Készült: 2024.09.20.03:52:36 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

162. ülésnap (2012.02.13.), 84. felszólalás
Felszólaló Z. Kárpát Dániel (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 3:07


Felszólalások:  Előző  84  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

Z. KÁRPÁT DÁNIEL (Jobbik): Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! Amikor interpellációmnak azt a címet adtam, hogy az eszközkezelő által itt bizony családok ezrei vannak átvágva azon a bizonyos palánkon, akkor leginkább arra a 4 ezer, alsó hangon 4 ezer családra gondoltam, amelyek idén sajnálatos módon, jó eséllyel utcára kerülnek, és amelyeken sajnálatos módon a jelek szerint nem szeretne segíteni senki.

Vannak ugyanis Magyarországon olyanok, akik nem tudnak élni a végtörlesztés lehetőségével, nem annyira tehetősek, nem annyira szerencsések, sőt a hitelek felvételekor arra sem figyelmeztette őket senki, hogy spekulációs játszadozások nyomán a törlesztőrészleteik adott esetben, páréves viszonylaton belül a duplájára is nőhetnek.

A Nemzeti Eszközkezelőt ajánlja a kormányzati kommunikáció számukra, mint a legelesettebbek számára egy utolsó mentsvárat, a bankok pedig január 15-én kezdték el kézbesíteni azokat a papírokat, amelyben értesítik a károsultakat arról, hogy "szerencsések-e" annyira, hogy hajlandó őket megsegíteni a Nemzeti Eszközkezelő vagy sem.

Ez ugyanakkor a kormányzati koncepció alapján nem csak a kormányzaton és nem csak a politikumon múlik, ugyanis a rendszerbe be van építve, hogy a bank engedélye, tehát a bűnrészes engedélye szükséges ahhoz, hogy Magyarországon ma egy devizahitel-károsult családot megmentsenek. Ez a felháborító kitétel továbbra is benn lehet a Nemzeti Eszközkezelő rendszerében, sőt olyan további vérlázító feltételek mellett, mint például hogy a rászorult mindenképpen legyen szociálisan rászorult, lényegében nem engedi meg a Nemzeti Eszközkezelő azt, hogy akár az egyik családtagnak egy átlagosan vagy jól fizetett munkája legyen, mintegy direkt leszűkítve a megsegítettek körét. Amikor önök arról beszélnek, hogy nem hagynak senkit az út szélén, akkor bebizonyosodik, hogy nem mondtak igazat, hiszen jelen évben a kilakoltatási kvóta alapján, amit nem a Jobbik határozott meg, legalább 12 ezer kilakoltatásra, árverésre kerülhet sor, a Nemzeti Eszközkezelő alultőkésített formájában pedig maximum 8 ezer ingatlan megmentésére képes.

A kérdésünk lényege tehát, hogy mi lesz azzal a 4 ezer családdal, mi lesz azzal a több ezer magyar emberrel, aki körön kívül került, az önök körein kívülre, akinek nem nyújt senki segítő kezet. Ki fog velük törődni? Mi történik velük azok után, hogy a rendszeren kívülre kerülnek, és egyáltalán hogyan lehet egy olyan kvótát fenntartani, ami alapján elfogadható az önök számára az, hogy több ezer magyar embernek esélye sincs a megmaradásra, együtt maradásra?

Hogy egy konstruktív javaslatunk is legyen, amellett, hogy az eszközkezelőre csak mintegy 5-6 milliárd forintot juttatnak közvetlenül, lenne olyan hely is, ahonnan el lehetne venni összegeket és feltőkésíteni a Nemzeti Eszközkezelőt, hogy mindenkinek segíthessünk, hogy senki ne kerüljön az utcára. Példának okáért a következő években elkülönített úgynevezett cigányintegrációra szánt pénzekből, 120 milliárd forintról beszéltünk egyébként, ha csak az egytizedét ide csoportosítanák, akkor egyetlen magyar családnak sem kellene az utcára mennie. Gondolkozzanak el ezen! Mi úgy gondoljuk, hogy a fordulat ideje eljött, a kérdés az, hogy a kormányzat is így gondolja-e. (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  84  Következő    Ülésnap adatai