Készült: 2024.04.26.07:12:08 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

19. ülésnap (2018.07.17.), 26-28. felszólalás
Felszólaló Dr. Rétvári Bence (KDNP)
Beosztás Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előttihez hozzászólás
Videó/Felszólalás ideje 4:37


Felszólalások:  Előző  26 - 28  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. RÉTVÁRI BENCE, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára: (Hangosítás nélkül:) Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Frakcióvezető Úr! Tisztelt Ház! (Dr. Vadai Ágnes: Nem jó a rendszer!  Közbeszólások az ellenzéki pártok soraiból: Ezt már ő sem bírja!)

ELNÖK: Tisztelt Képviselőtársaim! Arra kérem önöket, ne adjanak tanácsot; már egyszer bejelentkezett ma, nem változott, beszélt, tehát a kártyája a helyén van, azt én látom. (Szabó Szabolcs: Be kellett volna fizetni a számlát!  Dr. Vadai Ágnes: Nem jó a rendszer!)Képviselőtársaim! Vadai Ágnes képviselő asszony, megvárja, hogy elmondjam, hogy miről van szó? Ha megvárja, megkapja a megfelelő információt, fölösleges zavarni az Országgyűlés ülését.

El szeretném mondani, hogy pillanatnyilag probléma van a számítógépes rendszernél, újra fogják indítani. Tehát csak mozgó mikrofonról tudnak majd képviselőtársaim beszélni.

Most adom meg a szót Rétvári Bence államtitkár úrnak. Parancsoljon, államtitkár úr!

DR. RÉTVÁRI BENCE, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára: Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Frakcióvezető Úr! Tisztelt Ház! Az elmúlt években a kormányzat olyan kérdéseket nyitott meg és több évtizedes problémákra vagy aktuális problémákra olyan válaszokat adott, amelyekre a magyar kormányok, a Magyar Országgyűlés akár évtizedeken keresztül nem tudtak választ adni, vagy akár az Európai Unió vezetői, az európai tagállamok vezetői 2015-ben nem mertek őszinte választ adni. Ilyen kérdések voltak, amelyeket ön is mondott, hogy meddig terjed a magánéletnek a határa, illetőleg az új technikai körülmények között hogyan kell kibővíteni a magánszféra védelmét a digitális világba, a digitális térbe. Hiszen ma már itt akár képviselőtársaink is, de még inkább képviselőtársaink gyerekei is életük egy jó részét a digitális térben élik, és ott nem voltak meg azok a védelmi szintek, jogi védelmi lehetőségek, amelyek a fizikai, valós életben már megvalósultak.

Éppen ezért azok a különböző zaklatások vagy visszaélések, amelyek már szabályozva voltak a nem virtuális valóságban, a valós valóságban, azoknak a kiterjesztése fontos volt a virtuális valóságra is.

De az is tabudöntő vagy formabontó volt, ahogy 2015-ben a Fidesz-KDNP kezdte el a törvényalkotásban is először megjeleníteni az emberi méltóság védelmét, olyan szempontból, hogy az európai emberek védelmét helyezte első sorba. Mi úgy gondoltuk, hogy az itt élő emberek jogai vannak annyira fontosak, mint azoknak az embereknek a jogai, akik sokszor törvénysértő módon, tömegesen, az európai jogszabályokat és az európai kultúrát, a keresztény kultúrát be nem tartva érkeztek Európába. Éppen ezért voltak tabudöntő, formabontó döntések az elmúlt ciklusokban, az elmúlt nyolc esztendőben, és az idei évben is.

Az látható az ellenzék magatartásán, hogy amikor a Fidesz-KDNP ezeket a javaslatokat beterjeszti, akkor foggal-körömmel, tűzzel-vassal ellenzik ezeket. Majd amikor eltelik egy-két év, ezek a törvények nemcsak hatályba lépnek, hanem már a következményeiket a társadalomban érezhetjük is, akkor hirtelen megfordul az ellenzéknek az álláspontja, már ők is úgy emlékeznek, hogy például a „Nők 40”-et vagy hasonlókat ők is támogattak, sőt azoknak a kibővítését kérik.

Nem lesz ez másként a mostani rendkívüli ülésszakban elfogadott törvényekkel sem. Amit most itt, a parlamenti vitákban az ellenzék pártjai elleneztek, biztos vagyok benne, hogy majd 2022-ben, a választási kampányban azt fogják mondani, hogy ezeket a pozitív hatásokat ők mind maguk is indukálták volna, sőt ennél többet is. Éppen ezért én úgy gondolom, hogy jó úton jár a Fidesz-KDNP, hiszen az ellenzék is másként emlékszik saját szavazataira pár év eltéréssel.

De az egyik legfontosabb törvény mégiscsak a mostani ülésszakban, amit elfogadtunk vagy elfogadunk, az a költségvetést rendező törvény. Azt hiszem, hogy ez is fontos segítség és fontos erősítés a magyar családoknak.

Az elmúlt években is, akár az Alaptörvényben, akár más törvényekben is a magyar családokat próbáltuk erősíteni, hiszen úgy gondoljuk, hogy ha erősödnek Magyarországon a családok, akkor erősödik ezzel Magyarország is, és ha erősek a magyar családok, akkor azokban egy kiegyensúlyozottabb nemzedék tud felnőni.

Ezért fontos a kiegyensúlyozott felnőtté válás szempontjából is, vagy a kiegyensúlyozottabb következő nemzedék szempontjából is, hogy stabil és erős magyar családok legyenek.

Mi nem hiszünk azokban az eszközökben, amelyekben a korábbi balliberális kormányok mindig hittek, hogy ha valamilyen probléma volt a gazdaságban, olyankor megszorításokhoz kell nyúlni. Ez volt mindig az IMF-nek vagy Brüsszelnek a receptje, mi ezt sosem fogadtuk el. Sok korholást is kaptunk ezért, de a választóktól utána még kétszer kétharmados megerősítést kaptunk, hogy jó úton járunk, amikor nem ezt a megszorító politikát folytatjuk.

Ezért a következő esztendőben is a családok adó- és járulékkedvezményeire csaknem 400 milliárd forint áll rendelkezésre, otthonteremtésre 242 milliárd forint. Eddig is már 75 ezer családnak tudtunk segíteni, hasonló nagyságrendű segítséget jelent ez a következő évekre, és azt hiszem, hogy ezeknek a lépéseknek volt a következménye, hogy nemcsak a családtámogatások, de a bérek is nőttek Magyarországon az elmúlt hat évben 51 százalékkal.

Mi ezt szeretnénk, az emberi méltóságnak ezt a fajta megerősítését, segítését szeretnénk vinni a következő esztendőkben is. Köszönöm szépen. (Taps a kormánypártok soraiban.)




Felszólalások:  Előző  26 - 28  Következő    Ülésnap adatai