Készült: 2024.09.19.00:29:59 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

151. ülésnap (2011.12.09.), 156. felszólalás
Felszólaló Kulcsár Gergely (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 6:07


Felszólalások:  Előző  156  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

KULCSÁR GERGELY (Jobbik): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Képviselőtársaim! A családvédelmi törvény megalkotására szükség van, és bizonyos szinten hiánypótló szerepet tölt be. Nemcsak azért van szükség ezen törvény megalkotására, mert az új alaptörvény erre kötelezi az Országgyűlést, hanem a magyar nemzet egyik legsúlyosabb, legégetőbb kérdése, hogy hogyan tud az állam úrrá lenni a szörnyű demográfiai válságon, és sikerül-e ismét szépen gyarapodó nemzetté tenni a magyart. Ennek elsőrendű feltétele, hogy a magyar fiatalokat gyermekvállalásra ösztönözzük, illetve hogy ismét elterjedjen a sokgyermekes családmodell, ami a biztosítéka lehet a népességfogyás megállapításának, a gyarapodás útjára való lépés enélkül elképzelhetetlen.

Engedjék meg, hogy saját tapasztalataimat, meglátásaimat megosszam önökkel, hogy 32 évesen, négygyermekes édesapaként hogyan látom a sokgyermekes családmodell elterjedésének lehetőségét ennek a törvényjavaslatnak a tükrében.

Örömmel olvastam, más ellenzéki képviselőkkel ellentétben, hogy a javaslat nem értéksemleges módon kívánja meghatározni a család intézményével kapcsolatos legfontosabb rendelkezéseket. A következő mondatot is örömmel olvastam - bár ezt Sneider Tamás képviselőtársam megkritizálta, én egy másik megközelítésből viszont pozitívnak találom, és idéznék a javaslatból -: "A család a természetes személyek érzelmi és gazdasági közösségét megvalósító olyan kapcsolatrendszer, amelynek alapja egy férfi és egy nő házassága." Annál is inkább örömteli, hogy ez bekerült, mert a beterjesztő KDNP-s képviselők okoztak már nekünk kellemetlen meglepetéseket, mondjuk, a Hit Gyülekezete nevű bizniszszekta történelmi egyházak szintjére történő emelésével. Itt azonban nagyon helyesen hangsúlyozza ki a törvényjavaslat, hogy a családnak mint intézménynek egy férfi és egy nő házassága, kapcsolata az alapja.

Mindez természetes lenne és természetes is az egészségesen gondolkodó emberek számára, de a mai világban, amikor a tolerancia liberális bajnokai a szexuális és egyéb devianciákat propagálják a médiában is minden szinten - az LMP-s képviselők az Országgyűlésben is -, ki kell hangsúlyozni, hogy akár házasságról, akár bejegyzett élettársi kapcsolatról beszélünk, akkor különböző nemű párok kapcsolatáról van szó. Annál is inkább, mert - és ismét idéznék a javaslatból - a szülő köteles és jogosult arra, hogy kiskorú gyermekét családban gondozza, felelősen nevelje, és a gyermeke testi, szellemi, lelki és erkölcsi fejlődéséhez szükséges feltételeket biztosítsa. És ehhez - különösen a szellemi, lelki és erkölcsi fejlődéshez - a gyermeknek joguk van, minden egészségesen gondolkodó ember számára egyértelmű, hogy mindez nem biztosítható azonos nemű pároknál.

A családban történő nevelkedés biztonságosabb minden más lehetőséghez képest - írják a javaslat benyújtói. Ez ideális esetben igaz is, viszont sajnos rengeteg, főként cigány gyermek nő fel olyan családi környezetben, amely nem biztosítja számára a biztonságot, az egészséges testi, lelki, szellemi fejlődést. Ezek a gyermekek még az életükben nem látták dolgozni menni a szüleiket, sok esetben a segélyek a vendéglátóhelyeken, a kocsmákban és a játékgépekben kötnek ki, az éhen maradt gyerekeket sokszor bűncselekmény elkövetésére kényszerítik saját szüleik. Ilyen esetben az államnak kötelessége közbelépni és kiszakítani a gyermeket a káros környezetből. Itt azt is említeni kell, hogy a megfelelő hatóságok és intézmények nem mindig lépnek fel időben ezen esetekben.

(13.30)

A Jobbik ezekre az esetekre javasolta, javasolta már korábban is a bentlakásos iskolák kialakítását, hogy ezek a gyerekek se vesszenek el a nyomor és a bűnözés fertőjében, a saját szüleik bűnéből.

A magzat életét a fogantatástól kezdve védelem és tisztelet, valamint külön törvényben foglaltak szerint támogatás illeti meg. Ahogy Sneider Tamás képviselőtársam is elmondta, ezzel teljes mértékben egyetértünk. Én még egy fontos dolgot hozzáfűznék ehhez a kérdéshez. A 2010. évben 43 ezer terhességmegszakításból - ez borzalmasan magas szám - 41 ezret indokolt az anya azzal, hogy kilátástalan helyzetbe kerülne, ha megszületne a gyermeke. Ma Magyarországon az abortusz anyagi okokkal is indokolható, ezért nem valósul meg a magzat fogantatásától kezdődő védelme. Az előterjesztők nyilatkozhatnának róla, hogy az alaptörvényben és az ebben a javaslatban kinyilatkoztatott magzatvédelem mikor lesz összhangban a hatályos abortusztörvénnyel, mert most ez sajnos nem valósul meg.

A sokgyermekes családmodell elterjedésének a feltételei között az anyagi biztonságon kívül rendkívül fontos még a médiában és egyéb nyilvánosságban felmutatott pozitív minták. A médiaszolgáltatók kötelezettsége, ami a gyermekvédelmi szempontokat illeti, nagyon helyesen szerepel a tervezetben. Arra kellene különös figyelmet fordítani, hogy a médiumokkal be is tartassák a törvény betűit, ugyanis jelenleg a deviancia propagálása, a szingli életmód reklámozása, a házasság intézményének lejáratása folyik, főként a nagy kereskedelmi televíziók jóvoltából. Ez minden, csak nem gyermek- és családvédelem, ez ellen tenni kell.

Részben idetartozik egy olyan szempont, ami hosszú távon nagyon fontos lehet: a fiatalok gondolkodásának, felfogásának a megváltoztatása annak érdekében, hogy sok gyermeket vállaljanak. Erre megfelelő eszköz az általános és középiskolákban kötelező oktatás, ami szerepel a javaslatban, ezt ki lehetne bővíteni a felsőoktatási intézményekben hasonló témájú előadások kötelező látogatásával, hisz mégiscsak az egyetemekre, főiskolákra járók állnak legközelebb a családalapításhoz. A magzat-, gyermek- és családbarát médiakampány indítása is fontos eszköz lehet a társadalom, ezen belül főként a fiatalság gondolkodásának pozitív irányba történő megváltoztatására.

Köszönöm a figyelmet. (Taps a Jobbik soraiból.)




Felszólalások:  Előző  156  Következő    Ülésnap adatai