Készült: 2024.05.05.20:56:42 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

179. ülésnap (2000.12.05.), 219. felszólalás
Felszólaló Dr. Gidai Erzsébet (MIÉP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 2:05


Felszólalások:  Előző  219  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. GIDAI ERZSÉBET (MIÉP): Köszönöm a szót, elnök úr. Tisztelt Miniszter Úr! Képviselőtársaim! Az elmúlt két évben gomba módra szaporodik az egészségügyön belül elsősorban a fekvőbeteg-ellátásban, tehát a kórházaknál a privatizáció, mindenekelőtt a funkcionális privatizáció, anélkül, hogy erre vonatkozóan törvényi szabályozás életbe lépett volna.

Mint ismeretes, a miniszterelnök úr bejelentette, hogy ebben az évben a kórházak területén privatizációra nem kerül sor, mégis, ha áttekintjük, akkor az ország számtalan nagy kórházában ez elemi és intenzív erővel beindult. Hadd említsem meg a szegedi kórház áprilisban nagy vihart kiváltott funkcionális privatizációjának bejelentését, amely egy 700 ágyas városi kórház és egy 150 ágyas gyermekkórház privatizációját vázolta fel, és adta meg hozzá a pályáztatási engedélyt. Úgyszintén ismeretes Sopronban a röntgenosztály funkcionális privatizációja körül kialakult nagy vita, vagy említhetném a Rókus Kórházat vagy legutóbb a kiskunhalasi kórház funkcionális privatizációját, amely privatizációt egy profit érdekű magáncég venne át, és működtetné a kórházat 2001. január 1-jétől anélkül, hogy ez leszabályozott formában előkészített folyamat lett volna.

Ezek a privatizációra sort kerítő cégek egyazon érdekkörhöz kapcsolódnak. Kiemelném a Fúziómed, a Flexum, a Pannonlab cégeket, amelyek mind a HospNet nagy vállalkozási birodalom tagjai sorába sorolhatók, ezek szoros összefonódásban állnak az OEP, Országos Egészségbiztosítási Pénztár vezetésével, óriási megrendeléseket kapnak, és gyakorlatilag a funkcionális privatizációban alapvetően egyazon kör tagjai, vállalkozói vesznek részt.

Kérdezem, hiszen nincs kidolgozva, hogy mi a következménye a kórházra és a páciensre egy ilyen privatizációnak. Ki engedélyezte és mikor ezt a funkcionális privatizációsort, és ki ellenőrzi? Várom válaszát. (Taps a MIÉP soraiból.)

 




Felszólalások:  Előző  219  Következő    Ülésnap adatai