Készült: 2024.04.26.05:46:28 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

67. ülésnap (2019.05.27.), 28. felszólalás
Felszólaló Juhász Hajnalka (KDNP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előtti felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 4:46


Felszólalások:  Előző  28  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

JUHÁSZ HAJNALKA (KDNP): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselőtársaim! A tegnap lezajlott európai parlamenti választás történelmi pillanat és történelmi esély, amely meghatározó Magyarország és Európa jövője számára. Az identitásában meggyengült Európa lehetőséget kapott arra, hogy visszataláljon gyökereihez, amely nélkülözhetetlen megerősödéséhez és ahhoz, hogy határozott és hatékony választ tudjon adni a migrációs kihívásokra. Mi, magyarok az ezeréves keresztény kultúránkat Alaptörvényünkben valljuk meg, amelyet közös európai alkotmány formájában nem vállalt fel Európa. Az elmúlt időszak kihívásai és terrorcselekményei azonban megmutatták, hogy erős identitás nélkül nincs biztonságos jelen és nincs biztonságos jövő Európa számára. Nem látni az összefüggéseket a Közel-Keleten zajló folyamatok és annak Európára gyakorolt biztonságpolitikai hatásaira. A vallásközi párbeszéd és a kiszolgáltatott és üldözött keresztények és más vallási közösségek véleményének a jelentőségében életveszélyes a tájékozatlanság, mert ami zajlik a Közel-Keleten, hatással van és lesz Európára. Libanonban, Szíriában és Irakban az elmúlt hét évben összesen 40 százalékkal csökkent a keresztények lélekszáma, és kézzelfogható anyagi támogatás, valamint biztonsági garanciák nélkül kivéreztetésük és elvándorlásuk tovább folytatódik.

Ahogyan a libanoni mufti mondta, a keresztények jelenléte nélkülözhetetlen a Közel-Kelet békéjének a megőrzéséhez. Míg a terrorszervezetek, az al-Shabaab, a Boko Haram, az Iszlám Állam és a Muszlim Testvériség rendkívül átgondolt stratégiával irtja a keresztény közösségeket és a keresztény kultúra írmagjait a világban, addig a kulturális identitás hiányának jeleivel találkozhatunk nap mint nap Nyugat-Európa egyes nagyvárosaiban, ahol templomokat éppen mecsetekké alakítanak át, és egyes országokban már a müezzin imahívó szava is felhallatszik.

A multikulturalizmus neoliberális olvasata hidegen hagyja a tömegesen érkező bevándorlókat, az általuk lakott negyedek pedig az iszlamizmus bázisaivá válnak. Miközben a nyugati liberális törvények által garantált védelem előnyeit élvezik, ezek a közösségek egyre nyilvánvalóbban zárkóznak el az európai normák átvétele és az európai hagyományok megismerése elől. Ha Európa nem büszke közös keresztény kultúrájára, hogyan várjuk el, hogy egy idegen, erős identitású kultúra tisztelje azt?

A kulturális identitását vesztett Európába érkező bevándorlókban fel sem vetődik az integráció igénye, mert számos esetben azt látják, nincs mihez. Ki kell mondanunk, hogy a liberális megközelítés és a bevándorláspárti politika teljes kudarca az integráció sikertelensége, amely a vallási radikalizmus melegágya. Köszönöm, és meghajlok mindazon magyar állampolgárok előtt, akik megértették a magyar kormány üzenetét, mert büszke vagyok arra, hogy a magyar kormány elsőként vállalta fel a világban, hogy az üldözött keresztények hangja legyen, és elsőként hozott létre az uniós tagállamok között önálló államtitkárságot az üldözött keresztények megsegítésére.

(14.20)

Mi nem az egyesült európai államokért, hanem Európa keresztény kultúrájának megőrzéséért küzdünk, és hiszek abban, hogy a tegnapi európai parlamenti választással új európai időszámítás kezdődött, amely visszavezetheti Európát a helyes útra, ott, ahol közös történelmi múltját, kultúráját és annak alapjait találja, és óvó tekintetét helyezi a Közel-Keletre, keresztény kultúrájának bölcsőjére.

A tegnapi európai parlamenti választás és a magyar állampolgárok 52,33 százalékos támogatása olyan erőt és felhatalmazást ad a magyar kormány számára, amellyel tovább folytathatja azt a missziót, amelyet a közel-keleti keresztény közösségek megőrzéséért tesz, valamint a Közel-Kelet békéjének megtartásáért, ami hatással lesz Európa jövőjére. Köszönöm a megtisztelő figyelmet. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:  Előző  28  Következő    Ülésnap adatai