Készült: 2024.09.20.06:15:57 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

67. ülésnap (1999.05.04.), 302. felszólalás
Felszólaló Dr. Wekler Ferenc (SZDSZ)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka ülésvezetés
Videó/Felszólalás ideje 10:48


Felszólalások:  Előző  302  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Tisztelt Országgyűlés! Az ajánlás 18. pontjában Sándor László és további képviselők a törvényjavaslat 13. §-ában a törvény 100. § (4) bekezdésének módosítását javasolják. Indítványukban a jogellenes munkaviszony megszüntetése miatt járó összeghatárokat emelik meg. A javaslat magában foglalja az ajánlás 17. pontjában szereplő indítványt, amely csak a felső határ emelésére tesz javaslatot. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 91 igen szavazattal, 166 nem ellenében, 29 tartózkodás mellett elutasította.

Most az ajánlás 17. pontját teszem fel szavazásra, amelyben az előterjesztők az összeg felső határát 18 havi átlagkeresetben kívánják megállapítani. A 33. pontban ugyanilyen tartalommal javasolják módosítani a közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény rendelkezéseit is, így a két pontról együtt határozunk. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatokat 109 igen szavazattal, 172 nem ellenében, 12 tartózkodás mellett elutasította.

Az ajánlás 19. pontjában Sándor László és további képviselők a törvényjavaslat 14. §-ában a törvény 101. § (1) bekezdésének kiegészítését indítványozzák. A javaslat szerint a munkavállalói kártérítés mértéke a munkavállaló két havi átlagkeresetének nagyságát nem haladhatja meg. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés a módosító javaslatot 94 igen szavazattal, 180 nem ellenében, 19 tartózkodás mellett elutasította.

(19.00)

Az ajánlás 20. pontjában Sándor László és további képviselők a törvényjavaslat 14. §-ában a törvény 101. § (1) bekezdésének kiegészítését javasolják azzal, hogy a munkavállaló a törvényes felmondási időre járó átlagkeresetének megfelelő összeget köteles megfizetni, ha jogellenesen szünteti meg munkaviszonyát. A bizottságok nem támogatják.

Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 101 igen, 171 nem, 19 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

Az ajánlás 21. pontjában Sándor László és további képviselők a törvényjavaslat 14. §-ában a törvény 101. § (3) bekezdésének elhagyását javasolják. Az alaprendelkezés szerint a munkáltató teljes kártérítésre jogosult, ha a munkavállaló jogellenesen szünteti meg munkaviszonyát. A bizottságok nem támogatják.

Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 94 igen, 169 nem, 29 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

A 23. pontban Sándor László és további képviselők a törvényjavaslat 17. §-ában a törvény 140/A. §-át új ponttal javasolják kiegészíteni, amely szerint a munkáltató köteles nyilvántartani a munkavállalók munkaszerződésével kapcsolatos adatokat is. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 106 igen, 164 nem, 18 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

A 30. pontban Sándor László és további képviselők a törvényjavaslat 20. § (2) bekezdésében a törvény 201. §-a helyébe lépő rendelkezés elhagyását javasolják. Lényege: eredménytelen békéltetési eljárás esetén az elévülési időn belül lehet bírósághoz fordulni. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 103 igen, 179 nem, 11 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

A 31. pontban Sándor László és további képviselők a törvényjavaslat 23. §-ában a közalkalmazotti törvény 34. § (3) bekezdése a) pontjának változtatásával jogszabály-hivatkozást módosítanak. A bizottság nem támogatja. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 94 igen, 170 nem, 28 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

Az ajánlás 36. és ezzel összefüggésben a 39. pontjában Sándor László és további képviselők a törvényjavaslat 28. § (2) és (3) bekezdésében a közalkalmazotti törvény 59. § (3) és 76. § (3) bekezdése helyébe lépő rendelkezés elhagyását javasolják. Az alaprendelkezés szerint az egészségügyi törvényben meghatározott egyes feladatok ellátása érdekében a miniszter eltérő szabályokat állapíthat meg. Az indítványok elfogadása kizárja a kiegészítő ajánlás 10. pontjában szereplő javaslatot, amely e rendelkezés helyébe új szabályozást léptet, valamint az ajánlás 40. pontját, amely kiegészíteni kívánja a törvényjavaslat 28. § (3) bekezdését. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 100 igen, 177 nem, 17 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

Most az egészségügyi bizottság javaslatát teszem fel szavazásra a kiegészítő ajánlás 10. pontja szerint. A bizottságok nem támogatják.

Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 116 igen, 173 nem, 2 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

Most a 40. pontot teszem fel szavazásra Sándor László és további képviselők indítványa szerint, amelyben azt javasolják, hogy a miniszter csak olyan eltérő szabályokat állapíthasson meg, amelyek a munkavállalókra nézve kedvezőbbek. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 109 igen, 175 nem, 12 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

A kiegészítő ajánlás 11., 12. és 13. pontjaiban az egészségügyi bizottság a törvényjavaslat 28. §-át új bekezdésekkel kívánja kiegészíteni. Ezekben javaslatot tesz az egészségügyi törvény, valamint a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvény kiegészítésére, az ügyeleti ellátásra vonatkozó rendelkezések meghatározásával. A bizottságok nem támogatják.

Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 92 igen, 170 nem, 15 tartózkodással a javaslatot elutasította.

A 42. pontban Sándor László és további képviselők a törvényjavaslat 31. § (1) bekezdésében a közalkalmazotti törvény 78. § (3) bekezdésének módosításával fent kívánja tartani a jubileumi jutalom kifizetésére vonatkozó szabályozást. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 92 igen, 176 nem, 17 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

A 43. pontban Sándor László és további képviselők a törvényjavaslat 31. § (1) bekezdésében a közalkalmazotti törvény 78. § (4) bekezdésének módosítását indítványozzák. Lényege: az előrehozott öregségi nyugdíjat igénybe vevő közalkalmazottak is részesülhessenek a 35 év után járó kedvezményben. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 97 igen, 184 nem, 18 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

A 47. pontban Sáling József és Schalkhammer Antal a törvényjavaslat 37. § (1) bekezdésében a munka törvénykönyve hatályát vesztő rendelkezéseinek körét kívánják kiegészíteni. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 96 igen, 181 nem, 17 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

A 48. pontban Sándor László és további képviselők a törvényjavaslat 37. § (1) bekezdésének módosításával azt javasolják, hogy a hatályos törvény 199. § (5) bekezdésének egyik szövegrésze ne veszítse hatályát. A bizottságok nem támogatják. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 96 igen, 184 nem, 18 tartózkodás mellett a javaslatot elutasította.

Tisztelt Országgyűlés! Határozathozatalunk végére értünk. Megkérdezem, van-e valakinek tudomása olyan módosító javaslatról, amelyről kellett volna, de az Országgyűlés nem szavazott. (Senki sem jelentkezik.) Jelentkezőt nem látok. A zárószavazásra következő ülésünkön kerül sor.

Tisztelt Országgyűlés! Soron következik az egészségügyet, illetőleg a gyógyszerellátást érintő egyes törvények módosításáról szóló törvényjavaslat módosító javaslatainak határozathozatala. Az előterjesztést T/851. számon, az egészségügyi és szociális bizottság ajánlását pedig T/851/56. és 67. számokon kapták kézhez.

Megadom a szót Pusztai Erzsébet államtitkár asszonynak, aki válaszolni kíván a vitában elhangzottakra.




Felszólalások:  Előző  302  Következő    Ülésnap adatai