Készült: 2024.05.11.14:12:19 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

243. ülésnap (2001.11.28.), 58. felszólalás
Felszólaló Dr. Avarkeszi Dezső (MSZP)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 1:54


Felszólalások:  Előző  58  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. AVARKESZI DEZSŐ (MSZP): Köszönöm szépen, elnök asszony. Tisztelt Képviselőtársaim! Én is Lezsák képviselő úr szavaira szeretnék reagálni. Szeretném előrebocsátani, hogy általában nem szokásom mások indokolt vagy indokolatlan halálfélelmével humorizálni, különösen nem szeptember 11-e óta, tehát ezt egy valóban nagyon komoly kérdésnek tartom, mindössze az esetleges következményekre kívántuk felhívni a figyelmet.

Megerősítve azt, amit Csákabonyi képviselőtársam elmondott, lehetnek olyan esetek, amelyeknél fel sem merülhet igazából az, hogy józan ésszel egy tárgyat lőfegyvernek, pláne robbanóanyagnak lehet nézni, egyáltalán nehezen tudom elképzelni, hogy a robbanóanyag-utánzat hogy néz ki; egy dobozra rá van írva, hogy bomba? Vagy nem tudom... (Dr. Répássy Róbert közbeszól.) Lőfegyvernél ez sokkal jobban látszik. (Dr. Hende Csaba: Dinamitrúd! - Dr. Répássy Róbert: Olyan, mint a lépfenespóra-utánzat!) De hadd mondjak egy konkrét példát! Amikor Dávid Ibolya miniszter asszony sofőrjét zavarta egy előtte közlekedő autó, azt megállította, és elvette a slusszkulcsát, aki benn ült az autóban, úgy látta, hogy lőfegyverrel fenyegették, az a bizonyos közhivatalnok viszont azt mondta, hogy a mobiltelefon volt nála. Egy ilyen esetben is megállapítható a lőfegyverrel való fenyegetés kérdése.

Ilyen dolgok miatt mondjuk azt - maximálisan egyetértve azzal a gondolattal, hogy ne szűkítsük a bíróságok mozgásterét -, hogy ha az a fenyegetés valóban olyan, hogy jogos, indokolt esetleg az a félelem, ami a sértettekben keltődik, akkor a bíróságok ezt a jelenlegi gyakorlat szerint is figyelembe veszik.

Köszönöm szépen.

 




Felszólalások:  Előző  58  Következő    Ülésnap adatai