Készült: 2024.09.19.22:36:10 Dinamikus lap

Felszólalás adatai

177. ülésnap (2012.04.03.), 104. felszólalás
Felszólaló Ferenczi Gábor (Jobbik)
Beosztás  
Bizottsági előadó  
Felszólalás oka felszólalás
Videó/Felszólalás ideje 4:57


Felszólalások:  Előző  104  Következő    Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

FERENCZI GÁBOR (Jobbik): Köszönöm szépen, elnök úr. Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Képviselőtársaim! A Jobbik Magyarországért Mozgalom természetesen támogatni fogja ezt a határozati javaslatot, mint minden olyan javaslatot itt a Magyar Országgyűlésben, amely szolgálja a magyar nemzet érdekeit.

Az előttünk fekvő H/6548. iktatószámú, a nemzeti örökségről szóló határozati javaslat deklarálni kívánja a kárpát-medencei magyar örökséget mint fogalmat, valamint felkéri a kormányt, hogy kötelezze el magát pótolhatatlan nemzeti kulturális örökségünk megőrzése, valamint utódaink és az emberiség számára történő továbbadása mellett. Bár a Jobbik frakciója, mint ahogy mondtam, támogatni fogja a határozati javaslatot, de kérem, engedjék meg, hogy néhány kritikai észrevételt is tegyek a javaslattal kapcsolatban. Sajnálatos módon úgy tűnik ugyanis számunkra, hogy ez az előterjesztés ismételten egy üres, nemzeti szalaggal átkötött, érdemi tettek nélküli, azonban nemzeti lózungokkal megtöltött fideszes javaslat. Nem elég ugyanis hangosan kiabálni a határozati javaslatban foglaltakat, hanem érdemi lépésekre lenne szükség az abban foglaltak megvalósítása érdekében, ezek azonban rendre elmaradnak a meghunyászkodó magyar külpolitika miatt.

Mióta országgyűlési képviselő vagyok, számos napirend utáni felszólalásban, úgy, mint a "Magyarnak lenni büszke gyönyörűség" elnevezésű sorozatomban is érintettem olyan témákat, amelyek a határozati javaslat szerves részét képezik. Ilyen volt például a sorozat első része, a méltatlanul elfeledett rovásírás is. A magyar rovásműveltség méltán tekinthető a kárpát-medencei magyarság nemzeti kulturális örökségének, önök mégis leszavazták azon módosító javaslatomat, amely a hungarikumtörvény kereteinek tágításával lehetővé tette volna a rovás hungarikummá nyilvánítását.

(A jegyzői székben Nyakó Istvánt Hegedűs Lorántné váltja fel.)

Ugyanígy érthetetlen számomra, hogy amennyiben a holokauszt szinte az összes évfolyamon nevesítve szerepel az új nemzeti alaptantervben, úgy a rovás miért maradt ki abból, miért próbálja a kormánytöbbség valamely kategóriába belemagyarázni, amikor tudjuk, hogy az iskolák tananyagából ki fog maradni.

De ugyancsak ezen sorozatomban említettem meg a kárpát-medencei őskori műveltségeket vagy éppen történelmünk egyik legnagyszerűbb, legdicsőségesebb győzelmét, a pozsonyi csatát, amit szintén nem tartalmaz új NAT, hiszen annak továbbra sem a nemzeti büszkeségre nevelés a célja, hanem a Magyar Bálint-i úton haladva pesszimista világképet kell neveljen gyermekeinkben.

Ehhez csatlakozik a finnugor származáselmélet, amely annak ellenére, hogy mára régen meghaladott maszlag, egyeduralkodó a magyar tudományos életben, így az új NAT még alternatívák szintjén sem tárgyalja az ettől eltérő lehetséges ontogenezis-elméleteket, amelyek szintén ősi múltunk révén nemzeti örökségünk részei.

Tisztelt Képviselőtársaim! Ugyancsak Kárpát-medencei nemzeti örökségünket képezi a XX. századi magyar irodalom transzszilvániai áramlata, az Erdélyi Helikon munkássága. Ez szintén nem található meg a nemzeti alaptanterv tervezetében, holott olyan nagyszerű írók és költők alkották, mint Wass Albert, Reményik Sándor, Herczeg Ferenc, Sík Sándor és sorolhatnám reggelig. De elfeledett nagyjaink közé tartozik a csonka honban küzdő, Nobel-díjra jelölt Tormay C cile és az általa elindított Napkelet című folyóirat is.

A magyar nőtársadalom nemzeti szellemű neveléséért, Trianon teljes revíziójáért, az ezeréves magyar keresztény kultúra megismertetéséért kevesen tettek annyit, mint ő.

A határozati javaslat csak akkor érhetné el valódi célját, ha tettek is követnék. Az elmúlt időszakban ez azonban nem volt jellemző a kormányra. Akkor védhetjük meg nemzeti kulturális örökségünket, legyen az épített, történelmi vagy szellemi érték, ha megtanítjuk gyermekeinknek, hogy tiszteljék, magukénak érezzék azokat, képezze részét az életüknek, legyenek azokra büszkék. Egy valódi nemzeti alapokon nyugvó NAT-nak ez lenne az eredeti célja, de amíg a Fidesz ügyvezető alelnöke, Kósa Lajos a lovári cigányok nyelvéhez hasonlítja a rovást, amíg önök csak a finnugor elméletben tudnak gondolkodni, amíg a Nemzeti Erőforrás Minisztérium a kormány valódi őstörténetünkhöz, a rováshoz és az MTA által nem támogatott, ősi múltunkat feltárni szándékozó kutatásokhoz fűződő viszonyát firtató írásbeli kérdéseimre hatáskör hiányára hivatkozva érdemi választ nem ad, addig az ilyen és ehhez hasonló határozati javaslatok üres szavak, tartalom nélküli betűk csupán.

Köszönöm. (Taps a Jobbik soraiból.)




Felszólalások:  Előző  104  Következő    Ülésnap adatai