Készült: 2024.04.26.11:23:57 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

24. ülésnap (2014.11.10.), 42. felszólalás
Felszólaló Tállai András (Fidesz)
Beosztás Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka interpelláció szóban megválaszolva
Videó/Felszólalás ideje 4:10


Felszólalások:  Előző  42  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

TÁLLAI ANDRÁS nemzetgazdasági minisztériumi államtitkár: Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Képviselő Úr! Először azzal kezdeném, hogy van néhány valótlan állítás az interpellációjában. Ebből kettőt kiemelnék.

Az egyik, hogy a magyar kormány a kis- és közepes vállalkozásokat ? azt mondja ? köztudottan sarcolja. Éppen ellentétes ezzel az adópolitikánk, éppen a magyar kis- és középvállalkozónak kedvezőbb adórendszert alakítottunk ki, megszüntettünk több mint tíz kisadót, és például a társasági adó tekintetében az 500 millió forintnyi adóalap esetén 10 százalékkal csökkent a társasági adó mértéke. Ez Európában is egyedülálló, sokan irigylik Magyarországtól ezt az adómértéket. Azt mondja: „most már az Egyesült Államok részéről történtek lépések, melyek felvetik a magyar adóhatóság érintettségét a korrupcióban”. Erről szó nincs! Az Egyesült Államok mind a mai napig semmilyen dokumentációt, semmilyen bizonyítékokat nem adott át a magyar kormánynak, a magyar hatóságoknak, kérés ellenére sem. Az APEH elnökének ügye ? éppen az előző interpellációban mondtam el ? nem hivatalos ügy, hanem egy magánszemélynek a kitiltási ügye. Éppen azzal bizonyítottam, hogy például Vida Ildikó az adóhatóság képviseletében mind a mai napig az Egyesült Államokba utazhat.

Úgy gondolom, hogy éppen amit az MVH-val kapcsolatos korrupció kapcsán mondott, bizonyítja, hogy a kormány igenis küzd és eredményesen végzi tevékenységét a korrupció ellen, hiszen az MVH esetében például a magyar államot semmilyen kár nem érte, a bűncselekmény így is kiderült, és azok, akik ezt elkövették, most eljárás alatt vannak. Tehát éppen azt bizonyította a példával, hogy igenis eredményes küzdelem folyik a korrupció ellen.

Ami pedig ezt a bizonyos volt APEH-dolgozót illeti, amire szívesen hivatkozik az ellenzék, őt Horváth Andrásnak hívják. Az APEH elnökhelyettese nyilatkozott erről a munkatársról, elmondta, hogy soha nem vett részt revizori munkában, hiszen nem is volt ilyen jellegű képzettsége, végzettsége, és egyébként éppen a munkavégzése miatt szűnt meg a tisztviselői jogviszonya az adóhatósággal. Ő magáról viszont már azt mondja, hogy „apám párttitkárként is egyfajta ellenzéki ember volt, kiállt az igazság mellett, és ez genetikailag bennem is megvan”. Tehát erre hivatkozik ő, amikor egyébként minden konkrétum nélkül támadja az adóhatóságot, támadja lényegében a kormányt azzal, hogy nem megfelelően végzi az adóhatóság a munkáját. Mind a mai napig ez a személy, aki az adóhatóságnál dolgozott, egyetlen konkrét ügyet nem hozott nyilvánosságra, és egyetlen konkrét ügyet nem adott át az adóhatóságnak.

Ami pedig az áfarés esetét és Magyarország viszonyát illeti, úgy gondolom, hogy Magyarországnak nincs szégyenkeznivalója, hiszen egy október 23-án megjelent európai bizottsági tanulmány szerint Magyarország az európai uniós országok között a középmezőnyben foglal helyet Lengyelországgal azonos szinten, míg mondjuk, Szlovákia és Románia Magyarországnál rosszabb mutatókkal rendelkezik. Például az elmúlt évben Szlovákiában ez a mutató 6 százalékkal romlott, míg Magyarországon javult.

(14.30)

A magyar kormány és az adóhatóság a jövőben is mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy megfelelően beszedje az adókat. Az áfabeszedésre vonatkozóan a már végrehajtott online pénztárgépek cseréje, a jövő évben bevezetésre kerülő, árufuvarozók esetében a trade control-rendszer bizonyára (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az idő leteltét.) elő fogja segíteni, hogy Magyarországon az adóbeszedés, az áfabeszedés még hatékonyabb legyen. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:  Előző  42  Következő    Ülésnap adatai