Készült: 2024.09.21.18:45:16 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

106. ülésnap (2015.10.19.), 334. felszólalás
Felszólaló Hegedűs Lorántné (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 4:28


Felszólalások:  Előző  334  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

HEGEDŰS LORÁNTNÉ (Jobbik): Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselőtársaim! Nagyon röviden csak egy-két megjegyzést szeretnék hozzáfűzni, hiszen Novák Előd képviselőtársam az előbb rendkívül részletesen szólt arról a törvényjavaslatról, aminek az az egyik legjellemzőbb tulajdonsága, hogy éppenséggel abszolút nem részletes.

A kamera kedvéért szeretném mutatni (Felmutatja.), hogy egyszer s mindenkorra megörökítsük a látványát: összesen 110 milliárd forint sorsáról beszélünk, és ez két oldal, igaz, a második oldalon már csak négy röpke sor szerepel. Elmondanám, hogy egy 30 ezres város, amely fejlesztési pénzekkel együtt 5 milliárdból gazdálkodik egy évben, egy jó másfél-két kilós iratanyagot kell hogy letegyen költségvetési rendelettervezet gyanánt az asztalra. Nemrégiben Banai államtitkár úr éppen azzal dicsekedett, hogy a nagy költségvetés, illetve annak a záró számadása egyenként 12 kilót nyom, nem beszélve azokról a háttérszámításokról és háttértanulmányokról, ami még ezen felül van.

Ehhez képest ez a két oldal, ami a normaszöveget tartalmazza, ténylegesen botrányos, botrányosan megsérti az észszerű részletezettség elvét.

Nyilvánvalóan az is a cél, hogy azok az apróbb tételek, amik itt korábban is elhangoztak, hogy egy-egy műsorra mennyit költenek, ne lehessenek nyomon követhetők a költségvetési törvénytervezetben, hiszen durva felülszámlázásokról van szó, amelyek szinte a nevetségesség határát súrolják. Az előbbiek során az is elhangzott, hogy ez már-már bűncselekmény. Nos, nem már-már bűncselekmény, hanem mondjuk ki, ez egyfajta pénzmosás, hiszen itt arról van szó, hogy senki által nem nézett műsorokra, illetve nézhetetlen műsorokra költenek kifejezetten kizárólag alibi funkcióból, azért, hogy valamilyen módon így tudjanak pénzeket átcsoportosítani. Igen, ez a Fidesz-korrupció, ez az, amiről a nap folyamán olyan sokat beszélt a Jobbik Magyarországért Mozgalom, amivel szeretnénk végre szembesíteni a társadalmat.

A másik kérdés, amire jó lenne, ha most és itt választ kaphatnánk, akár Szűcs képviselőtársunktól, az, hogy tudjuk, jelenleg is fut egy törvénymódosítás a Házban. Ezért se bántam volna, ha az Igazságügyi Minisztériumtól valaki megjelenik, hiszen ők felelősek a kormányzat törvényalkotási munkájának az összehangolásáért.

Hogyan létezik az, hogy 47 milliárd forint sorsáról nem tudhatunk, hogy 1. vagy benne van ebben a két kis paksamétában, tehát a normaszövegbe és a táblázatokba valamilyen úton-módon belekerült, azaz már nyoma van, akkor viszont hol van az a bizonyos sokszor hangoztatott függetlensége az NMHH-nak; 2. vagy pedig nincs benne, akkor meg minek szavazunk róla, akkor miért beszélünk ennek a pénznek a kérdéséről, egyáltalán a törvénytervezetről, hiszen tudjuk, hogy gyakorlatilag abban a pillanatban, amikor ez megszavazásra kerül, már el is évült, és szavazhatunk majd egy újat, mert ha a Ház - nyilván nem a mi szavazatainkkal, hanem fideszes többséggel - majd megszavazza ezt a 47 milliárdos adósságátvállalást, akkor ez a jelenleg előttünk fekvő törvénytervezet elévültnek minősíthető.

Nagyon szépen kérem Szűcs képviselőtársamat, hogy egy rövid időre térjen vissza hozzánk, és a külső információforrások helyett a vitával foglalkozzon a tekintetben, hogy erre kapjunk választ. Ez egyébként abban a vitában is felmerült, amely a 2014. évi C. törvény módosítása, hogy vajon milyen módon fésülte össze a kormányzat törvényalkotói munkája során ezt a két előttünk lévő törvénytervezetet. Akkor nem kaptunk rá választ, de nagyon remélem, hogy most sikerülni fog. Köszönöm szépen, hogy meghallgattak. (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  334  Következő    Ülésnap adatai