Készült: 2024.09.21.10:36:46 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

60. ülésnap (2010.12.14.), 513. felszólalás
Felszólaló Ferenczi Gábor (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend utáni felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:21


Felszólalások:  Előző  513  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

FERENCZI GÁBOR (Jobbik): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselőtársaim! Ha a magyar társadalmat az elmúlt ezer év távlatában áttekintjük, elfeledve a marxista történetírás minden ellenszenvét és hazugságát, akkor látnunk kell a magyar nemesség meghatározó és önfeláldozó szerepét.

A kommunista éra igyekezett a nemességet kollektívan elítélni, sátáni, elnyomó képet festve róluk, miközben a sok esetben tanúsított hazaszeretetüket, önfeláldozásukat szándékosan elhallgatta, és csak azokat az eseményeket dolgozta fel, amelyeket saját propagandacéljaira fel tudott használni. Így lett a nemesből zsarnok, igazságtalan, a parasztokat kizsákmányoló burzsoá.

Én azonban itt a tisztelt Ház előtt szeretném a magyar nemesség igazi arcát is megvilágítani, azt az arcot, amelyet szándékosan igyekeznek sötétségben tartani.

Vegyük csak alapul a honvédelmet. A magyar nemesi felkelés sokáig elterjed és elismert volt mind idehaza, mind külföldön. Mindannyian ismerjük a muhi és a mohácsi csata történetét, amelyek során a véres kardot követve a nemesség színe-java elpusztult, életüket áldozva a haza oltárán. Az utolsó nemesi felkelés a Napóleon seregei ellen vívott győri csata idején zajlott, ahol a híresztelésekkel ellentétben ugyancsak bátran helytálltak a hatalmas emberi és technikai túlerővel szemben.

Mindannyian ismerjük Erdély fejedelmeit, akik a török hódoltság idején képesek voltak egy önálló, virágzó tündérországot teremteni, meghagyva a magyarság reményeit a Kárpát-medencében.

Kedves képviselőtársaim előtt ismertek a következő nevek: Bocskai István, Bethlen Gábor, Rákóczi Ferenc. Olyan személyek ők, akik erejüket, pénzüket nem sajnálva igyekeztek felszabadítani hazánkat a járom alól.

(0.10)

Ismertek a nagyformátumú államférfiak, mint gróf Széchenyi István, aki a magyarság szellemi kulturális felemelésének szentelte életét, Kossuth Lajos, aki létrehozta a magyar honvédséget, és sikeresen vette fel a harcot az ország függetlenségéért, gróf Tisza István vagy gróf Apponyi Albert, aki több nyelven igyekezett megakadályozni hazánk feldarabolását. Ugyanakkor kétségtelenül ismert olyan is, aki hazaárulásával, alkalmatlanságával és hatalomvágyával tűnt ki társai közül, mint Károlyi Mihály. Emlékeznünk kell vitéz nagybányai Horthy Miklósra, aki hazánk legnagyobb XX. századi vezetője volt, a maga következetes nemzeti értékek melletti politikájával, amelynek eredményeként sikeresen szereztük vissza elbitorolt területeink jelentős részét.

Amikor a nemességről ledegradálóan beszélünk, amikor nem vagyunk képesek levetni a marxista leplet szemünk elől, amikor lekicsinylően nézünk rájuk, akkor saját történelmünket és az előbb megemlített őseinket tagadjuk meg, elfordulunk a mohácsi hősöktől, a tatárok nyilai által elesett muhi nemesektől, azoktól, akik vérüket áldozták ezért a hazáért.

Ma, 2010 Magyarországán azonban még a nemesi előnév használata is tilos, hiszen törvény tiltja azok használatát, pedig sokak esetében igény lenne a megtiltott nevek használatára, hiszen egy család méltán lehet büszke azon őseire, akik vitézségükkel vagy szolgálatukkal nemesi címet nyertek maguknak és leszármazottaiknak. Félreértés ne essék, nem a feudalizmus visszaállítására vagy a Monarchia restaurálására buzdítok, nem a nemesi címek és rangok - bárók, grófok - visszaállítását szeretném, hanem alapvetően azokra, az esetek többségében kisnemesi származású, egyszerű kisbirtokos családokra szeretném felhívni a figyelmet, akik a második világháborúig viselhették azokat a nemesi előneveket, amelyek a haza szolgálatának elismeréséül kapott földbirtokok elhelyezkedésére utalnak, de a leszármazottak szemében sokkal inkább az ősök iránti tiszteletet, a múlt és a hagyományok megbecsülését, azaz a nemzetben való gondolkodást testesítik meg. Éppen egy ilyen család sarja, egy Kiss Tivadar nevű honfitársunk inspirált felszólalásra, akinek névváltoztatási kérelme elutasításra talált a hatályos törvény értelmében, és felmenőivel ellentétben nem használhatja hivatalosan a Nemeskéri előnevet.

Tisztelt Ház! Amennyiben ma a kisebbségi névhasználat lehetőséget biztosít arra, hogy akár Lakatos Pokemonnak vagy Kolompár Nintendónak is keresztelhetik gyermeküket honfitársaink, akkor úgy gondolom, egy demokráciában meg kell engedni azt is, hogy Kiss Tivadarból Nemeskéri-Kiss Tivadar válhasson, pusztán ősei iránti tiszteletből.

Éppen ezért tegnap Szávay István képviselőtársammal egy önálló indítványt nyújtottunk be, amely az 1947. évi IV. törvényt módosítaná úgy, hogy azok a magyar emberek, akik nemesi családból származnak, igény esetén ismét használhassák nemesi előneveiket. Úgy gondolom, ez is egy kis gyógyír lehet az esztelen kommunista tombolásra, elvakult bosszúvágyra, melynek során a magyar nemességet a magyar nemzettel együtt szétverte a hatalomvágytól tobzódó kommunista csőcselék.

Köszönöm a megtisztelő figyelmüket. (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  513  Következő    Ülésnap adatai