Készült: 2024.09.19.22:31:29 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

67. ülésnap (1999.05.04.), 195. felszólalás
Felszólaló Dr. Bogár László
Beosztás a Miniszterelnöki Hivatal politikai államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka interpelláció szóban megválaszolva
Videó/Felszólalás ideje 3:05


Felszólalások:  Előző  195  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. BOGÁR LÁSZLÓ, a Miniszterelnöki Hivatal államtitkára: Köszönöm a szót, elnök asszony. Tisztelt Ház! Tisztelt Képviselő Úr! Bár az ön felvezetője jelentősen túlterjeszkedett azon a szövegen, ami az interpelláció eredeti szövegében szerepel, viszont a kérdései kétségtelenül ugyanazok, amelyeket az eredeti szövegben szerepeltetett, ezért én ragaszkodnék a kérdésekhez, és nem azokhoz a burkolt kérdésekhez kapcsolódnék, amelyeket ön a kiegészítő szövegében elmondott.

Az első kérdés így hangzik: milyen feltételekkel, milyen jogszabályi felhatalmazással tanulmányozzák a Fidesz szakértői az OEP adatbázisát otthonukban a közpénzen kiépített rendszerrel? A rövid válasz erre az lehet, hogy semmilyen módon nem tanulmányozhatják az OEP adatbázisát sem a Fidesz, sem más pártok szakértői. Még akkor sem tehetnék ezt, ha lenne olyan egységes OEP-adatbázis; ám sajnálatos módon és okokból az elmúlt években az egységes adatbázis létrehozására - annak ellenére, hogy több milliárd forintot költöttek erre a célra - nem került sor. Feltételezem, hogy a történet részleteit az Állami Számvevőszék napokban közzétett jelentéséből a képviselő úr már nyilván ismeri is. A máig kiépült részrendszerek alkalmazói, adatbázisai viszont kellő fizikai és elektronikus védelemmel rendelkeznek, így azokba az önálló hozzáférési jogosultságú OEP-alkalmazottak tekinthetnek be mind ma, mind pedig a jövőben.

A félreértés oka az lehet, hogy a Miniszterelnöki Hivatal társadalombiztosítási kabinetirodája az OEP épületében kapott helyet, ám attól fizikailag és számítástechnikailag teljes mértékben elválasztva. A két intézmény informatikai kapcsolata tehát legalább annyira lehetetlen, mint ahogy például itt, a Parlamentben, egy itteni székhellyel rendelkező bizottsági elnök természetesen nem tekinthet bele például a miniszterelnök úr vagy a köztársasági elnök úr elektronikus levelezésébe, jóllehet ugyanabban az épületben helyezkednek el mindketten.

A második feltételezésére az otthon végzett szakértői munkával kapcsolatban értelemszerűen csak azt válaszolhatom, hogy otthonukban sem tanulmányozhatják a nem létező adatbázist a nem létező elektronikus kapcsolat útján a Fidesz-szakértők.

Második kérdése meglehetősen lakonikus és az elsőhöz hasonló, így szól: milyen lehetőséget kínál önnek - amit az eredeti kérdésében feltett - a stumpf@gabinet.hu? A válaszom az, hogy semmilyet, ugyanis ilyen e-mail cím soha nem létezett és ma sem létezik. Ha erről meg kíván győződni, próbáljon meg üzenetet küldeni esetleg erre az e-mail címre. Ha a nem létező címről mégiscsak választ remél esetleg, akkor azt javaslom, használja hozzá a keller.@oep.hu jelszót.

Köszönöm a figyelmet. (Taps és derültség a Fidesz és az FKGP padsoraiban.)




Felszólalások:  Előző  195  Következő    Ülésnap adatai