Készült: 2024.05.10.21:33:53 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

155. ülésnap (2016.05.23.), 18. felszólalás
Felszólaló Mirkóczki Ádám (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka napirend előtti felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 5:11


Felszólalások:  Előző  18  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

MIRKÓCZKI ÁDÁM (Jobbik): Köszönöm szépen a szót, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Képviselőtársaim! Oly sokszor és oly sok formában elmondtam már, hogy nemcsak a szó klasszikus értelmében vett terrorizmus létezik, hanem főleg itt, Magyarországon és a magyar közéletet figyelve láthatjuk, hogy politikai terrorizmus is létezik, amelyre önök nap mint nap bizonyítékot szolgáltatnak. Idestova fél éve másról sem szól a kormányzati propaganda, mint hogy presszionálja a magyar lakosságot, presszionálja a magyar politikai ellenzéket, hogy aki nem ért egyet az önök akár bevándorláspolitikájával, illetve azon belül a bevándorlással szembeni lépésekkel, akár a terrorizmus elleni küzdelem jegyében alkotott jogalkotási formulákkal, az mind-mind terroristabarát vagy éppen bevándorláspárti.

(13.40)

Nos, az elmúlt hat hónapban sok-sok egyeztetés, sok-sok politikai vita és sok-sok politikai küzdelem után szinte, mondhatjuk, hogy példátlan módon az elmúlt hat évben az összes ellenzéki párt, frakcióval rendelkező ellenzéki párt hathatós szakmai segítségével, kritikáival, azt hiszem, hogy kimondhatjuk, hogy példátlan konszenzussal és támogatással született egy javaslat, amelyet egyébként pártállástól függetlenül szinte mindenki fontosnak, szükségesnek és előremutatónak tartott a tekintetben, hogyha ne adja isten, Magyarországon is bekövetkezne, vagy megpróbálnának megkísérelni egy terrorcselekményt vagy valami ahhoz hasonló szörnyű tettet, akkor érdemi lépéssel meg tudjuk azt akadályozni vagy hatékonyan tudjuk kezelni. Ehhez képest azt láttuk a múlt héten, hogy a Gulyás Gergely vezette Törvényalkotási bizottság egyszer csak minden különösebb indok nélkül levette ezt a Belügyminisztérium által létrehozott terrorellenes csomagot a napirendről, majd jöttek a különböző sajtóhírek, hogy a háttérben vajon mi állhat, és nem utolsósorban az egyik legfőbb indok, hogy egyfajta hatalmi harc kezdődött az arrogancia jegyében, vélelmezem, a kormányon belül, miniszterek vetélkednek egymással, hogy ezt az új intézményt, ezt az új hatóságot ki fogja felügyelni. Hozzáteszem, ezzel a lépéssel, függetlenül attól egyébként, hogy igazak-e a sajtóhírek avagy sem, ez­zel a lépéssel önök ismét leleplezték magukat. Önök ismét bizonyították, és ismét megmutatták valódi hátterüket és gondolkodásukat, hogy önöknek nem Magyarország biztonsága a fontos, önöknek nem a terrorizmus elleni harc a fontos, önöknek megint a saját hatalmi arroganciájukból fakadó lépések a fontosak, és most ennek lesz martaléka egy, egyébként tényleg példátlanul korrekt szakmai javaslat, amely valóban szolgálná Magyarország biztonságát.

Én azt gondolom, hogy egyébként, ha a szó vagy a kiszivárgott vélemények konkrétumára fókuszálunk, és azt vizsgáljuk, hogy a Belügyminisztériumnál van-e jobb helyen vagy éppen a kancelláriaminiszternél a Tibek, akkor elmondható, hogy ez a javaslat már önmagában szakmaiatlan, és egy olyan túlzott hatalmi koncentrációt hozna létre, hogy ha a Belügyminisztérium alá tartozó összes hatóság, titkosszolgálatok adatbázisa egy az egyben átkerülne a Miniszterelnökséghez, amely egyébként a hírszerzést felügyeli, akkor pontosan létrejönne az a hatalmi bázis és hatalmi koncentráció, amelyet az előző ciklusban egyébként maga Kövér László torpedózott meg az elhíresült Nibek kapcsán. Önök ezzel a lépéssel eljátszották a bizalmat. Eljátszották azt a bizalmat, amelyet egyrészt elvárnak Magyarország lakosságától, és eljátszották azt a bizalmat, amit egyébként elvárnak az ellenzéki pártoktól. Ezek után nekünk tényleg el kéne hinni, hogy az önök minden lépését a terrorizmus elleni küzdelem diktálja? Önöknek el kéne hinnünk a nap bármely pillanatában vagy szakában, hogy Magyarország fenyegetettsége olyan szintű, hogy adjunk bizalmat a magyar kormánynak a különböző jogszabályalkotások tekintetében? Mit várnak ezután? Önök elvárják, hogy az ellenzéki pártok ezután a hat hónapos, tényleg kons­truktív szakmai vita és huzavona és politikai viták után bármit aláírnak önöknek? Én azt gondolom, hogy Magyarországot jelenleg nem közvetlen módon terrorizmus fenyegeti, hanem az a politikai terrorizmus, amit önök csinálnak nap mint nap.

Én azt gondolom, hogy egyszer és mindenkorra önök megbuktak e tekintetben, és miután egy ilyen biztonságpolitikai kérdésben, egy ilyen fajsúlyú kérdésben sikerült bizonyítaniuk, hogy önöknek az sem igaz, amit kérdeznek, azt se higgyük el, amit kérdeznek, nem várhatnak mást az ellenzéktől, mint azt, hogy szégyelljék magukat! Köszönöm szépen. (Taps a Jobbik soraiból.)




Felszólalások:  Előző  18  Következő    Ülésnap adatai