! (Dr. Legény Zsolt: Ez érdekes lesz.) Az elmúlt 15-20 évben egyre inkább láthatóvá vált egy jelenség, azt gondolom, nemcsak Európában, nemcsak Kelet-Közép-Európában, hanem Amerikában is. Ezt a jelenséget csak az nem veszi észre, aki nem akarja, vagy pártpolitikai érdekei azt kívánják, hogy úgy beszéljen róla, mintha ez nem is létezne. Látható, hogy az MSZP úgy tesz, a baloldal úgy tesz, mintha ez a jelenség nem létezne.

Ez a jelenség arról szól, hogy vannak olyan emberek, akik szeretnék, ha politikai véleményük valósággá válna. Szeretnék azt, hogy a világ történéseibe beleszólásuk lenne. Mindezt viszont nem legitim választáson, a választók bizalma alapján szeretnék tenni, hanem azt megkerülve, mindenféle, akár a demokrácia játékszabályait kikerülő mechanizmusokon keresztül. Igen, ezt teszi Soros György is többek között, hosszú évek, évtizedek óta Európában és Amerikában egyaránt. (Lukács Zoltán: Sőt, Ázsiában.)

Egy nagyon találó idézetet hadd olvassak fel önöknek arról, hogy hogyan érd el politikai célodat, hogyan szerezz befolyást. A következő a sorosi recept: „Bontsd le a határokat, hogy azok ne akadályozzák mozgásodat. Bontsd le a nemzeti szuverenitást, hogy az ott lakók, vagyis a helyiek érdekei ne hátráltassanak. Vedd meg a szakértőket pénzzel, ösztöndíjjal, díjjal, hírnévvel, elismeréssel, hype-olással, kit mivel kell és lehet. Nevezd őket szakértőnek, függetlennek, demokratának és nyitottaknak. Akadályozd meg, hogy beszédhelyzetük kiderüljön, hogy szakmai alkalmatlanságuk napfényre kerüljön, ahogy ez az általános felmelegedésre vonatkozó adatok másodszori nyilvánvaló és szervezett meghamisításának kipattanásakor történt. Vedd meg tehát a helyi médiát, tévét, rádiót, valamint az interneteseket, nevezd őket is függetlennek, és fizesd meg őket azért, hogy az általad meghatározott célokért dolgozzanak. (Harangozó Gábor István tapsol.) Díjazd és sztárold őket is.” (Folyamatos zaj, közbeszólások az ellenzéki oldalon. ‑ Közbeszólás a kormánypárti oldalról: Demokráciában meghallgatják egymást!)

A Soros-féle, civilnek nevezett szervezetek, amiket szintén úri módon eltart, ugyancsak mind függetlenek, és persze a szakértelem egyedüli letéteményesei. Előszeretettel hivatkoznak magukra, illetve egymásra objektívként is. Lelkesen és zokszó nélkül vi­szont csatasorba állíthatók minden olyan alkalommal, minden olyan célért, amit a Soros-birodalom számukra kijelöl.

Mit kell tudnunk, illetve mit látunk ezekről az NGO-król? Hiszen ezeket civil szervezeteknek nehezen lehetne nevezni. Először azt látjuk, hogy nincs semmilyen társadalmi beágyazottságuk, nincs tulajdonképpeni tagságuk, alig van belföldi támogatásuk. Egy konkrét példát engedjenek meg: például Gulyás Márton szervezete, a Krétakör Alapítvány, míg 2014-ben majdnem 25 millió forintot kapott külföldi támogatásként (Közbeszólás az MSZP soraiból: Honnan tudod?) ‑ ők maguk jelentették be ‑, addig 130 ezer forintot kaptak 1 százalékos felajánlásokból; ez azt jelenti, hogy tulajdonképpen az ott dolgozók ajánlották fel számukra.

Tehát teljesen nyilvánvalóan látszik, hogy ezeknek a szervezeteknek nincs társadalmi beágyazottságuk, nincs tagságuk (Kunhalmi Ágnes: Akkor kit támadtok? ‑ Dr. Bárándy Gergely: Akkor miért rettegtek tőlük?), nincsenek olyan elkötelezett embereik, akik belföldről támogatják őket. Céljaik nem civil célok, hanem politikai jellegűek. Ezek a szervezetek a médiában igencsak felülreprezentáltak, és azt is láthatjuk, nyilvánvalóan ezért a hangoskodás baloldalról, hogy a baloldal és közöttük mindig is van együttműködés, mindig is van véleményegyezőség.

Talán nem véletlen az, hogy azok a szervezetek, amelyekről beszélünk, 2006-ban például nem álltak rögtön oda a civil tüntetések mögé, ahogy ezt egyébként tették 2013-ban a Hallgatói Hálózat tüntetésekor, tették ezt a Soros-egyetem, illetve a tanszabadság megszüntetésének hamis vádja elhangzásakor és az ezzel kapcsolatos tüntetésekkor. Tehát ezek a szervezetek 2006-ban, amikor emberek szemét lőtték ki, valahogy nem aggódtak olyan intenzitással az emberi jogokért, ahogy teszik ezt most. Azt láthatjuk, hogy a baloldal és ezen civil szervezetek között mindig van egyezőség.

Azt láthatjuk, hogy ezek a szervezetek bizonyos média által felkapott ügyekre fölülnek, és ezekben az ügyekben tüntetéseket szerveznek. Emlékezzünk a Hallgatói Hálózatra: kiderült a Hallgatói Hálózat esetén, hogy Soros által finanszírozott NGO-k álltak mögöttük. (Harangozó Gábor István: Tudod, hogy mit csinálsz, ember? Nem szégyelled magad? ‑ Az elnök csenget.) De emlékezzünk az egészségügy helyzetével kapcsolatos tüntetésekre, vagy emlékezzünk az egy-két héttel ezelőtti tüntetésekre!

(Az elnöki széket Lezsák Sándor,
az Országgyűlés alelnöke foglalja el.)

Ezeknél az ügyeknél azt lehet látni, hogy azok az emberek, illetve azok a szervezetek, akik és amelyek egyik pillanatról a másikra ezek mögé a tüntetések mögé odaálltak, ezeket az ügyeket csak eszközként használták. Hiszen az ő valódi céljuk az volt, hogy nyomást gyakoroljanak a kormányra, és megpróbálják a kormányt támadni.

A másik példa, ami talán még egyértelműbb, a migráció. Azt láthatjuk, hogy Soros Györgynek nagyon egyértelmű véleménye van a migrációval kapcsolatban. Ezt többször el is mondta, hogy szerinte migránsokkal lehet orvosolni azt az európai munkaerőhiányt, ami egyre inkább kezd kialakulni. És mit látunk? Azt láthatjuk, hogy például 2016-ban, amikor több százezer ember, sőt másfél millió ember a balkáni útvonalon jött Európába, akkor mindenféle prospektusokat találtak a migránsoknál, és az is kiderült, hogy ezeket a prospektusokat olyan NGO-k készítették, amelyeket egytől egyig Soros György finanszírozott.

Az a kérdés, hogy ezt csak mi látjuk-e így. Hiszen a baloldali képviselők azt mondják, hogy ez csak a mi fantazmagóriánk. Engedjék meg, hogy fölolvassak két idézetet. Egyet jobboldalról, egyet baloldalról. Azt mondja Sebastian Kunz osztrák külügyminiszter két héttel ezelőtt egyébként, hogy véget kell vetni ennek az NGO-őrültségnek. Ezekkel a szavakkal mondta. Hiszen az látható, hogy a migrációban azok az NGO-k, amelyek egyébként a migránsokat segítik, tulajdonképpen az embercsempészekkel játszanak össze. Ez egy idézet jobboldalról. (Folyamatos közbeszólások az MSZP soraiból.)

De mondok egyet baloldalról is. Azt mondja az önök erős szövetségese, Victor Ponta, hogy Soros György és az általa fizetett szervezetek évek óta befolyásolják-befolyásolták a román és a kelet-európai politikát. Tehát úgy látszik, hogy ezt nem csak mi látjuk így. Azt is láthatjuk, az is nyilvánvaló, hogy Soros György azért akar befolyást gyakorolni, hogy az ő világlátása, politikai véleménye nyilvánuljon meg, az váljon valóra. Ebben a tekintetben azt állíthatjuk, hogy politikai véleménykülönbség van Soros György és az általa finanszírozott szervezetek, illetve köztünk.

Ők multikulturalizmusban hisznek. Ők a nemzeti identitásra egy XX. századi poros ideológiaként tekintenek, ami egyébként a XX. században csak gondot okozott. Ezért egyébként nem is nemzeti iden­titásnak, hanem nacionalizmusnak, káros nacio­nalizmusnak hívják általában. Ők azt gondolják, hogy ezen jobb lenne túllépni. Ők egy föderális Európában gondolkodnak, ahol egyébként a nemzeti parlamenteknek már semmi szerepük nincs. Ők egy olyan Európában gondolkodnak, ahol szívesen látják a migránsokat, migránsokkal teli Európát szeretnének.

Ezzel szemben mi úgy gondoljuk, hogy Isten a világot azért teremtette, hogy valahol otthon legyünk benne. (Kunhalmi Ágnes: Ellopjátok azt is.) Tehát a nemzeti identitásunkat, a magyarságunkat soha semmilyen körülmények között nem fogjuk és nem is akarjuk levetkőzni. (Kunhalmi Ágnes: Magyaroktól loptok! Kiloptátok az országot!) Azt gondoljuk, hogy a családi értékekre lehet csak alapozni Magyarország, illetve Európa jövőjét. Azt gondoljuk, hogy ha migránsokat engedünk be Európába, akkor azt a keresztény Európát szüntetjük meg, ami az elmúlt 60 évben biztonságot és gazdasági prosperitást tudott adni a tagállamoknak.

(11.10)

Tehát ebben a tekintetben teljesen nyilvánvaló, hogy véleménykülönbség van közöttünk. A kérdés az, hogy az ilyen típusú nyomásgyakorlásra, amelyet az elmúlt percekben körülírtam, egy jogállamban hogyan lehet reagálni. (Dr. Bárándy Gergely: Beszéld ezt meg Ferenc pápával!) Egyrészt tudunk úgy reagálni, hogy politikai vitába bocsátkozunk ezekkel a szervezetekkel, másrészt tudunk úgy reagálni, hogy átláthatóságot teremtünk. (Mesterházy Attila: Betiltjuk őket! ‑ Kunhalmi Ágnes: Eltakarítjátok őket!) Ez a civiltörvény átláthatóságról szól (Kunhalmi Ágnes: A ti zsebeteket kellene átlátni! A zsebed mutasd meg, mi van benne!), mert úgy gondoljuk, hogy ez ellen a jelenség ellen egy jogállamban, egy demokráciában legjobban átláthatósággal lehet küzdeni. A törvény tehát, ahogy egyébként Gulyás Gergely képviselőtársam is elmondta, erről szól.

Visszautasítjuk azokat a vádakat, amelyek Oroszországgal hasonlítják össze (Dr. Bárándy Gergely: Attól még igazak! Cáfold meg, amit elmondtam!), hiszen önök is jól tudják, hogy Oroszországban a külföldről finanszírozott szervezeteket nemkívánatos szervezetekként regisztrálják. (Gőgös Zoltán: Neked mi viszket, öreg? Használj Antivakarint inkább!) A mi törvényjavaslatunkban nincs ilyen. A magyar törvényjavaslat, ami előttünk van, semmilyen módon nem minősíti ezeket a szervezeteket. Egy dolga van a külföldről pénzt kapott szervezeteknek, az, hogy regisztrálják magukat. Önmagában a törvény semmilyen módon nem minősíti a külföldi támogatást, se pozitív, se negatív értelemben. (Dr. Szél Bernadett: A törvény titeket minősít! ‑ Kunhalmi Ágnes: Majd a 888 leírja a támogatók névsorát!)

Ha szabad még egy párhuzamot adni, önök által is ismert, hogy az európai uniós támogatásoknál maga az Európai Unió írja elő, hogy a támogatott intézmény tüntesse fel, hogy az adott beruházás az Európai Unió támogatásával valósult meg. Teszi mindezt azért, mert az embereknek joga van tudni, hogy egy-egy beruházást hazai forrásból vagy európai uniós forrásból valósítottunk meg. Mi is ugyanilyen átláthatóságot szeretnénk. Szeretnénk, hogy azokról a civil szervezetekről, amelyek a médiában felülreprezentáltak és politikai véleményeket fogalmaznak meg, minden magyar ember tudja, hogy ők honnan kapják a pénzüket. Ez nem minősítés, ez egyszerűen átláthatóság. (Kunhalmi Ágnes: A CÖF honnan kapja a pénzt, képviselőtársam? Hogyan mossátok át rajta a lopott pénzt? ‑ Dr. Józsa István: Szégyen! ‑ Dr. Szél Bernadett közbeszól.)

Mi éppen ezért arra buzdítjuk a parlamenti pártokat, hogy támogassák ezt a törvényt. Természetesen, ha értelmes módosító javaslataik vannak, azokat meg fogjuk fontolni. Még egyszer arra kérem önöket, hogy támogassák ezt a jogszabályt. A Kereszténydemokrata Néppárt támogatni fogja. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok soraiban. ‑ Taps az MSZP soraiban. ‑ Közbeszólások az MSZP soraiból, köztük: Nagyon jó! ‑ Lukács Zoltán: Pista! Ez óriási volt!)




Felszólalások:  Előző  36  Következő    Ülésnap adatai