Készült: 2024.04.29.19:12:13 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

29. ülésnap (2006.11.07.), 204. felszólalás
Felszólaló Járvás István (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:07


Felszólalások:  Előző  204  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

JÁRVÁS ISTVÁN (Fidesz): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! Karsai képviselőtársam mondandójához szeretnék kapcsolódni. Örülök annak, hogy épültek tárolókapacitások, annak is örülök, hogy síktárolók is épültek, toronytárolók is épültek. Bár a toronytárolót olyan esetben, amikor nincs annyi gabona, nem sok mindenre lehet használni, halat meg azért nem szoktunk benne füstölni. De az sem mindegy egyébként, hogy síktárolókat építünk-e vagy toronysilókat, mert a síktározó többfunkciós. A nagy tárolókapacitást építők, akik több százezer tonnásat építettek, síktárolókat építettek, az én környezetemben is. Ez azt is jelenti, hogy a 2 plusz 2 év letelte után azok logisztikai központként működhetnek, akár az ukrán kereskedelemben, akár máshol. Ebből a szempontból viszont az a probléma, kedves képviselőtársam, hogy a mezőgazdaságból vontunk ki pénzt, a fejlesztésekre fordítható forrásokból.

De azért lehet kifogásolni a toronysilókat is, amelyek viszonylag könnyen elkészíthetők voltak, csak nem hazai és helyi munkával, hanem valahol Olaszországban, Romániában vagy máshol le kellett gyártatni azokat az elemeket, amelyeket egyébként behoztak Magyarországra. Tehát az így elköltött források plusz munkahelyeket és egyéb lehetőségeket nem teremtettek Magyarországon.

Az, hogy sumák volt-e a szétosztás, vagy nem, kedves képviselőtársam, akik tárolókapacitást építettek, előtte majdnem jó fél évvel az önkormányzatokhoz fordultak a terület beépíthetőségi százalékának megváltoztatása érdekében.

Tehát tudták, hogy meg kell változtatni, mert azt hiszem, 5 százalék a külterületi beépíthetőség. A dolog jól elő volt készítve, hogy mit kell tenni annak érdekében, hogy valaki tudjon 1,5-2 hektáros síktározót építeni, hiszen a beépíthetőségen is változtatni kellett. Tehát az építési hatósághoz, azt megelőzően pedig az önkormányzathoz kellett fordulni. Így ez el volt osztva előre.

Köszönöm szépen.




Felszólalások:  Előző  204  Következő    Ülésnap adatai