Készült: 2019.10.18.09:34:57 Dinamikus lap

Bizottság adatai 1990-94

Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság
Típus állandó
Létrehozás 1990.05.03.
Megszűnés 1994.06.27.
Névváltozások  
E-mail  
Főbizottság  


Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság tagjai változásának elrejtése

Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság tagjainak változásai (26 fő)
Képviselő Tisztség Tól Ig Ki helyett
Fodor Gábor (FIDESZ) Elnök 1990.05.03. 1993.12.01.  
Németh Zsolt (FIDESZ) 1 Elnök 1993.12.08. 1994.06.27.  
Dr. Zétényi Zsolt (MDF) Alelnök 1992.10.13. 1994.06.27.  
Dr. Mészáros István László (SZDSZ) Alelnök 1990.05.03. 1994.06.27.  
Dr. Lukács Tamás (KDNP) Alelnök 1990.05.03. 1994.06.27.  
Dr. Baka András (MDF) Titkár 1990.05.03. 1991.05.28.  
Dr. Zétényi Zsolt (MDF) Titkár 1991.06.25. 1992.10.13.  
Bethlen István (MDF) Tag 1993.06.15. 1994.06.27.  
Dr. Bogdán Emil (MDF) Tag 1991.04.08. 1993.06.14.  
Deme Zoltán (MDF) Tag 1990.06.12. 1993.06.14.  
Fejes Attila (MDF) Tag 1994.03.22. 1994.06.27.  
Figler János (MDF) Tag 1990.05.03. 1994.06.27.  
Dr. Für Lajos (MDF) Tag 1990.05.03. 1990.05.23.  
Dr. Gömbös Ferenc (MDF) Tag 1993.06.15. 1994.06.27.  
Dr. Hörcsik Richard (MDF) 1 Tag 1990.05.03. 1993.09.20.  
Jakab Ferenc (MDF) Tag 1992.04.06. 1992.10.13.  
Dr. Kálmán Attila (MDF) Tag 1990.05.03. 1991.03.01.  
Dr. Pánczél Gyula (MDF) Tag 1993.09.21. 1994.03.21.  
Pokorny Endre (MDF) Tag 1993.09.21. 1994.06.27.  
Speidl Zoltán (MDF) Tag 1991.06.18. 1993.09.21.  
Szauter Rudolf (MDF) Tag 1990.05.03. 1994.06.27.  
Szűcs M. Sándor (MDF) Tag 1990.05.03. 1992.10.13.  
Dr. Takács Péter (MDF) Tag 1992.10.13. 1994.06.27.  
Dr. Tóth Albert (MDF) Tag 1990.05.03. 1994.06.27.  
Tóth Imre László (MDF) Tag 1992.04.06. 1992.06.23.  
Dr. Varga János (MDF) Tag 1990.05.03. 1993.09.21.  
Hága Antónia (SZDSZ) Tag 1993.02.17. 1994.06.27.  
Hajdú Zoltán (SZDSZ) Tag 1990.05.03. 1994.06.27.  
Horváth Aladár (SZDSZ) Tag 1990.05.03. 1993.02.16.  
Horváth Vilmos (SZDSZ) Tag 1990.05.03. 1994.06.27.  
Iványi Gábor (SZDSZ) Tag 1990.05.03. 1994.06.27.  
Raj Tamás (SZDSZ) Tag 1990.05.03. 1994.06.27.  
Dr. Világosi Gábor (SZDSZ) Tag 1990.05.03. 1994.06.27.  
Bereczki Vilmos (FKGP) Tag 1990.05.03. 1992.09.20.  
István József (FKGP) Tag 1990.05.03. 1992.09.20.  
Kováts László (FKGP) Tag 1990.05.23. 1992.02.23.  
Kováts László (Kisgazda) Tag 1992.02.24. 1994.06.27.  
Tóth Imre (Kisgazda) Tag 1992.06.23. 1994.06.27.  
Jakab Róbertné (MSZP) Tag 1990.05.03. 1994.06.27.  
Kovács Jenő (MSZP) Tag 1990.05.03. 1991.02.19.  
Dr. Suchman Tamás (MSZP) Tag 1993.02.02. 1994.06.27.  
Dr. Tabajdi Csaba (MSZP) Tag 1991.02.19. 1993.02.02.  
Németh Zsolt (FIDESZ) 1 Tag 1990.05.03. 1993.12.08.  
Tirts Tamás (FIDESZ) Tag 1993.12.07. 1994.06.27.  
Dr. Giczy György (KDNP) Tag 1990.05.03. 1994.06.27.  
Dr. Bogdán Emil (MIÉP) Tag 1993.12.14. 1994.06.27.  
Bereczki Vilmos (független) Tag 1992.09.21. 1992.10.13.  
Dr. Bertha Zoltán (független) Tag 1992.10.13. 1994.06.27.  
István József (független) Tag 1992.09.21. 1992.10.13.  

1 A képviselő közszereplésben használt neve változott, ami az adatlapján megtekinthető.
Bizottsági tagság, tisztségek eloszlása
Bizottság Képv. csop Szám (%)
Emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi bizottság MDF 9 34.62%
SZDSZ 7 26.92%
EKgP 2 7.69%
MSZP 2 7.69%
Fidesz 2 7.69%
KDNP 2 7.69%
MIÉP 1 3.85%
független 1 3.85%
Összesen 26 100.00%

Albizottságok
Teljes név Létrehozás Megszűnés Helyiség
A megszűnt Állami Egyházügyi Hivatal irattárának áttekintésére létrehozott 1990.11.07. 1994.06.27.  
A kisebbségi törvénytervezet előkészítésével foglalkozó 1992.05.20. 1993.07.08.