Készült: 2024.09.25.07:33:20 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

34. ülésnap (2002.11.18.), 100. felszólalás
Felszólaló Ékes József (MDF)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 2:00


Felszólalások:  Előző  100  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ÉKES JÓZSEF (MDF): Elnök Úr! Én a normállal, tehát írásban leadottal valahol a 22. helyen vagyok jegyezve, és nekem a kétperces villogott most.

A privatizációval kapcsolatban. Tisztelt Képviselőtársaim! Pénzügyminiszter Úr! Az az ország, amelyik a szolgáltatási szektorát privatizálja, az a saját végítéletét fogalmazza meg. Itt jön az, amit Göndör István is mondott a maga részéről: nézzük meg '94-98 között a szolgáltatási szektornak a privatizációját, nézzük meg a gázvagyon privatizációját. Mit kellett tenni az előző kormánynak? Az előző kormány 50 milliárd forint erejéig nyúlt a zsebébe, hogy a gázközmű-vagyonból adódóan az önkormányzatok elmaradását behozza. Mit kell tenni a mostani kormánynak? 70 milliárdot kell pontosan ezért fizetnie. Mennyiért került a gázközművagyon szolgáltatói szektora a külföldiek tulajdonába?

Tisztelt Képviselőtársaim! Ha így folytatjuk tovább, akkor ilyen sorsra kerül a víz-, csatornaszolgáltatás teljes egészében, az energiaszolgáltatás teljes egészében. Tehát én azt mondom, hogy az az ország, amelyik a saját szolgáltatói szektorának a tulajdonrészét privatizálja, a saját sírját ássa meg.

 

 

(14.40)

 

Tessék megnézni, hogy Franciaországban a Gaz de France állami tulajdonban van, csak a működtetést adják ki. Tehát tessék abban gondolkodni! Mit fog csinálni a Herendi Porcelángyár, ha a kormány a saját részét értékesíti? Big Brother-figurákat fog majd festeni a Herendi Porcelángyár, amit Horváth Balázs is felvetett a maga részéről?

Nagyon át kellene gondolni a tartós állami tulajdon privatizációját, hasonlóképpen, mint ahogy Finnország vagy Németország is megtette, bizonyos szolgáltatói területeket, amelyeket annak idején véletlenül és valami oknál fogva privatizáltak, visszavásárolták, hiszen azzal tud egy árszabályozó tényként a mindenkori kormány szerepet vállalni. Ha a teljes szolgáltatási kör kikerül a kezéből, akkor tessék nekem megmondani, hogy melyik kormány fogja befolyásolni a szolgáltatói szektor külföldi esetleges összefogását? (Taps az ellenzéki pártok soraiból.)

 




Felszólalások:  Előző  100  Következő    Ülésnap adatai