Készült: 2024.09.23.03:32:36 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

181. ülésnap (2021.02.22.),  9-12. felszólalás
Felszólalás oka Napirend előtti felszólalások
Felszólalás ideje 8:46


Felszólalások:   5-8   9-12   13-16      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Most a DK képviselője, Oláh Lajos következik. Megadom a szót.

DR. OLÁH LAJOS (DK): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Képviselőtársaim! Tisztelt Választópolgárok! Készülünk a 2022-es új megmérettetésre, ugyanakkor az látszik, hogy önök még nem végeztek el egy szembenézést a 2018-as választási csalásokkal kapcsolatosan, választási csalás Erzsébet- és Terézvárosban. (Nacsa Lőrinc: Mit csináltál?) Egy eltussolt ügy, ami arról szól…  képviselőtársam biztos már nem emlékszik rá, mert nem tudom, hogy mit csinált akkor, Kósa Lajossal biztos Svájcban üldögélt a bankban , ami arról szólt, hogy volt egy kamupárt, a Lendület (sic!) párt. Ez a párt elindult az én választókerületemben, magát igazi baloldaliként beállítva, nagyon méregdrága, hatalmas példányszámú újságot szórt, vele szemben a Bajkai István által vezetett Fidesz. Mi történt, tisztelt képviselőtársaim? A Lendület párt aláíróívén és a Fidesz aláíróívein 341, ismétlem, 341 név megegyezett sorrendiségében is, egy kis apróbb probléma volt: az aláírás a neveknél nem ugyanaz volt. Mind a két listán szerepelt ugyanaz a 9 név, akiknek nem volt választójoga. Tisztelt Képviselőtársaim! Vagy meghaltak, vagy elköltöztek, de mind a két listán szerepelt, mind a két aláírójegyzéken szerepelt ez, tisztelt képviselőtársak. Ez úgy történhetett, valószínű, van olyan véletlen, hogy elköltözött emberek ugyanazt aláírják  inkább az a valószínű, hogy ez a Kubatov-listáról került valamelyik aláíróívre, és onnan került, tisztelt képviselőtársak, átmásolásra.

Ha a kormány az elkövetkezendőkben nem válaszol azokra a kérdésekre, amelyeket felteszek, az azt jelenti, hogy eltussolják az ügyet. Ez látszik, három éve nem tudnak válaszolni. Három éve nem tudnak arra válaszolni, hogy mennyi egyezik meg pontosan. (Dr. Völner Pál és Kontrát Károly beszélget.) Ugye, most gyors kupaktanács van, látom, önöknél, mert nem tudják a választ, valamit ki kell találni gyorsan, de biztos majd mondanak egy Gyurcsányt. De az a kérdésem, hogy önök hány embert találtak még, mert 341-et az én választóbizottsági delegáltam talált. Amikor bejelentettük, rohamléptekben jöttek ki a rendőrök, és elvitték az íveket, nehogy tovább nézzük azokat, és kiderül még, hogy nem 341 van, hanem még több lehet.

Első kérdésem a válaszolónak: hány azonos nevet találtak a két listán, a 341-en felül mennyit találtak? Konkrét kérdés, konkrét válasz. Ha nem lesz válasz, akkor önök eltussolják az ügyet. Másik: hogy kerülhetett rá a 9 név, akinek nem volt választójoga, mind a két listára? Vizsgáltáke azt, hogy a Kubatov-listáról kerülhetette oda? Harmadik kérdés: Bajkai Istvánt megkérdeztéke ezzel kapcsolatosan? Tanúként meghallgatták-e? Mert ilyenkor egyet kell nézni, hogy vajon kinek az érdekében indulhatott el a kamupárt, kinek az érdekében történhetett meg az, hogy 341 név megegyezett a Fidesz aláíróívén és a Lendület kamupárt aláíróívén. Meghallgattáke önök Bajkai Istvánt? Segítek: nem, de megpróbálnak majd valami magyarázatot adni. De elfogadhatatlan, tisztelt kormány, hogy önök nem jutottak el odáig három év alatt, hogy meghallgassanak egyetlenegy embert a 341 főből, hogy kinek írt alá, mert akkor kiderült volna, hogy ki az, aki utána átadta az adatbázist. Miért nem hallgatták meg azt a 341 embert, tisztelt kormány? Mitől félnek, hogy kiderül, hogy önök csalnak? Vajon hány másik körzetben fordulhatott az elő, mert ugye, láttuk, más képviselőknél, MSZP-snél, jobbikosnál is ugyanúgy voltak kamu aláírások, amelyeket észrevettek. Valószínű, hogy a Kubatov-listával való visszaélés az önök választási stratégiájának a része, de ahogy 2014-ben Rónaszékinét sikerült megverni a teréz- és erzsébetvárosi lakók segítségével, ’18-ban Bajkai Istvánt, harmadjára is együtt, újra le fogjuk győzni a választókerületben a Fideszt.

Azt tudom mondani önöknek, hogy próbálkozhatnak bármivel, egyben biztosak lehetnek, minden körzetben az összefogás pártjai egyesével fogják ellenőrizni az önök aláírásait, és nézni fogjuk, hogy kamulistán szerepele még. 2022-ben közösen indulva, egy az egy ellen önöket meg fogjuk verni.

És, tisztelt államtitkár úr, várom az ön válaszát. Ha a konkrét kérdésekre nem tud konkrét választ adni, akkor az azt jelenti, hogy önök eltussolnak egy bűncselekményt. Köszönöm szépen. (Taps a DK soraiban.)

ELNÖK: Kontrát Károly államtitkár urat illeti a szó.

KONTRÁT KÁROLY belügyminisztériumi államtitkár: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Képviselő Úr! Legelőször is szeretném elmondani, hogy Magyarország demokratikus jogállam, ahol a törvények mindenkire kötelezőek, a hatóságok a rájuk vonatkozó eljárási szabályok szerint járnak el. Magyarország Kormánya egyetlen büntetőügyben sem jár el hatóságként, nyomozó hatóságként, egyetlen ügyben sem nyomoz. Ön, aki a jog tudora és nagy ismerője, ezzel is tisztában kellene lennie, de ön, úgy tűnik, hogy ezeket a szabályokat nem veszi figyelembe, és azt sem veszi figyelembe, amikor itt a kamupártokat ostorozza, hogy a kamupártok indulásának szigorításáról szóló törvényjavaslatot nem támogatták, ön sem szavazta meg (Dr. Oláh Lajos közbeszól.), ön sem szavazta meg, képviselő úr, és vizet prédikál, bort iszik, tisztelt képviselő úr. Szeretném leszögezni, hogy a kormány és a Belügyminisztérium, a baloldali kormányokkal ellentétben, nem fejt ki nyomást a rendőrség munkájára (Dr. Oláh Lajos: Á, dehogy!  Közbeszólások az ellenzéki padsorokból.), nyomozati cselekményekre. Magyarország demokratikus jogállam, ahol senki sem áll a törvények felett, a törvények mindenkire egyaránt kötelezőek. A rendőrség általános nyomozási jogkörében a büntetőeljárást minden esetben a törvényeknek megfelelően megindítja, lefolytatja, és végrehajt minden törvényes eljárási cselekményt. A rendőrség valamennyi esetben az összes tény és körülmény feltárását és azok alapos és gondos mérlegelését követően dönt a nyomozás megindításának, illetőleg lefolytatásának szükségességéről. Bűncselekmény észlelése, illetve tudomására jutása esetén a hatályos jogszabályoknak megfelelően megteszi a szükséges intézkedéseket. A rendőrség a feladatainak ellátása során pártpolitikától, pártbefolyástól mentesen jár el. Kérem, hogy ezt önök is, ön személy szerint tartsa tiszteletben, ne támadja a rendőrséget, és ne helyezze nyomás alá a rendőrséget.

Biztosíthatom, hogy bármely, a büntetőügyben eljáró rendőrnek törvényi kötelezettsége az objektív, elfogulatlan intézkedés és eljárás biztosítása. A magyar rendőrség mindenkivel szemben határozottan föllép, aki megszegi a törvényt.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság korrupciós és gazdasági bűnözés elleni főosztálya nyomozást folytatott hamis magánokirat-felhasználás vétség gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen. A nyomozást 2019. március 7-én ügyészi jóváhagyással felfüggesztették. (Dr. Oláh Lajos: Szégyen!  Közbeszólások az ellenzéki padsorokból.) A nyomozás felfüggesztése óta továbbra sem merült fel olyan bizonyíték, amely az eljárás folytatását megalapozta volna. Tisztelt képviselő úr, kérem, hallgasson meg, ön kérdezte, ön kért engem, hogy konkrétan válaszoljak erre az ügyre.

Nem mehetünk el szó nélkül azonban amellett, hogy a VII. kerületi önkormányzat hivatali helyiségében, amely Borka-Szász Tamás kizárólagos használatában van, bitcoinbányászatot folytató gépet helyeztek üzembe. A VII. kerületi áramlopás súlyos ügy, ami komoly és megalapozott vizsgálatot igényel. Borka-Szász Tamás, a DK VII. kerületi politikusa cselekménye tiltott pártfinanszírozási célt szolgálhatott. Fontos, hogy választ kapjunk ezekre a kérdésekre.

Kérem, ha önnek fontos a törvényesség (Dr. Oláh Lajos: A 341 ember közül hányat hallgattak meg?) és fontos a törvények betartása, akkor segítse a nyomozó hatóság munkáját. És arra is felhívom a figyelmet, hogy szívesen válaszolunk azokra a kérdésekre, hogy Varju László képviselő úr, az ön párttársa a gyanú szerint pénzt kínált független képviselőnek (Dr. Völner Pál: Ajaj!  Dr. Rétvári Bence: Hűha!  Németh Szilárd István: Ilyenek ezek.) a visszalépés ügyében. Bízunk abban, hogy hamarosan ezzel kapcsolatban is kérdést tesz föl, napirend előtti felszólalást tesz, és szívesen válaszolok erre a napirend előtti felszólalására. Köszönöm a figyelmüket. (Dr. Oláh Lajos: Szégyen!  Taps a kormánypártok soraiból.)

(11.40)




Felszólalások:   5-8   9-12   13-16      Ülésnap adatai