Készült: 2024.05.15.14:57:43 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

148. ülésnap (2016.05.09.), 94. felszólalás
Felszólaló Soltész Miklós (KDNP)
Beosztás Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka interpelláció szóban megválaszolva
Videó/Felszólalás ideje 4:16


Felszólalások:  Előző  94  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

SOLTÉSZ MIKLÓS, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Kedves Képviselő Úr! Én a következőt szeretném önnek javasolni: hogy ha az úgynevezett Iránytű Intézet kutatásait figyeli, akkor legalább saját magára nézve ne kérjen onnan kutatásokat, mert nem hiszem, hogy akkor az alelnöki és egyéb pozíciói túl nagy lehetőséget fognak önnek biztosítani, vagy rossz irányba fogják mutatni az Iránytű felmérései önnek, hogy mi a támogatottsága párton belül, mit kell megtennie. (Szávay István: Ennek mi köze ehhez?)

Azért érdekes ez, amit ön elmondott, mert a Jobbik saját házi közvélemény-kutatóját kérdezte meg, és nem nézi meg azokat az adatokat, azokat a folyamatokat, amelyek az elmúlt hat évben történtek. Ön nem nézte meg azokat a statisztikákat, amelyek a kormány családpolitikájának eredményeképpen az elmúlt évek során hatalmas nagy változásokat indítottak el. És én szeretném ezt önnel közölni, egyrészt abban a tekintetben, hogy a Századvég elvégezte azt a kutatást (Derültség az MSZP és a Jobbik padsoraiból.), amely szerint 63 százalékban… (Az elnök megkocogtatja a csengőt.) 63 százalékban az emberek egyetértenek a kormány családpolitikájával. (Dr. Vadai Ágnes: Mennyiért végezte el?)

És hogy mindez miért van: énszerintem elég hathatósak a számok. Az elmúlt évek során a magyar családok gyermekvállalási kedve nőtt. Húsz éve nem volt ilyen magas a termékenységi ráta. Egyre több gyermek születik, bármit is mond ön, annak (Bangóné Borbély Ildikó: Melyik statisztika szerint, államtitkár úr?) ellenére, hogy egyébként a nemzőképes fiatalok száma viszont csökken, pontosan azért, mert a Ratkó-korszak gyermekei, unokái és dédunokái most már hullámvölgyben vannak.

A másik fontos szám: közel egyharmadával nőtt a házasságkötések száma. Hogyha ön ezt nem tartja eredménynek, akkor még tovább szeretném sorolni önnek az eredményeket, miszerint 25 százalékkal csökkent az abortuszok száma. (Bangóné Borbély Ildikó: Ahogy Árpád mondta? A Századvég szerint?) Hogyha ez nem fontos egy magát elvileg kereszténynek mondó pártnak, akkor még azt is érdemes azért megnézni, hogy 14 százalékkal kevesebben válnak el, mint az 2010-ben történt.

(15.50)

Mindezeket a döntéseket szerintem alátámasztja egy sor olyan politikai döntés, családpolitikai döntés, amelyek igenis eredményt hoztak a magyar társadalom számára. És itt beszélhetünk arról, hogy 1743 milliárd forint az, amit a családokra fordítunk támogatásként, ez a bruttó hazai termék 4,7 százaléka, egyedülálló a környező országokban, és a teljes költségvetés 12 százaléka. Ez annyit jelent, hogy a közvetlen családtámogatási rendszerek, így mint mondjuk, a gyes, a gyed, a családi pótlékra 600 milliárd forintot támogatunk és fordítunk, 360 milliárd forint a családtámogató szolgáltatásokra, mint az óvodára, bölcsődére, a védőnői ellátásra, gyermekétkeztetésre, 320 milliárdot fordítunk a gyermekes családok adókedvezményére, amit egyébként az előző balliberális-szocialista kormány szüntetett meg teljes mértékben. Otthonteremtésre, amit ön hiányol, 240 milliárd forintot fordítunk, és nem utolsósorban azoknak az édesanyáknak, azoknak az asszonyoknak, akik 40 évet dolgoztak, 234 milliárd forintot fordítunk arra, hogy a 40 éves szolgálati viszony után nyugdíjba mehessenek.

Tisztelt Képviselő Úr! Hogyha ön ezt nem tartja megfelelőnek, akkor én újra javaslom önnek, hogy azt a közvélemény-kutató intézményt, amit ön megkérdezett, azt kérdezze meg újra, és próbáljanak egy normális kutatást végezni. Köszönöm szépen a kérdését. (Taps a kormánypárti padsorokban.)




Felszólalások:  Előző  94  Következő    Ülésnap adatai