Készült: 2024.09.21.08:35:40 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

57. ülésnap (2003.03.17.), 146. felszólalás
Felszólaló Pálfi István (Fidesz)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Videó/Felszólalás ideje 2:11


Felszólalások:  Előző  146  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

PÁLFI ISTVÁN (Fidesz): Elnök Úr! Tisztelt Ház! Tisztelt Államtitkár Úr! Már elmúlt március 1-je, amikor is életbe kellett volna lépjen a büntető törvénykönyv módosításával kapcsolatos úgynevezett elterelés intézményét szabályozó rendelet, amelyet az Egészségügyi, Szociális és Családügyi Minisztériumnak a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztériummal közösen kellett volna kidolgoznia.

Arról van szó, hogy a decemberben a kormánytöbbség által áterőltetett törvénymódosítás módot és lehetőséget ad arra, hogy az iskolák területén kábítószert kínáljanak és átadjanak, csekély mennyiség közös fogyasztása esetén pedig nem büntethető az, aki - idézem - öaz elsőfokú ítélet meghozataláig okirattal igazolja, hogy legalább 6 hónapig folyamatos, kábítószer-függőséget gyógyító kezelésben, kábítószer-használatot kezelő más ellátásban részesült, vagy megelőző, felvilágosító szolgáltatáson vett résztö. Ez utóbbit, azaz az elterelést kellett volna szabályozza a szemmel láthatólag most már tetemes késést szenvedő rendelet.

Itt az elterelés a büntetéstől való mentesülést jelentette volna. Végül az egész akció, ami a törvénymódosításba torkollott, igazából csak figyelemelterelést szolgált. Mihelyst a megoldás szakmailag is helytálló, az elfogadott törvénynek megfelelő, a végrehajtást szabályozó rendeletet követelt volna meg, a kormány csődöt mondott. Képtelenek arra, hogy megnyugtató módon szabályozzák a kötelező kezelések számát, módját és helyét.

Még reménytelenebb a helyzet pénzügyi szempontból, hiszen a törvényt felelőtlen módon úgy szavazták meg, hogy szinte semmilyen számítást nem végeztek. Márpedig a drogambulanciák és más kezelőhelyek országosan egységes kialakítása és fenntartása több milliárd forintba is kerülhet. Nem is beszélve arról, hogy a következő években elengedő számú szakember sem áll rendelkezésre ahhoz, hogy ezek az intézmények megfelelő színvonalú ellátást tudjanak végezni.

Tisztelt Államtitkár Úr! Miért nem dolgoznak? Miért nem teljesítik azt, amit az esküjükben vállaltak? Miért kell újra és újra az ellenzéknek felhívni a figyelmet az önök által tett beváltatlan választási ígéretekre?

Várom válaszát. (Taps az ellenzéki padsorokban.)

 




Felszólalások:  Előző  146  Következő    Ülésnap adatai