Készült: 2024.09.22.23:17:06 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

121. ülésnap (2008.02.11.), 26. felszólalás
Felszólaló Dr. Navracsics Tibor (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előtti felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:06


Felszólalások:  Előző  26  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. NAVRACSICS TIBOR (Fidesz): Köszönöm szépen. Tisztelt Elnök Asszony! Tisztelt Képviselőtársaim! Tisztelt Miniszterelnök Úr! Érdeklődéssel hallgattam, hogy újra visszatért ide a parlamenti patkóba, és föl is szólalt. Ezt örömmel hallom, hiszen sokadszor szólítottuk már meg, hogy ideje lenne megszólalni az ország ügyeiben. Bár az is igaz, hogy csak akkor van értelme szólni... (Felzúdulás és közbeszólások a kormánypártok soraiból. - Az elnök csenget.) Szocialista képviselőtársaim felháborodását megértem, hiszen most sem mondott semmi lényegeset a miniszterelnök úr, de legalább az alkalmat megragadta arra, hogy beszéljen. (Szórványos taps a Fidesz soraiban.) Nos, szerintem csak akkor érdemes beszélni, ha valami lényegeset is tud mondani az ember. Most Dávid Ibolya napirend előtti felszólalására, úgy gondolta, hogy lényegeset tud mondani.

Mégis, az itt kibontakozó vita, hogy volt-e évértékelés, vagy nem volt évértékelés, számomra egy újdonságot hozott: Gyurcsány Ferenc is azt mondta, hogy nem volt még évértékelés.

12.40

Szocialista képviselőtársaim kijavíthatnak, de mintha egy héttel ezelőtt az MSZP frakcióülésén Gyurcsány Ferenc értékelte volna az évet. Az újságírókat legalábbis arról tájékoztatták, hogy Gyurcsány Ferenc értékelte az évet, zárt ajtók mögött, csak a frakció tagjai előtt. Ismerős körülmények, tegyük hozzá, még ha ezúttal nem is kellett leutazni Balatonőszödre azért, hogy meghallgassák a miniszterelnök értékelését, most Budapesten el tudták intézni. Talán a helyszín az, ami optimizmusra ad okot, hiszen ezúttal Budapesten történt. Szeretném, ha nem kellene még négy hónapot várni arra, hogy kiderüljön, mi is hangzott el az évértékelő frakcióülésen.

Talán beszélt arról Gyurcsány Ferenc, hogy a Miniszterelnöki Hivatalban milyen megrendeléseket adtak ki tanulmányok elkészítésére. Talán beszélt arról, Pimper Richárd miért éppen egy kecskeméti targoncást bízott meg azzal, hogy a gazdasági fejlődés decentralizációs lehetőségeiről készítsen tanulmányt. (Derültség az ellenzéki oldalon.) Talán beszélt Gyurcsány Ferenc arról, hogy Szetey Gábor mire gondolt, amikor azt mondta, azért megy el a kormányból, hogy egy kis friss levegőt szívjon magának. (Derültség az ellenzéki oldalon.) Talán tud arról Gyurcsány Ferenc beszélni - lehet, hogy a frakcióülésen beszélt is róla -, hogy két nappal a kormányzati negyed leállítása előtt miért mondta azt, hogy minden a legnagyobb rendben, az ütemezés szerint zajlik. Talán arról is tudott beszélni, hogy a Zuschlag-ügyben végül is milyen tanúvallomást tett, amelynek a jegyzőkönyvét mind a mai napig nem engedte nyilvánosságra hozni. Talán azt is el tudta mondani, hogy az utóbbi időben micsoda pechvogellé vált, hiszen akárhányszor nyilatkozik külföldön, utólag mindig helyreigazítást kell kérni. Ez volt a Bloombergnek adott nyilatkozatával, ez volt az Euro Moneynak adott nyilatkozatával, ez volt Neue Zürcher Zeitungnak adott nyilatkozatával, s ez volt a davosi csúcson adott nyilatkozatával, ahol először elvette a gazdáktól a pénzt, majd azt mondta, hogy ezt végül is nem gondolta komolyan, majd 2013-tól, ha barátja, Tony Blair is úgy gondolja - és ő mint legjobb magyar tanítványa szintén segít ebben -, fogják elvenni ezt a pénzt.

S talán beszélt arról is, hogy mi is az a Laborcz-ügy. Milyen demokráciafelfogása van annak az embernek, aki az illetékes bizottság elutasítása ellenére is kinevez egy embert a Nemzetbiztonsági Hivatal élére úgy, hogy önmagukat megnevezni nem kívánó kelet-európai diplomaták azt mondják, pusztán azért nem firtatták ezt az egész ügyet, mert tudják, hogy feljebb kell keresni a felelőst, és Gyurcsány Ferencet mégsem illik diplomáciai körökben ez ügyben megkérdezni? Vagy miért írják azt a nyugati lapok, hogy tudják, Romániában és Bulgáriában is a volt kommunista titkosszolgálatok rendkívül aktívak, de Magyarország esete nagyon-nagyon szomorú?

Gyurcsány Ferenc talán beszélt arról is, hogy miért nevezik most már a közintézmények hátsó bejáratát Fletó-ajtónak. Azért, mert mindenki tudja, hogy Gyurcsány Ferenc csak azon mer ki-be közlekedni, kordonokkal körülzárva, olyannyira, hogy most, amikor a parlamentben felszólal vagy itt van, akkor magát a Parlamentet is kordonokkal kell körülvenni, csak így érzi magát biztonságban. S talán arról is tud nekünk beszélni... (Zaj az MSZP soraiban.) Elnök asszony bizonyára figyelmezteti majd szocialista képviselőtársait arra, hogy illik végighallgatni a másikat. Köszönöm szépen, elnök asszony. S talán arról is beszélt, hogy ez az újonnan jött mézes-mázas stílus, amelyet jövő héten esetleg majd új politikának fognak nevezni - addig is fókuszcsoportok tucatjainak megkutatása után, hogy jobbról balra vagy balról jobbra legyen fésülve a haj, pöttyös vagy csíkos nyakkendő legyen, sötét vagy világos -, az elkövetkező hat-kilenc hónapban milyen erőfeszítéseket kíván majd a magyar választópolgároktól, milyen terheket, milyen elhibázott kormányzati lépéseket. Nyilván majd válaszolni fog erre a miniszterelnök úr.

Köszönöm szépen a figyelmüket. (Taps az ellenzéki oldalon.)




Felszólalások:  Előző  26  Következő    Ülésnap adatai