Készült: 2019.09.18.14:23:34 Dinamikus lap

Glattfelder Béla

Képviselő fényképe

Képviselőcsoport tagság
Ciklus Képviselőcsoport tól ig
2002-2006 Fidesz 2002.05.15. 2004.07.18.
1998-2002 Fidesz 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98 Fidesz 1994.12.01. 1998.06.17.
1990-94 Fidesz 1990.05.02. 1994.06.27.

Képviselőcsoport tisztség
Ciklus Képviselőcsoport Funkció tól ig
2002-2006 Fidesz frakcióvez. h. 2002.05.15. 2004.07.18.
1990-94 Fidesz frakcióvez. h. 1994.02.08. 1994.06.27.

Tisztségek
Tisztség tól ig
Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára 2014.07.02. 2015.10.31.
gazdasági minisztériumi politikai államtitkár 2000.02.07. 2002.05.26.
jegyző 1990.05.02. 1994.06.27.
korjegyző 1990.05.02. 1990.05.02.

Választás
Ciklus Megválasztás napja Választókerület Mandátum kezdete Mandátum vége
2002-2006   Budapest területi lista 2002.05.15. 2004.07.18.
1998-2002   Budapest 24.vk. 1998.06.18. 2002.05.14.
1994-98   Országos lista 1994.12.01. 1998.06.17.
1990-94   Országos lista 1990.05.02. 1994.06.27.


Bizottsági tagság
Ciklus Bizottság Tisztség tól ig
2002-2006 Mezőgazdasági bizottság Alelnök 2002.05.27. 2004.07.18.
   EU-csatlakozási és külkereskedelmi albizottság
Elnök 2002.06.12. 2004.07.18.
   Erdészeti albizottság
Tag 2002.09.18. 2004.07.18.
1998-2002 Mezőgazdasági bizottság Tag 1998.06.25. 2000.02.08.
   EU-csatlakozási és külkereskedelmi albizottság
Elnök 1998.06.30. 2000.02.07.
Európai integrációs ügyek bizottsága Alelnök 1998.06.25. 2000.02.08.
Az olajügyek és a szervezett bűnözés között az esetleges korrupciós ügyek feltárására létrehozott vizsgálóbizottság Tag 1999.12.21. 2000.02.07.
1994-98 Gazdasági bizottság Tag 1995.09.05. 1996.07.02.
Mezőgazdasági bizottság Tag 1994.12.06. 1998.06.17.
Európai integrációs ügyek bizottsága Tag 1996.06.25. 1998.06.17.
1990-94 Gazdasági bizottság Tag 1990.05.03. 1992.10.12.
Mezőgazdasági bizottság Tag 1992.10.13. 1994.06.27.

Benyújtott indítványok
Ciklus Önálló indítványok száma Nem önálló indítványok száma
2002-2006 62 157
1998-2002 4 56

Felszólalások
Ciklus Felszólalások száma Technikai megszólalások száma Felszólalások előzetes videója
EP képviselőként
2006-2010
1    
2002-2006 60    
1998-2002 197 12  

Iskolai végzettség és képzettség
Államilag elismert legmagasabb iskolai végzettsége: egyetem
Végzettség,
képzettség
IntézményKarÉv
agrármérnök Agrártudományi Egyetem, Gödöllő Mezőgazdasági Kar 1992

Nyelvismeret
Nyelv Foka
angol tárgyalási
német tárgyalási