Készült: 2024.09.19.18:28:04 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

24. ülésnap (2018.09.24.), 24. felszólalás
Felszólaló Tuzson Bence (Fidesz)
Beosztás Miniszterelnökség államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előttihez hozzászólás
Videó/Felszólalás ideje 5:12


Felszólalások:  Előző  24  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

TUZSON BENCE, a Miniszterelnökség államtitkára: Köszönöm szépen a szót. Tisztelt Elnök Úr! Magyarországon alkotmányos szabály az, hogy mindenkinek be kell tartani a törvényeket. Nincs ez másként a Soros-szervezetekkel kapcsolatban sem, így azért külön oda kell figyelni arra, hogy ha valaki ki akarja játszani a törvényeket, akkor az ilyen kijátszásokkal szemben hogyan lehet majd határozottan fellépni. De nézzünk a dolgok mögé, és engedjék meg, hogy pár szóban beszéljek arról, hogy mit is jelent az a törekvés, amit Soros György nyílt társadalomként emleget, és milyen következménnyel van ez Magyarország számára, illetve azoknak az országoknak a számára, ahol megvalósították legalább részben vagy kísérleti jelleggel ezt a nyílt társadalmat.

(12.00)

Nem új jelenségről van szó, korábbi jelenségről, hiszen a nyílt társadalom eszméje már évtizedekkel ezelőtt felvetődött, és aminek a lényege az, hogy úgy próbálják megoldani a világ problémáit, az ország problémáit és Európa problémáit, hogy felszámolják azon belül a nemzeteket, a nemzeti értékeket, a nemzeti kultúrát, és Európát, mint egy masszát, mint egy kulturális masszát képzelik el, amelyik átlép a keresztény kultúrán, átlép a nemzeti értékeken, és átlép a nemzeteken. A feje tetejére állítja ez a gondolkodás Európát, feje tetejére állítja, mert ennek következménye az is, hogy a döntési rendszerben egy központi döntés valósul meg, és azoknak csak végrehajtóivá válnak az országok, végrehajtóivá válnak a nemzetek, beleszólásuk a nemzeteknek saját ügyeikbe nincsen.

Nyilván emögött erős gazdasági hatás és gazdasági törekvés is van, hiszen erős nemzetek nélküli Európa mögött ott állni, egy gyenge nemzetekre épülő Európában bizony azt is jelenti, hogy át lehet venni az uralmat, a pénzügyi, a gazdasági hatalmat Európa nemzetei felett. (Szabó Szabolcs közbeszól.) Ezért arra törekszünk, és mindig is arra törekedtünk, hogy Európa erős nemzetekre épülő, erős szövetségben működő, erős Európává váljon. (Z. Kárpát Dániel: Én szeretem a sci-fit.)

Mi a magunk részéről ezt tartjuk a legfontosabbnak, mert mégiscsak az az alapvető kötelességünk és mindannyiunk kötelessége is, hiszen Alaptörvényből adódó kötelességünk, hogy Európa keresztény kultúráját megőrizzük (Gréczy Zsolt: Olyan nincs is.), Magyarország keresztény kultúráját megőrizzük.

Ha szétnézünk Európában, és megnézzük azt, hogy hol valósult meg ilyen nyílt társadalom kísérleti alapon, mely városokban, és hogy mi volt ennek a következménye, hiszen a nyílt társadalom létrehozásának egyik legegyszerűbb módja az, hogy beengedünk olyan embereket (Gréczy Zsolt: Kötvényért!), akik nem kötődnek az európai kultúrához, és ezért ezt az európai kultúrát fel lehet oldani, át lehet alakítani. (Z. Kárpát Dániel: Kivéve, ha sokat fizetnek.) Azokban a városokban, ahol ez megvalósult, ahol feloldódott az európai kultúra, úrrá lett az erőszak, a nők elleni erőszak, úrrá lett a keresztényekkel és a zsidó kisebbségekkel szembeni erőszak is. (Dr. Varga-Damm Andrea: Különösen, ha magyar férfiak erőszakolnak meg magyar nőket!) Ott elpárolgott a biztonság, a biztonság helyett az állandó félelem vált úrrá. (Demeter Márta: Az isztambuli egyezménnyel mi van?)

Ezt egyébként nem lehet megengedni, és meg kell akadályoznunk azt is, hogy mindez Magyarországon, ezen a területen megvalósuljon, és nekünk törekednünk kell arra is, hogy Európa is képes legyen, az az Európa, aminek mi részesei vagyunk, képes legyen ezt a kultúrát, az európai kultúrát, a keresztény kultúrát, Magyarországon a magyar hagyományokat, a magyar szokásokat és a magyar társadalmi rendet megőrizni. Erre szeretnénk törekedni a következő időszakban is, és nekünk, magyaroknak a leghatározottabban ellen kell állni minden nyomásnak is. Vannak olyan kérdések, amelyekben nem lehet kompromisszumot kötni. A magyar kultúrával szemben, Magyarországgal szemben, Magyarország érdekeivel szemben nem lehet kompromisszumot kötni, így bármekkora nyomást fejtenek ki az országra, ennek a nyomásnak a lehető leghatározottabban ellen kell állni.

A legutóbbi esetünk, a Sargentini-jelentés esete pontosan mutatja azt, hogy milyen nyomás alatt van Magyarország, és hogy mit találnak ki, milyen hazugságokat annak érdekében, hogy ezt a nyomást fokozzák az országgal szemben, és hogy létrehoznának egy olyan erőt, amelyik képes Magyarországot megtörni.

Mi magunk meggyőződéssel valljuk, hogy nem lehet kompromisszumot kötni ebben a kérdésben. Magyarország érdekeiért, a magyar kultúráért a leghatározottabban ki kell állni, és nagy kár, hogy a magyar ellenzéki pártok kint Brüsszelben, külföldön, az Európai Unióban nem támogatták a Sargentini-jelentésnek az elutasítását. (Demeter Márta: A letelepedési kötvényeket visszavonják, ugye?) Köszönöm szépen, hogy meghallgattak. (Taps a kormánypártok soraiból.)




Felszólalások:  Előző  24  Következő    Ülésnap adatai