Készült: 2024.05.13.03:08:18 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

196. ülésnap (2009.03.16.), 167. felszólalás
Felszólaló Cseresnyés Péter (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 2:05


Felszólalások:  Előző  167  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

CSERESNYÉS PÉTER (Fidesz): Köszönöm szépen, elnök úr. Tisztelt Államtitkár Úr! Út az ellehetetlenüléshez avagy százmilliós újabb kiadások a megyei jogú városok költségvetésében címen benyújtott írásbeli kérdésemre több vonatkozásban is olyan választ kaptam miniszter asszonytól, amely megerősített abban, hogy bizony nagy baj van a jogszabályalkotás területén.

Miért is mondom ezt? Azért, mert a megyei jogú városok részére kötelezően előírt, otthont nyújtó és utógondozói ellátás biztosításának kötelezettsége területén, miniszter asszony által is elismerten, nem tisztázott a megyei jogú városok illetékessége, nem biztosított az intézményhálózat kialakításához szükséges infrastrukturális háttér, eltérő a megyei önkormányzatok és a megyei jogú városok finanszírozása. E probléma megoldására miniszter asszony egyik javaslata az, hogy az infrastrukturális háttér biztosítására pályázatot írnak ki.

Vajon a fenti javaslat kiszámítható megoldást jelent-e a megyei jogú városok részére? Azt hiszem, hogy nem, mert folyamatosan olyan kötelezettséggel terhelik a megyei jogú városokat, amihez a működtetés feltételeit nem biztosítják, így éves szinten ez a feladatellátás több tízmilliós kiadást jelenthet az önkormányzatoknak. A kérdés azonban fennáll: mikor kerül kiírásra az infrastrukturális háttér biztosításáról szóló pályázat? A működtetéshez miként kíván hozzájárulni a kormányzat?

Államtitkár Úr! Egy másik problémára is szeretném felhívni a figyelmet. Válaszában a miniszter asszony azt írta, hogy a gyermekvédelmi szakellátás területén is érvényesülnie kell a gyermek mindenek felett álló érdekének az állandósághoz. Úgy gondolom, hogy ezzel mindannyian egyetérthetünk. Akkor mivel magyarázza azt, hogy amennyiben a megyei jogú városok saját intézményhálózat működtetéséről döntenek, akkor a megyei önkormányzat által fenntartott intézményből a nevelőszülőktől szinte valamennyi érintett gyermek új gondozási helyre kerül?

Tisztelettel várom válaszát. (Taps a Fidesz és a KDNP soraiban.)




Felszólalások:  Előző  167  Következő    Ülésnap adatai