Készült: 2024.09.20.06:10:19 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

53. ülésnap (2019.02.18.), 8. felszólalás
Felszólaló Kocsis Máté (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előtti felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:00


Felszólalások:  Előző  8  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

KOCSIS MÁTÉ (Fidesz): Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Elnök Úr! Hát, ma megismerhettünk minden értékes gondolatot, amit az ellenzék fejében meg lehet ismerni. Mindent elmondtak ma arról, amit a világról és az ország ügyeiről gondolnak. Érdekes műfaj a napirend előtti hozzászólás, hiszen az ember arra is készül, hogy reagáljon nemcsak az elmúlt időszak eseményeire, vagy elmondja a magáét, hanem a ma elhangzottakra is. Fájó az az űr, ami itt van, hiszen rendkívül sok közös ügyünk lenne az ellenzékkel. Csak néhány szelfibot maradt hátra a padsorok között mint egyfajta ellenzéki varázspálca az elmúlt időszakban. Ha megengedik, az ő hiányukban csak nagyon kis mértékben térnék ki ezekre a területekre. Ellenben talán hazánk szempontjából az egyik meghatározó ügy mégiscsak az, a sok napi, heti és parlamenti ülésszaki aktualitásunk mellett, hogy európai parlamenti választásokra készül egész Európa, és az álláspontok úgy Európában, mint itthon is teljesen kikristályosodtak, letisztultak. Szükséges, tudom, hogy ebben a körben nem indokolt, de mégis szükséges az ellenzék vezérének, Gyurcsány Ferencnek a legújabb úgynevezett tanulmányában olvasottakra utalnom, amelyben meghirdette azt a bevándorláspárti programot, amely a nemzetállamok felszámolásáról, a határok eltüntetéséről, kultúránk, szokásaink feladásáról szól. Ahogy ő fogalmaz: vagy a globális kormányzás felé megyünk, vagy belepusztulunk. Arról szinte már nem is érdemes említést tenni, hogy ez a tanulmány mintha egyfajta műfordítása lenne a Soros-féle tanulmánynak.

Mindeközben a hétvégén szocialista felebarátainknál járt és tartott kampányeligazítást a brüsszeli elit legharsányabb bevándorláspárti fenegyereke, Frans Timmermans, aki személyesen működött közre abban, hogy az uniós döntéshozók asztalaira kerüljön a kötelező kvóták ügye, a migránsvízum, a migránsok pénzelését segítő migránskártya, a nemzeti határvédelem gyengítésének a terve, a gazdasági migráció legalizálása afrikai kísérleti programokon keresztül. Aktív részese volt annak is, hogy azon országokat megbüntessék, amelyek mindebben nem kívánnak részt venni.

És tisztelt itt nem lévő ellenzéki, bevándorláspárti képviselőtársak, itt kerülünk valójában teljes mértékben szembe egymással, ugyanis szöges ellentétben az előbbiekkel mi változást szeretnénk elérni a brüsszeli politikában. Azt gondoljuk, hogy nagyobb hangsúlyt kell fektetni a határaink, a kultúránk és a szokásaink védelmére. Egyenrangú nemzetek együttműködésén alapuló európai közösségben szeretnénk élni, és olyan európai vezetőket szeretnénk látni, akik nem akarnak még több migrációt. Nemhogy Frans Timmermansot, de még a hozzá hasonlókat sem látjuk szívesen az európai döntéshozásban, hiszen az elmúlt négy évben bárki számára világossá válhatott, hogy amerre Európa tart, az nem megfelelő irány és veszélyes.

Mindeközben itthon ugyanez az ellenzék, az európai bevándorláspártiak által motivált ellenzék kalandparknak tekinti a közintézményeket, hasra vágja magát, és érdemi mondandó híján az utcai erőszakra - itt térek vissza Gyurcsány Ferenc szavaira - buzdítja a magyarokat. Szívesen megkérdeztem volna Gyöngyösi frakcióvezető urat azon nyilatkozatáról, amelyben azt mondta, hogy a hatalom megszerzése érdekében akár az ördöggel is, az ördög anyjával is összefognának. Az ördög anyját még ugyan értem, de Gyurcsány Ferencre is igaz-e ez a megfogalmazása Gyöngyösi képviselő úrnak? És megkérdeztem volna őket arról is, hogy mi mindenre képesek még a jobbikosok, illetve a baloldali, bevándorláspárti ellenzéki politikusok a pénz és a hatalom megszerzéséért. Teljesen világosan látszik, hogy az a koalíció, az a hiteltelen és rendkívül abszurd koalíció, ami formálódik a baloldal és a Jobbik között, az nemcsak hogy hiteltelen és abszurd, hanem azt a veszélyt is magában hordozza, amelynek a magyar történelem már sokszor elszenvedője volt. A vörösingesek és a barnaingesek koalíciója nem sok jóval kecsegtet. És igaz ez nemcsak itthon, hanem Európában is. Kíváncsi lettem volna arra is, hogy mit szól Tóth Bertalan frakcióvezető úr Frans Timmermans hétvégi szavaira a szélsőjobbal való összefogás kapcsán.

Minderre a vitára sem egy felszólalás vagy egy reagálás keretében, de amúgy sincs módunk. Éppen ezért köszönöm a megtisztelő figyelmüket. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:  Előző  8  Következő    Ülésnap adatai