Készült: 2024.04.26.08:06:04 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

320. ülésnap (2013.11.04.), 86. felszólalás
Felszólaló Dr. Hiller István (MSZP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 2:12


Felszólalások:  Előző  86  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. HILLER ISTVÁN (MSZP): Tisztelt Elnök Úr! Képviselő Asszonyok és Képviselő Urak! Igen tisztelt Miniszter Úr! Szerencsés, hogy önnek tehetem fel a kérdést, hiszen ön a német nyelvterület jó ismerője.

Az egész napos iskola szerte Európában, más-más módon, de a pedagógia bevált és sikeres módszere. Németországban is, az elmúlt években már Ausztriában is, korábban pedig Svájcban bevezették az egész napos iskolát, aminek az a lényege, hogy a gyermekek, a diákok terhelése az iskolán belül, oldva a természetes stresszállapotot, eloszoljék, magyarul: hosszabb időn keresztül, általában délelőtt nyolc és délután négy óra között történjen mindaz, amit iskolai oktatásnak, nevelésnek nevezünk.

2011 november-decemberében folyt az önök által nemzeti köznevelési törvénynek nevezett törvényjavaslat vitája, ahol előfordult, illetve az államtitkárság előterjesztésében szerepelt az egész napos iskola. Kormánypárton belül és ellenzékben is többen mondták-mondtuk, hogy ennek a kidolgozatlansága, a megvalósítás mögötti háttértanulmányok teljes hiánya nem egész napos iskolához vezet, hanem egy kötelező napközihez. Ennek legfontosabb bizonyítéka az, miniszter úr, hogy az elmúlt napokban több sajtóorgánum híradása nyomán, egyébként Osztolykán - LMP-s - képviselő asszony kérdésére önök azt válaszolták hitelesen, hogy a felsősök, 10-14 év közötti magyar fiúk és lányok 70 százaléka, illetve szüleik kérték, hogy ebben a formában ne kelljen nekik részt venni.

Ez bukás, miniszter úr! Kérem, kérdem: miért így csinálják, miért nem veszik a jó példákat figyelembe? Köszönöm szépen. (Taps az MSZP padsoraiból.)




Felszólalások:  Előző  86  Következő    Ülésnap adatai