Készült: 2024.04.26.07:10:38 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

250. ülésnap (2012.12.17.), 66. felszólalás
Felszólaló Németh Zsolt (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 2:44


Felszólalások:  Előző  66  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

NÉMETH ZSOLT (Jobbik): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Államtitkár Úr! Tudom, hogy az interpellációmban tárgyalt törvényjavaslat végső formába öntése még nem zárult le, mégis tisztán látszik, hogy a büntető törvénykönyvről szóló (Zaj. - Az elnök csenget.) 2012. évi C. törvény hatálybalépéséhez kapcsolódó átmeneti rendelkezésekről szóló törvényjavaslatban elrejtett, az internetet cenzúrázni kívánó passzusok megmaradni látszanak.

Ebből fakadóan, hogy most már tisztán látszik, önök hogyan is óhajtanak virtuális tűzfalat húzni Magyarország köré, adódik pár érdekes kérdés, amiket a javaslat általános vitájában is feltettem, de ott sajnos válasz nélkül maradtak.

Először is le kell szögeznünk, hogy a javaslat és valószínűleg az ön által tervezett válaszban is a hivatkozott EU-irányelv csak és kizárólag a gyermekpornográfiára hivatkozik, amelyet természetesen támogatni kell, de mégis meg kell hogy jegyezzem, hogy nem túl stílusos ez alá bújtatni az ezen messzemenőkig túlterjeszkedő cenzúrát.

Tisztelt Államtitkár Úr! Mi, jobbikosok már számtalanszor kifejtettük, hogy elfogadhatatlannak tartunk minden, az internetes tartalmat cenzúrázni kívánó, a szólásszabadságot ily mértékben korlátozni kívánó törekvéseket, legyen az a blogok kötelező regisztrációjának vágyálma, az ACTA-megállapodás és most ez "az elektronikus adat ideiglenes vagy végérvényes elérhetetlenné tétele" nevű zagyvaság.

Tisztelt Államtitkár Úr! Engedje meg, hogy megmagyarázzam, miért gondolom ezt zagyvaságnak. Egyszerűen nem lehet más szóval néven nevezni ezt a prehisztorikus eszközt. Közvádas bűncselekmények gyanújánál, tehát nem a bűnösséget kimondó bírói döntésnél már elérhetetlenné tennének weboldalakat. Sőt, ha külföldi szerverről van szó, akkor mindössze az a feltétel, hogy 30 napon belül ne válaszoljon a külföldi címzett, és az a tartalom máris blokkolható a magyar felhasználók elől. A törvényjavaslatban ugyanis ez áll.

Az sem tisztázott, hogy IP-cím vagy domainnév alapján lesz-e a tiltás. Zagyvaság továbbá, mert olyan kőkorszaki, a magyar internetezőket ostobának néző eszközről van szó, amelyet teljes mértékben meg lehet kerülni, gondoljunk csak a virtuális proxykra, az onion hálózatra, egy-egy TOR-kliensre, s a többi.

Lehet, hogy önök ezeket a szavakat, kifejezéseket nem értik, de üdvözlöm önöket a XXI. század fiatalságának körében, ahol az internetre nem mint olyan entitásra tekintünk, amit meg kell rendszabályozni, amit cenzúrázni kell, hanem éppen ellenkezőleg, segíteni kell annak elterjedését, használatát.

Tisztelt Államtitkár Úr! Kérem, válaszoljon az alábbi kérdésre. Mi történik akkor, ha a Facebookról kell elektronikus adatot eltávolítani, ami tudvalevőleg külföldi szerveren helyezkedik el? Hogyan fogják ideiglenesen elérhetetlenné tenni az ott megosztott vagy ott készített tartalmat? Vagy blokkolni fogják esetleg az egész Facebookot a magyar internetezők elől? Meddig folytatják még, tisztelt államtitkár úr, a háborújukat a magyar internetközösség ellen, miért nem inkább a netsemlegesség irányába tolják el a vitát, mint az értelmetlen korlátozások és blokkolások buta szövevényébe?

Várom válaszát. (Taps a Jobbik padsoraiban.)




Felszólalások:  Előző  66  Következő    Ülésnap adatai