Készült: 2024.09.19.22:37:36 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

311. ülésnap (2013.10.15.), 88. felszólalás
Felszólaló Dr. Staudt Gábor (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 6:01


Felszólalások:  Előző  88  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. STAUDT GÁBOR (Jobbik): Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Ház! Az alkotmányügyi bizottság tagjaként, amely bizottság szintén tárgyalta a témát, szeretnék felszólalni, és onnan folytatni, ahol Balczó képviselőtársam abbahagyta. Ugyanis a 2. ajánlási pont - én erre szeretnék koncentrálni -, a Szanyi Tibor és Bárándy Gergely által benyújtott ajánlási pont kapcsán azt is mondhatjuk, hogy kibújt az MSZP-s szög a zsákból, és nagyon jól megmutatja azt, hogy az MSZP hogyan áll az Európai Unióhoz, hogyan állt a múltban, akár a csatlakozási szerződések kapcsán, és hogyan árulta el a magyar nemzeti érdekeket.

Ahogy Balczó képviselőtársam elmondta, ez a hozzáállás, amit az MSZP képvisel, a teljes feladása a magyar nemzeti érdekeknek, és mindent csak abból a szemszögből hajlandóak megközelíteni, hogy amit külföldi ukázként, jelen esetben Brüsszelből az Európai Bizottság a tervezetében benyújtott, azt végre szeretnék hajtani, és ehhez minden magyar belső jogi akadályt hogyan bontsanak le, legyen az alaptörvény, vagy akár alkotmányos aggályok, vagy a büntetőeljárás és a büntető anyagi törvények, mindent söpörjünk félre csak azért, mert a Bizottság egy tervezetben egy joganyagot kihozott. Ráadásul mindezt úgy, hogy egy utaláson kívül, nevezetesen, hogy a lisszaboni szerződésben az európai ügyészség szó elhangzik, de ezt nyilván tartalommal a különböző alapító szerződések ismeretében lehet megtölteni, és ha az európai ügyészség létrehozásáról beszélünk jelen fázisban vagy az Uniónak a jelenlegi jogi környezetében, akkor ezt nem lehet oly módon kiterjesztően értelmezni, ami már egy európai egyesült államok megteremtését célozza, sőt az Európai Unióból egy európai egyesült államokat szeretne végrehajtani. Ráadásul, ahogy szintén Balczó képviselőtársam elmondta, az az egyébként nagyon részletes anyag, amely az igazságügyi minisztériumi anyagként rendelkezésre állt, tökéletesen kimutatja jogilag, szakmailag, hogy mely pontokban nem felel meg az alapító szerződéseknek ez az Európai Ügyészségről szóló előterjesztés, és mely pontokban sérti Magyarország belső jogszabályait.

(13.30)

Ezek után értelmezhetetlen, és csak arra tudunk gondolni, hogy egyrészről az MSZP-sek nem is olvasták el ezeket a háttértanulmányokat, nem is olvasták el az Európai Bizottság beterjesztett javaslatát. Mert ha elolvasták, részletesen megnézték, szakmailag kiértékelték, és egy ilyen javaslatot ide mernek hozni a Ház elé, az majdnemhogy a nyílt hazaárulással egyenlő. Ha viszont nem olvasták el, és csak abból indulnak ki, hogy ami az Európai Unióból jön, vagy amit az Európai Bizottság javasol, az csak jó lehet, és azt mindenképpen végre kell hajtani, akkor ez szintén abba az irányba hat, hogy nem a magyar nemzeti érdekeket, hanem az európai egyesült államok érdekeit védik. Arról nem is beszélve, hogy amikor az FBI-hasonlatot hozzuk föl, azt nem mi találtuk ki, illetve, amikor az anyagokat olvastuk, ez volt, ami először eszünkbe jutott, de az Igazságügyi Minisztérium anyaga is tökéletesen leírja, hogy ez egy szövetségi államformához igazított ügyészség lenne.

Ráadásul, hogy ez is hangozzon el, olyan nyomozati hatáskörökkel, amelyek első körben lehet, hogy egy kizárólagos területre korlátozódnak, de nagyon jó példa erre szintén az FBI. Amerikában szintén bizonyos korlátozott szövetségi jogokat kapott annak idején az FBI, de azt szépen felbővítették, és manapság már az ügyek jó részében, a fajsúlyos ügyek meghatározó részében szövetségi szinten folyik a nyomozás. Elég, ha egy amerikai filmet megnézünk. Lehet, hogy egyszerű, triviális a példa, de emlékezhetnek önök is, képviselőtársaim, arra, hogy ezek a filmek mindig úgy kezdődnek, hogy megjelennek az FBI-ügynökök, és elkezdenek vitatkozni a helyi rendőri szervekkel, hogy kihez tartozik az ügy, és általában az FBI szokott nyerni.

Nem szeretnénk, ha ebbe az irányba indulnánk el, hogy egy európai főügyész által delegált ügyészek járnának el, és a jövőben az ügyészségnek esetleg pluszjogokat biztosítva már egy tartományként szerepelne Magyarország, és tulajdonképpen a büntetőjogi szuverenitásunk egy részét adnánk fel. Hozzátéve, hogy azok a célok, amelyeket megfogalmaz az Európai Bizottság, egyéb módon is elérhetők, a bűnügyi együttműködés egyéb módjain is elérhetők. Ehhez nem kellenek olyan ügyészek, akik például beletekinthetnek az összes magyar adatbázisba bármiféle felmerülő gyanú esetén, és utána tulajdonképpen ezeket az adatokat ellenőrizhetetlenül használhatnák fel, illetőleg a magyar hatóságoknak nem lenne kontrolljuk, hogy milyen módon kerülnek az adatok vagy törlésre, vagy esetleg felhasználásra.

Tehát mindezzel kiegészítve úgy gondoljuk, hogy az MSZP-nek ez a javaslata közelít a hazaáruláshoz, és vagy nagy szakmai tudatlanságról, vagy olyan tudatos mértékű nemzetrontásról szól, amit az Országgyűlés nem támogathat. Természetesen ezt az alkotmányügyi bizottság sem támogatta. Úgyhogy erre biztatjuk az Országgyűlést is.

Köszönöm szépen, hogy meghallgattak. (Taps a Jobbik soraiban.)




Felszólalások:  Előző  88  Következő    Ülésnap adatai