Készült: 2024.09.26.11:36:27 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

305. ülésnap (2013.09.24.), 140. felszólalás
Felszólaló Magyar Zoltán (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 3:39


Felszólalások:  Előző  140  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

MAGYAR ZOLTÁN (Jobbik): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselőtársaim! Nagyon rövid leszek, hiszen azok a kritikák, amelyek elhangoztak, azokat a Jobbik Magyarországért Mozgalom is osztotta. Magával a módosítással egyébként javarészt egyet tudnánk érteni, de az a pont, amit becsempésztek egyeztetés nélkül, az érintettekkel való egyeztetés nélkül, azt elfogadhatatlannak tartjuk, és mi is úgy gondoljuk, a főtitkár kinevezése nem lenne szabad, hogy ennyire egyértelműen politikai célokat szolgáljon, hiszen a Jobbik mindig azon az állásponton volt, hogy akkor tud jól működni egy ilyenfajta rendszer, ha a döntések leginkább a legalsóbb, a lehető legalsóbb szinten történnek, pont azoknál, akiket egyébként ez döntés leginkább befolyásol, és akiknek ez a mindennapjaira leginkább hatással van, tehát ezt visszautasítjuk. Én is úgy érzem, itt lehetnek olyan politikai hátsó szándékok, amelyeknek nem volna szabad ilyen szempontok alapján megtörténniük, és egyáltalán egy ilyen hegyközségi nemzeti tanácsi rendszerben ilyen szempontoknak egyáltalán nem lenne helyük. Úgy gondolom, ez már középtávon is komoly károkat okozhat a hegyközségekben. A Fideszre ráadásul más területeken is erősen jellemző az, hogy igyekszik a politikai akaratát rányomni az érintettekre, és egyfajta vétójogot biztosít a lehető legtöbb területen a hosszú távra bebetonozott saját vezetőinek. Tudom, hogy jöhetnek más miniszterek is, és nagyon reméljük, hogy nem a Fidesz-KDNP fogja adni a következő agrárminisztert, de pártoktól függetlenül is az a véleményünk, hogy nem a mindenkori hatalomnak kell eldöntenie, hogy ki legyen a főtitkár. Minden esetben, úgy gondoljuk, ahogy már elmondtam, ennek a döntésnek igenis ott kell megszületnie, ahol a döntés hatásai érződnek.

A hegyközségi törvény születésével kapcsolatban elmondható az, hogy ez a módosítás is azt a folyamatot viszi tovább, ahogy ez a törvény megszületett, elég nevetséges, és úgy gondolom, a Házhoz nem méltó módon lett elénk cibálva ez a törvénytervezet, és a mostani módosítás igazából ezzel nem hozott semmi újat, ugyanezt a vonalat viszi tovább. De azért szeretném ezt kikérni magunknak a képviselők nevében, nemcsak az ellenzékiek, de a kormánypártiak nevében is, hogy ilyen módosításokkal álljanak elő, amelyeket nem ismerhetünk meg idő előtt, nem tudunk megbeszélni az érintettekkel, nem tudunk kialakítani egy normális szakmai álláspontot, és ez, úgy gondolom, nemcsak nekünk probléma, hanem tényleg akár még kormánypárti képviselőknek is probléma lehet, akik tisztességesen akarnak esetleg dönteni ebben vagy bármilyen más kérdésben.

(14.20)

Kérem a kormányt, hogy jobban figyeljen oda a jogalkotásra. Egyrészt akkor nem kellene egy-egy törvényt már sokadszorra ide a Ház elé citálni. S ha még azt is beleveszem, hogy hányszor volt ez útközben visszavonva és különböző módosítókkal megváltoztatva, akkor meg végképp nevetségessé tesszük saját magunkat. Ezt csak zárójelben jegyeztem meg, mert ez is hozzátartozik ahhoz, ami miatt majd el fogjuk utasítani ezt a módosító indítványt.

Természetesen, ha megszólalna a lelkiismeretük, elfogadnák azokat a kritikákat, amelyeket felvetettünk és kivennék ezt a pontot, akkor talán meg tudnának minket győzni arról, hogy lehet támogatni ezt a módosítást. Még egyszer aláhúzom, hogy a többi érdemi részével alapvetően egyetértünk és támogatnánk, de így elfogadhatatlannak tartjuk.

Köszönöm a szót, elnök úr. (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  140  Következő    Ülésnap adatai