Készült: 2024.09.23.12:05:59 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

274. ülésnap (2005.11.30.), 36. felszólalás
Felszólaló Ékes József (független)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:12


Felszólalások:  Előző  36  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ÉKES JÓZSEF (független): Köszönöm a szót, elnök úr. Gúr Nándor képviselőtársamnak szeretném mondani, buta dolog az ebben az országban, hogy mindig megpróbálunk az előző kormányokra visszahivatkozni. Ezt most nagyon őszintén mondom, mert az adott gazdasági környezetben, adott szituációban teljesen más volt a helyzet. Abban az időszakban kilenc egész egynéhány tized százalék volt a munkanélküliség, amire ön is hivatkozott. Az mennyire csökkent le? 5,6 százalékra. Önmagában már ez is óriási eredmény volt az adott gazdasági környezetben. Ezért nem szívesen szállok be olyan vitákba, amikor megpróbálnak visszahivatkozni. Ennek a parlamentnek az a feladata, hogy a jelenlegi állapoton úgy próbáljon meg változtatni, hogy az mindenki számára elfogadható legyen.

Három évvel ezelőtt részt vettem egy közös ENSZ-EBESZ-ülésen, amelyen az európai kis- és középvállalkozásokkal foglalkoztak. Utána ezt a dolgot felvetettem itt a parlamentben, és felhívtam a figyelmet arra, hogy Magyarországnak a saját kis- és középvállalkozásaira kell elsődlegesen koncentrálnia, hiszen a munkahelyteremtés zöme ott valósul meg. Azt mindannyian tudjuk, hogy nem a multinacionális cégeknél van a munkahelyek tömkelege, hanem a kis- és középvállalkozásoknál, és ezek általában hazai kis- és középvállalkozások. Ezeket kell helyzetbe hozni azért, hogy ne fussunk bele olyan problémába, mint amit Csákabonyi Balázs is említett.

Az Európai Parlament néppárti frakciójában Surján Lászlóval azon voltunk, hogy egyelőre ne egységesítsék a nyugdíjkorhatár felemelésének a gondolatát - ugyanis arról volt szó, hogy a nyugdíjkorhatárt 67 éves korra emelik fel az Európai Unión belül -, azt kértük, hogy ez hadd legyen nemzeti ügy, hisz a rendszerváltozást megélő országok esetében ma még átmeneti állapot van, és ha Magyarországon megtörténne a nyugdíjkorhatár ilyen irányú korrekciója, akkor az agyonvágná a magyar gazdaságot, és igen kedvezőtlenül érintené a magyar állampolgárokat.




Felszólalások:  Előző  36  Következő    Ülésnap adatai