Készült: 2024.09.19.00:07:59 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

221. ülésnap (2001.09.04.),  279-281. felszólalás
Felszólalás oka Általános vita lefolytatása
Felszólalás ideje 7:33


Felszólalások:   279   279-281   281      Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

ELNÖK: Köszönöm, államtitkár úr. Megkérdezem a külügyi bizottságot, kíván-e előadót állítani. (Senki sem jelentkezik.) Nem kíván. Felszólalni kíván valaki? (Senki sem jelentkezik.) Nem.

Tisztelt Országgyűlés! Az általános vitát lezárom. Az előterjesztéshez nem érkezett módosító javaslat, részletes vitára nem kerül sor, az előterjesztés elfogadásáról kell döntenünk. Észrevétel ezzel kapcsolatban van-e? (Senki sem jelentkezik.) Nincs.

Következik a határozathozatal. Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, elfogadja-e a közúti járművek időszakos vizsgálata egységes feltételeinek elfogadásáról és ezen vizsgálat kölcsönös elismeréséről szóló, Bécsben 1997. november 13-án aláírt egyezmény kihirdetéséről szóló törvényjavaslatot. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 299 igen szavazattal, 2 nem ellenében, 3 tartózkodás mellett a törvényjavaslatot elfogadta.

 

Tisztelt Országgyűlés! Soron következik az elítélt személyek átszállításáról szóló, Strasbourgban 1983. március 21-én kelt egyezmény Strasbourgban 1997. december 18-án kelt kiegészítő jegyzőkönyvének kihirdetéséről szóló törvényjavaslat általános vitája és a határozathozatal. Az előterjesztést T/4875. számon, a külügyi bizottság ajánlását pedig T/4875/1. számon kapták kézhez.

Megadom a szót Hende Csaba államtitkár úrnak, a napirendi pont előadójának.

 

DR. HENDE CSABA igazságügyi minisztériumi államtitkár, a napirendi pont előadója: Köszönöm a szót. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Hazánk részese az elítélt személyek átszállításáról szóló, a '94. évi XX. törvénnyel kihirdetett európai egyezménynek. Ezen egyezmény alapján az egyik tagállamban a bíróság által kiszabott, szabadságvesztéssel járó büntetésre ítélt személy kérelmére és kifejezett hozzájárulásával a büntetés végrehajtását át lehet adni egy másik államnak.

Az egyezmény alkalmazása során azonban két olyan esetcsoport is felmerült, amely a kiegészítő jegyzőkönyv formájában rendezést igényelt. Gyakran előfordult, hogy a szabadlábon védekező terhelt a jogerős ítélet végrehajtása előtt elhagyta az ítélkező államot és visszatért az állampolgársága szerinti államba. Másodszor pedig rendezést igényelt az olyan személyek helyzete is, akikkel szemben a bíróság kiutasítás mellékbüntetést alkalmazott, vagy közigazgatásilag rendeltek el intézkedést, mely szerint büntetésük letöltése után el kell hagyniuk az ítélkező államot. A kiegészítő jegyzőkönyv elfogadása ezekre az esetekre nyújt megoldást.

Kérem a tisztelt Országgyűlést, hogy szavazatukkal támogatni szíveskedjenek a törvényjavaslatot. Köszönöm szépen. (Taps.)

 

ELNÖK: Köszönöm, államtitkár úr. Kíván valaki felszólalni? (Senki sem jelentkezik.) Nem.

Tisztelt Országgyűlés! Az általános vitát lezárom. Módosító javaslat nem érkezett, részletes vitára nem kerül sor, az előterjesztés elfogadásáról kell döntenünk. Észrevétel ezzel kapcsolatban van-e? (Senki sem jelentkezik.) Nincs.

Következik a határozathozatal. Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, elfogadja-e az elítélt személyek átszállításáról szóló, Strasbourgban 1983. március 21-én kelt egyezmény Strasbourgban 1997. december 18-án kelt kiegészítő jegyzőkönyvének kihirdetéséről szóló törvényjavaslatot. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 309 igen szavazattal, nem szavazat és tartózkodás nélkül a törvényjavaslatot elfogadta.

 

Tisztelt Országgyűlés! Soron következik a személyi javaslat megtárgyalása.

Az Országgyűlés elnöke személyi javaslatot terjesztett elő H/5033. számon. Ebben a költségvetési bizottságba Mádi László korábban megüresedett alelnöki helyére Domokos Lászlót; az ügyrendi bizottságba Suchman Tamás helyett Puch Lászlót a bizottság alelnökévé; az európai integrációs ügyek bizottságába Puch László helyett Suchman Tamást; a foglalkoztatási bizottságba Mádi László helyett - korábban megüresedett tagsági helyére - Frajna Imrét; a gazdasági bizottságba Domokos László helyett Horváth Zsoltot, Puch László helyett Suchman Tamást, Schalkhammer Antal helyett Csiha Juditot; a nemzetbiztonsági bizottságba Vancsik Zoltán korábban megüresedett tagsági helyére Juhász Ferencet; az ügyrendi bizottságba pedig Csiha Judit helyett Schalkhammer Antalt jelöli a bizottság tagjává.

A korábbi gyakorlatnak megfelelően a bizottsági tagcserékről egy határozathozatallal döntünk. Kérdezem a tisztelt Országgyűlést, hogy egyetért-e a személyi javaslattal. Kérem, szavazzanak! (Szavazás.)

Az Országgyűlés 302 igen szavazattal, nem szavazat nélkül, 1 tartózkodás mellett a személyi javaslatokat elfogadta.

Tisztelt Országgyűlés! Engedjék meg, hogy az Országgyűlés és a magam nevében a megválasztott bizottsági tisztségviselőknek és tagoknak eredményes munkát kívánjak.

Tisztelt Országgyűlés! Végére értünk a határozathozatalnak. A napirend utáni felszólalások előtt most kétperces technikai szünetet rendelek el. (Rövid szünet. - Számos képviselő távozik az ülésteremből. - Általános zaj. - Az elnök megkocogtatja a csengőt.)

 

 

(17.40)

 

Tisztelt Országgyűlés! A mai napon napirend utáni felszólalásra jelentkezett Bauer Tamás képviselő úr, SZDSZ, "Háttal Európának - LVII." címmel. Kérem, hallgassák meg, érdemes! Tessék, Bauer Tamás képviselő úr!

 




Felszólalások:   279   279-281   281      Ülésnap adatai