Készült: 2024.09.23.05:44:26 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

202. ülésnap (2005.02.28.), 179. felszólalás
Felszólaló Dr. Gombos András
Beosztás környezetvédelmi és vízügyi minisztériumi politikai államtitkár
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kérdés megválaszolva
Videó/Felszólalás ideje 2:10


Felszólalások:  Előző  179  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. GOMBOS ANDRÁS környezetvédelmi és vízügyi minisztériumi államtitkár: Köszönöm a szót, elnök úr. Igen tisztelt Képviselő Úr! Az elmúlt évben négy, ezt a kérdést is érintő kérdést volt szíves feltenni, és a köztünk lévő polémia gyakorlatilag nem új keletű. Úgy gondolom, ennek ellenére nagyon fontos az a kérdés, amit ön feltett, és úgy gondolom, hogy erre nagyon pontosan kell válaszolni.

A tervkészítési kötelezettségről a hulladékgazdálkodásról szóló 2000. évi XLIII. törvény 36. § (2) bekezdése rendelkezik. A végrehajtási szabályokat a hulladékgazdálkodási tervek részletes tartalmi követelményeiről szóló 126/2003. (VIII. 15.) kormányrendelet tartalmazza, amelynek 12. § (1) bekezdése jelöli ki a tervkészítésre kötelezett gazdálkodók körét, mégpedig a következőképpen: egyedi hulladékgazdálkodási terv készítésére köteles az a gazdálkodó szervezet, amelynek gazdálkodása során évente 10 tonna mennyiséget meghaladó, hangsúlyozom, veszélyes hulladék keletkezik, vagy az évente keletkező összes hulladék mennyisége - beleértve a veszélyes és nem veszélyes hulladékokat is - a 200 tonna/év mennyiséget meghaladja. Tehát a hulladékok kezelését végző gazdálkodók abban az esetben kötelezettek hulladékgazdálkodási terv készítésére, ha tevékenységük során hulladék keletkezik - például másodlagos hulladékról beszélünk -, és az meghaladja az előbb említett kvótákat.

A hulladékkezelőknél tehát nem az átvett hulladékok mennyisége szabja meg a tevékenység során a tervkészítési kötelezettséget, hanem az, hogy az adott, engedélyezett tevékenységnél az engedélyben foglaltaknak megfelelően végzik-e a tevékenységüket. Szintén az engedélyben van meghatározva a lerakóra vonatkozó utógondozási kötelezettség is, valamint annak a feltételrendszere. Úgy gondolom, ezek a jogszabályhelyek pontosan behatárolják azt, hogy ki kötelezett arra, hogy tervet készítsen a hulladék kezelésére.

Köszönöm szépen.




Felszólalások:  Előző  179  Következő    Ülésnap adatai